در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش تراکنش ها و کارمزد در شبکه بیت کوین علیرغم روند نزولی

0 704

تعداد تراکنش‌ها و کارمزد تراکنش در شبکه بیت کوین در هفته گذشته افزایش یافته است و شرکت تجزیه و تحلیل گلس نود دلیل این افزایش را ریسک‌گریزی سرمایه‌گذاران و ارسال تراکنش‌های “فوری” عنوان کرد.

هفته گذشته 42800 تراکنش به طور ناگهانی به ممپول شبکه بیت‌کوین وارد شد. تحلیلگر ارشد گلس نود می‌گوید این تراکنش‌ها به دلیل میزان بالای کارمزد پرداخت شده به ازای هر تراکنش، جزو تراکنش‌های “فوری” بودند. طبق داده‌های bitinfocharts، متوسط کارمزد هفته گذشته به 2.72 دلار افزایش یافت که 15 درصد بیشتر از متوسط  کارمزد معمول این شبکه بود.

ممپول در شبکه بلاک‌چین جایی است که تراکنش‌ها قبل از تایید و گنجانده شدن در یک بلاک به آنجا ارسال می‌شوند. هر چه کارمزد پرداختی برای یک تراکنش بیشتر باشد، احتمال انتخاب آن توسط ماینرها بیشتر از بقیه تراکنش‌ها است.

گلس نود در گزارش هفتگی خود نوشت که سرمایه‌گذاران برای کاهش ریسک پرتفوی خود یا اضافه کردن وثیقه به موقعیت‌های مارجین خود، کارمزدهای بالاتر از حد متوسط را پرداخت کردند تا تراکنش‌های آنها برای تایید در اولویت قرار بگیرد. 

کارمزد
نرخ کارمزد صرافی

خروجی بیت‌کوین از صرافی‌ها در بیشتر سال 2022 بیشتر از ورودی آن بود. با این حال، این وضعیت در هفته گذشته تغییر کرد و ورودی بیت‌کوین به صرافی‌ها 50 میلیون دلار بیشتر از خروجی بود. طبق گزارش گلس نود، کل حجم مبادلات در صرافی‌ها تنها در اکتبر و نوامبر سال 2021 افزایش یافت که با اوج بازار صعودی در اواخر دسامبر 2017 و اوایل ژانویه 2018 مطابقت داشت.

گلس نود همچنین خاطرنشان کرد که خرید و انباشت بیت‌کوین از اواسط آوریل بسیار پایین بوده است. “میگوها” که کمتر از یک بیت‌کوین کامل دارند، در هفته گذشته بیشترین خرید و انباشت را نسبت به نهنگ‌ها داشتند. از طرفی، هولدرهای دارای حداقل 10000 کوین، بزرگ‌ترین فروشندگان بازار بودند.

بیت کوین
خرید و انباشت توسط معامله گران

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در روز سه شنبه به زیر سطح 30000 دلار کاهش یافت، زیرا بازارهای مالی سنتی و ارزهای رمزنگاری به خاطر سیاست های پولی انقباضی فدرال رزرو، افزایش نرخ بهره در آمریکا و همچنین ترس از رکود اقتصادی، با فشار فروش مواجه شدند.

آخرین باری که بیت کوین به زیر سطح 30000 دلار رسید، 20 ژانویه 2021 بود. در آن زمان قیمت تا سطح 29301 دلار کاهش یافت و بعد از آن به سطوح بالاتر صعود کرد.

نظر کارشناسان درباره آینده بازار

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda، گفت:

کاهش اخیر قیمت در بازار ارز رمزنگاری ناشی از فشار فروش در بازار سهام فناوری بود نه فاندامنتال. قیمت بیت کوین احتمالا به سطح 28500 دلار خواهد رسید، اما در این سطح برخی از خریداران ممکن است وارد موقعیت خرید  شوند. فاندامنتال های بلندمدت برای بیت کوین به قوت خود باقی هستند، ولی زمان زیادی طول خواهد کشید تا این ارز بزرگ بازار به رکوردهای بالاتر برگردد. با پایان گرفتن روند نزولی در وال استریت، بیت کوین شروع به تثبیت خواهد کرد. در حال حاضر، بسیاری از سرمایه گذاران هنوز به خاطر ترس در حال فروش و خروج از موقعیت هستند.

استیون مک کلورگ، مدیر سرمایه  گذاری و یکی از بنیانگذاران Valkyrie، روز دوشنبه گفت:

اگر فدرال رزرو تا ماه ژوئن و جولای به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، روند نزولی در همه بازارها احتمالا تا پایان تابستان ادامه خواهد یافت. هر چند انتظار من این است که به دلیل برگزاری انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر، فدرال رزرو در نشست ماه سپتامبر خود روند افزایش نرخ بهره را متوقف کند یا حتی آن را کاهش دهد. روند بازار ممکن است در آن زمان صعودی شود.

منبع cointelegraph coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.