در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جهش بیت کوین پس از اعلام دسترسی کامل سپرده گذاران سیلیکون ولی به وجوه خود

0 353

فدرال رزرو، وزارت خزانه داری و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در روز یکشنبه 12 مارس در بیانیه ای مشترک اعلام کردند که همه سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی می توانند در روز دوشنبه 13 مارس به وجوه خود دسترسی داشته باشند.

پس از گزارش واشنگتن پست مبنی بر این که مقامات فدرال رزرو آمریکا در حال بررسی محافظت از سپرده های بیمه نشده در بانک سیلیکون ولی در صورت پیدا نشدن خریدار برای آن، هستند، قیمت بیت کوین افزایش یافت و به بالای سطح 21400 دلار رسید. این بانک در روزهای اخیر به دنبال برداشت 42 میلیارد دلار توسط مشتریانش با ورشکستگی مواجه شد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

تقریبا 85 درصد از سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی پول در حساب هایی داشتند که تحت بیمه FDIC نبودند؛ به این معنی که بدون اقدام فدرال رزرو  یا خرید مستقیم این بانک، وجوه مشتریان غیرقابل برگشت بود.

واشنگتن پست به نقل از سه نفر که خواستند نامشان فاش نشود، گزارش داد که برای جلوگیری از ترس در سیستم مالی، مقامات وزارت خزانه داری، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال در مورد حفاظت از تمام سپرده های بیمه نشده بحث و تبادل نظر کردند.

اقدام دولت یک طرح جایگزین خواهد بود، در صورتی که مزایده فعلی بانک نتواند خریداری را جذب کند. این روزنامه به نقل از دو نفر مطلع از مزایده، نوشت که فرصت خریداران برای ارائه پیشنهادهای خود تا بعدازظهر روز یکشنبه بوده است.

بدون یک طرح حمایتی یا خرید، شرکت هایی که در بانک سیلیکون ولی سپرده دارند، ممکن است با مشکلاتی در پرداخت حقوق و دستمزد مواجه شوند و چک ها و حواله های برداشت صادر شده قبل از سقوط این بانک تسویه نشوند.

قیمت بیت کوین با خبر آزادسازی سپرده ها یا خرید احتمالی بانک سیلیکون ولی افزایش  یافت و به سطح 21582.26 دلار رسید. قیمت این ارز در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 22500 دلار نوسان می کرد. سایر ارزهای بزرگ بازار از جمله اتریوم، کاردانو، پالیگان و سولانا نیز شاهد افزایش قیمت بودند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

طرح حمایت از بانک ها توسط فدرال رزرو

پس از سقوط چندین بانک در ایالات متحده آمریکا، فدرال رزرو اعلام کرد که بودجه ای به ارزش 25 میلیون دلار را برای حمایت مالی از بانک ها و سایر شرکت های سپرده گذاری تصویب کرده است. این بودجه تضمین می کند که بانک های واجد شرایط، نقدینگی کافی برای درخواست های برداشت مشتریان خود در زمان مواجهه با بحران در اختیار دارند.

هیئت فدرال رزرو در بیانیه 12 مارس خود اعلام کرد که برنامه تامین مالی مدت دار بانکی را تصویب کرده که وام های حداکثر یک ساله را به بانک ها، موسسات پس انداز، اتحادیه های اعتباری و سایر موسسات سپرده گذاری واجد شرایط اعطا می کند. بانک ها و موسسات مالی برای دریافت این وام، باید اوراق خزانه داری آمریکا، اوراق قرضه و اوراق بهادار با پشتوانه مسکن را وثیقه بگذارند.

برگشت USDC به حدود سطح 1 دلار

ارزش ارز پایدار USDC در روز یکشنبه 12 مارس به بالای سطح 0.99 دلار رسید. این افزایش پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو درباره امن بودن وجوه سپرده گذاران در بانک سیلیکون ولی و همچنین بیانیه جرمی آلیر (مدیر عامل اجرایی شرکت سیرکل) مبنی بر دسترسی کامل این شرکت به وجوه سپرده گذاری شده در بانک مذکور در روز دوشنبه، رخ داد.
ارز پایدار یا استیبل کوین چیست؟

آلیر در توییتی نوشت که  پس از ورشکستگی بانک سیگنیچر (Signature) و بسته شدن آن در 12 مارس، شرکت سیرکل دیگر قادر به پردازش USDC و بازخرید آن از طریق SigNet نیست و این شرکت برای حل این مشکل به طور موقت از بانک نیویورک ملون (BNY Mellon) استفاده خواهد کرد. علاوه بر این، با از سر گرفته شدن عملیات بانکی در روز دوشنبه، سپرده های نقدی باقیمانده در سیلیکون ولی را به بانک نیویورک ملون منتقل می کنیم.

قیمت USDC در روز شنبه به حدود سطح 0.78 دلار کاهش یافت و این به خاطر نگرانی ها در مورد سپرده گذاری 3.3 میلیارد دلار از دارایی های پشتوانه این ارز در سیلیکون ولی بود. اداره حفاظت مالی و نوآوری ایالت کالیفرنیا این بانک را در 10 مارس تعطیل کرد.

شرکت سیرکل همچنین بخشی از ذخایر پشتوانه USDC را در بانک سیلورگیت سپرده گذاری کرده که مقدار آن فاش نشده است. این بانک نیز در هفته گذشته عملیات خود را به خاطر ورشکستگی متوقف کرد.

منبع coindesk cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.