در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

صرافی بیتمکس بیت کوین را با همکاری یک شرکت هوافضا به ماه می‌فرستد

0 226

صرافی بیتمکس در روز جمعه اعلام کرد که با همکاری شرکت هوافضای آستروبوتیک تکنولوژی ( Astrobotic Technology)  در ماه نوامبر سال جاری بیت کوین را به ماه ارسال خواهد کرد.  در حالی که بسیاری می‌گویند قیمت این ارز قبلا چندین بار افزایش چشمگیری داشته و به اصطلاح “به ماه رفته” است، ولی این بار بیتمکس می‌خواهد یک بیت کوین فیزیکی  واقعی را به ماه بفرستد.

در اوایل ماه مه اعلام شد که اسپیس ایکس سال آینده دوج کوین را به ماه می‌فرستد و شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک این ارز میم را به عنوان پرداخت قبول می‌کند.

پنجشنبه گذشته، اسپیس اکس نود اتریوم را  به فضا پرتاب کرد و این نود در روز شنبه وارد ایستگاه فضایی بین المللی شد. این اولین باری است که چنین نودی به فضا می‌رود.

با این وجود، بیتمکس یک گام بزرگ تر برداشته و قصد ارسال بیت کوین را به فضا دارد. طبق اعلامیه منتشر شده، این صرافی می‌خواهد یک کیف پول فیزیکی حاوی یک بیت کوین را به سطح ماه بفرستد. این کیف پول به صورت یک سکه یادبود خواهد بود.

صرافی بیتمکس از شرکت رباتیک فضایی Astrobotic  پشتیبانی مالی می‌کند تا کاوشگر تجاری “Peregrine ” که حاوی این کیف پول است، را به سطح ماه بفرستد. فرود این کاوشگر برای سه ماهه چهارم سال جاری (تقریبا نوامبر) برنامه ریزی شده است.

این صرافی خاطرنشان کرد که اخیرا یکی از حامیان دوج کوین و علاقه مند به فضا اعلام کرده که قصد دارد این ارز میم را به ماه بفرستد. ما چیزی در برابر این ارز نداریم و احساس کردیم که بهترین کار ممکن فرستادن بیت کوین به آنجا است.

روی این سکه یادبود، نام بیتمکس، نام ماموریت، تاریخ ضرب و قیمت بیت کوین در زمان ضرب حک خواهند شد. ارزش این سکه فیزیکی برابر با یک واحد بیت کوین است که در یک آدرس عمومی نگهداری خواهد شد. 

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.