در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جدال خریداران و فروشندگان در سطح حمایت 20000 دلار؛ پیروز میدان کیست؟

0 109

قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از ژانویه به زیر سطح حمایت 20000 دلار رسید و قطعا خریداران نمی خواهند این سطح را از دست بدهند. با توجه به فشار فزاینده ایالات متحده آمریکا بر بازار ارز رمزنگاری و آمیخته شدن آن با وقایع اقتصاد کلان، ترس و نگرانی می تواند سرمایه گذاران را از خرید در کاهش فعلی منصرف کند. با وجود همه ترس ها و نگرانی ها، طبق یک ابزار زمان بندی محبوب، این کاهش می تواند فرصتی برای خرید در سطوح پایین باشد.
مفهوم سطوح حمایت و مقاومت چیست و چه کاربردی دارد؟

چرا زمان مهم تر از قیمت است

معامله گر ویلیام دلبرت گان معتقد بود که زمان مهم تر از قیمت است. وی تصریح کرد زمانی که زمان به اتمام برسد، روند قیمت معکوس خواهد شد. گان برای این منظور به هندسه و طالع بینی متکی بود تا به یکی از موفق ترین معامله گران تبدیل شود.

با این حال، اکثر معامله گران معتقدند که تعیین دقیق زمان در بازار تقریبا غیرممکن است. بدون شک، زمان در بازار اهمیت زیادی دارد. ابزارهای مختلفی برای تعیین زمان مناسب برای خرید یا فروش طراحی شده اند.

یکی از این ابزارها “TD Sequential” نام دارد که توماس دیمارک آن را ایجاد کرده و حروف اول نام خود را روی آن گذاشته است. این شاخص تکنیکال وقتی شکل می گیرد که در نمودار یک دارایی 9 شمع متوالی در بالا یا پایین چهار شمع قبل خود بسته شوند. این شاخص سطوح مقاومت و حمایت احتمالی را مشخص می کند.

سیگنال خرید TD Sequential در نمودار روزانه بیت کوین

درست زمانی که بیت کوین مهم ترین سطح حمایت خود یعنی 20000 دلار را تست مجدد کرد، الگوی خرید TD9 در نمودار آن ظاهر شده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

سطح 20000 دلار قبلا یک مقاومت قوی بوده است. هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2017 سعی کرد از این مقاومت عبور کند، موفق نشد و سه سال بعد را صرف ایجاد قدرت کافی برای تست مجدد و شکست آن کرد. این ارز در تلاش بعدی خود به آسانی سطح 20000 دلار را شکست. برای تایید این سطح به عنوان حمایت بیش از یک سال بعد قیمت باید این سطح را تست مجدد می کرد.

این سطح حمایت سرانجام با ورشکستگی صرافی اف تی ایکس (FTX) شکسته شد، اما بیت کوین در اوایل ژانویه سال جاری میلادی دوباره به بالای آن صعود کرد. در حال حاضر، قیمت به این سطح برگشت کرده تا آن را مجدد تست کند. این اتفاق در حالی رخ داده که سیگنال خرید TD9 در نمودار ظاهر شده است. سایر سیگنال های تکنیکال شامل شاخص RSI است که از نوامبر 2022 تاکنون در منطقه اشباع فروش است.

سطح حمایت
نمودار روزانه بیت کوین

با این حال، بیت کوین در حال تست مجدد خط روند نزولی قدیمی خود است. مجموع این رویدادها نشان می دهند که ممکن است در سطح 20000 دلار اتفاقات بزرگی رخ دهد. اگر فروشندگان به مقاومت خود ادامه دهند، سطح 20000 دلار آخرین سطح برای فروش بیت کوین قبل از رسیدن قیمت آن به 10000 دلار خواهد بود. در صورتی که خریداران این سطح حمایت را حفظ کنند، بیت کوین احتمالا هرگز به زیر این سطح کاهش نخواهد یافت.
خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

این سطح تعیین خواهد کرد که جهت حرکت بیت کوین به کدام سمت خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که در روزهای آتی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.