در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تجزیه و تحلیل نمودارهای 5 ارز برتر این هفته

0 437

بیت کوین در آستانه یک حرکت تعیین کننده است و در صورت موفقیت روندهای صعودی این ارز، اتریوم، سولانا، کاردانو و تتا می‌توانند روند صعودی داشته باشند و قیمت آنها به سطح های بالاتر افزایش یابد.

وقتی احساسات در بازار نزولی می‌شوند، هر خبر ناخوشایندی (هر چند کم اهمیت) می‌تواند منجر به فشار فروش و کاهش قیمت ارزهای رمزنگاری شود. چنین اتفاقی درست پس از مسدود شدن برخی حساب های مرتبط با ارز رمزنگاری توسط شبکه اجتماعی ویبو رخ داد.

در خبری دیگر، گلدمن ساکس گفت که در جلساتی با 25 مدیر ارشد شرکت ها و صندوق های سرمایه گذاری بلند مدت معلوم شد که آنها کمترین علاقه را برای سرمایه گذاری در بیت کوین دارند.

در حالی که ممکن است این اخبار در کوتاه مدت اثر منفی داشته باشند، اما بعید است که بتوانند روند طولانی مدت بیت کوین را تغییر دهند. با اصلاح قیمت، چندین نهاد سرمایه گذاری احتمالا در بازار ارز رمزنگاری سرمایه گذاری خواهند کرد تا از پرتفوی خود در برابر افزایش احتمالی تورم در ایالات متحده آمریکا محافظت کنند.

از نظر اکثر معامله گران، روند نزولی فعلی بیت کوین همچنان بیانگر بوجود آمدن فرصتی برای خرید و انباشت برای بلند مدت است. در این مطلب نمودارهای 5 ارز برتر بازار را تجزیه و تحلیل می‌کنیم که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد بهتری داشته باشند.

بیت کوین

قیمت بیت کوین در 3 ژوئن از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39127 دلار) کاهش یافت، اما در نزدیک خط روند مثلث متقارن از حمایت خوبی برخوردار بود. این نشان می‌دهد که خریداران در زمان کاهش قیمت اقدام به خرید می‌کنند و فروشندگان در افزایش قیمت برای فروش هجوم می‌آورند.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

حرکت بعدی قیمت به احتمال زیاد پس از خروج از این مثلث شروع خواهد شد. اگر روندهای صعودی قیمت را به بالای خط مقاومت برسانند و در بالای آن حفظ کنند، احتمال افزایش تا میانگین متحرک ساده 50 روزه و سپس به هدف این الگو در سطح 52622.90 دلار وجود خواهد داشت.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند مثلث برسد، نشان دهنده فزونی عرضه بر تقاضا خواهد بود. این می‌تواند منجر به کاهش قیمت به منطقه حمایت 30000 تا 28000 دلار شود.

اگر این منطقه شکسته شود، فشار فروش تشدید خواهد شد، چون چندین معامله گری که اخیرا خرید کرده اند از موقعیت های خود خارج خواهند شد. این می‌تواند قیمت را تا سطح 20000 دلار کاهش دهد.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

میانگین متحرک ها در نمودار 4 ساعته مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی تقریبا بین 40 تا 60 نوسان می‌کند. این نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که این بلاتکلیفی برای طولانی مدت ادامه داشته باشد و قیمت در چند روز آینده به بالا یا پایین مثلث خواهد شکست. اگر قیمت به بالا بشکند و در بالای مثلث باقی بماند، بیانگر معکوس عمل کردن این الگو خواهد بود.

برعکس، اگر قیمت به زیر مثلث بشکند، توقف موقتی قیمت در منطقه ای محدود در یک روند نزولی را نشان خواهد داد. پیش بینی جهت شکست دشوار است، بنابراین معامله گران باید صبر کنند تا این شکست رخ دهد و بعد از آن وارد موقعیت های جدید شوند.

اتریوم

قیمت اتریوم در 4 ژوئن از میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 2908 دلار) کاهش یافت و دوباره وارد مثلث متقارن شد. البته، نکته مثبت این است که روندهای صعودی تسلیم نشده اند و این فشار خرید را در حدود سطح 2550 دلار نشان می‌دهد.

قیمت اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

اگر روندهای صعودی قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث برسانند، اتریوم احتمالا میانگین متحرک ساده 50 روزه را مجدد تست خواهد کرد. شکست به بالای این سطح مقاومت و بسته شدن نمودار در بالای آن می‌تواند مسیر را برای رسیدن قیمت به سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 3362.72 دلار هموار کند.

بر خلاف این فرض، اگر قیمت بار دیگر از این میانگین متحرک کاهش یابد، نشان خواهد داد که روندهای نزولی با قدرت از این سطح مقاومت دفاع می‌کنند. شکست به زیر سطح 2550 دلار می‌تواند قیمت را به خط حمایت مثلث برساند. کاهش قیمت به زیر این مثلث اولین نشانه نزولی شدن روند خواهد بود.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

اتریوم
نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می‌دهد که با شکست به بالای سطح 2906 دلار و بسته شدن نمودار در بالای آن، تکمیل خواهد شد. اگر این اتفاق رخ دهد، احتمال افزایش  قیمت تا سطح 3600 دلار و سپس تا هدف این الگو یعنی سطح 4083.26 دلار وجود خواهد داشت.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند مثلث شکسته شود، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به  سطح 2200 دلار و سپس به سطح حمایت مهم 1778.74 دلار برسانند.

کاردانو

کاردانو طی چند روز گذشته در یک منطقه بزرگ بین 1.94 تا 1 دلار نوسان می‌کند. قیمت این آلت کوین در 4 ژوئن از سطح مقاومت این منطقه کاهش یافت و به حدود میانگین متحرک ها رسید.

کاردانو
نمودار روزانه قیمت کاردانو

روندهای صعودی در حال حاضر از منطقه بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.66 دلار) و میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.55 دلار) دفاع می‌کنند. اگر قیمت از سطح های فعلی برگشت کند، بیانگر این خواهد بود که احساسات صعودی شده و معامله گران در زمان کاهش قیمت به میانگین متحرک ها اقدام به خرید کرده اند.

یک شکست صعودی و بسته شدن شمع روزانه در بالای سطح 1.94 دلار، نشان دهنده صعودی شدن دوباره روند خواهد بود. اگر قیمت در بالای این سطح باقی بماند، احتمال تست مجدد رکورد 2.47 دلار وجود خواهد داشت. شکست به بالای این سطح مقاومت منجر به شروع مرحله بعدی روند صعودی این ارز خواهد شد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسد، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. سپس روندهای صعودی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به منطقه حمایت 1.33 تا 1.22 دلار کاهش دهند.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

قیمت کاردانو
نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می‌دهد که با شکست به بالای سطح 1.94 دلار و بسته شدن شمع در بالای این سطح تکمیل خواهد شد. هدف این الگو سطح 2.88 دلار است. با این حال، رسیدن به این سطح دشوار به نظر می‌رسد، چون روندهای نزولی با قدرت از سطح مقاومت 2.47 دلار دفاع می‌کنند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده و شاخص قدرت نسبی زیر 50 است، بنابراین احتمال کاهش به خط روند مثلث وجود دارد. شکست به زیر این خط حمایت، این الگوی صعودی را باطل می‌کند و ممکن است منجر به کاهش قیمت به سطح 1.36 دلار و سپس 1 دلار شود.

سولانا

روندهای نزولی تلاش می‌کنند تا روند صعودی سولانا را در سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در 43.38 دلار متوقف کنند. با این حال، آنها نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36.39 دلار) برسانند که این بیانگر مثبت شدن احساسات است.

شاخص VORTECS™  چشم انداز صعودی سولانا را در 1 ژوئن نمایان ساخت. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید،  این شاخص زمانی که قیمت سولانا در حدود 32.10 دلار بود به سبز تغییر رنگ داد.

شاخص VORTECS™
شاخص VORTECS™ برای سولانا

شاخص VORTECS™ از آن زمان تاکنون همچنان سبز باقی مانده و قیمت سولانا با رشد 35 درصدی در 5 روز به سطح  43.33 دلار رسیده است.

سولانا
نمودار روزانه قیمت سولانا

قیمت سولانا در 4 ژوئن از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت کرد و به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه (39.42 دلار) رسید. این نشان می‌دهد که خریداران منتظر اصلاح بیشتر قیمت و خرید در سطح ها پایین تر نیستند.

اگر روندهای صعودی قیمت را به بالای سطح 43.38 دلار برسانند، این نشان دهنده پایان روند نزولی خواهد بود. قیمت سولانا احتمالا به سطح فیبوناچی اصلاحی 78.6 درصد در 49.97 دلار و سپس بالاترین سطح خود در 58.38 دلار افزایش خواهد یافت. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد که حاکی از برتری روندهای صعودی است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط روند نزولی برسد، این نمای صعودی باطل خواهد شد. در این صورت، قیمت سولانا احتمالا به سطح 25.58 دلار و سپس سطح 21 دلار کاهش خواهد یافت.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت سولانا

قیمت سولانا
نمودار 4 ساعته قیمت سولانا

میانگین متحرک ها در نمودار 4 ساعته به سمت بالا حرکت می‌کنند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد، این نشانه صعودی شدن دوباره روند است. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای سطح 43.38 دلار برسانند، حرکت صعودی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و میانگین متحرک نمایی 20 روزه را بشکند، نشان دهنده فزونی عرضه بر تقاضا خواهد بود. در این صورت، قیمت احتمالا به میانگین متحرک ساده 50 روزه و سپس به خط روند نزولی کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این خط روند بیانگر نزولی شدن دوباره روند خواهد بود.

تتا

تتا در یک کانال نزولی معامله می‌شود. روند های صعودی در 4 و 5 ژوئن تلاش کردند تا قیمت را به بالای خط مقاومت این کانال برسانند، اما موفق نشدند. این نشان می‌دهد که روندهای نزولی با قدرت از این خط مقاومت دفاع می‌کنند.

تتا
نمودار روزانه قیمت تتا

با این حال، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8.19 دلار) شروع به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری جزئی روندهای صعودی است. در صورت برگشت قیمت از این میانگین متحرک، روندهای صعودی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای این کانال برسانند.

موفق شدن آنها نشانه پایان یافتن روند نزولی خواهد بود. در این صورت، قیمت احتمالا به سطح 13 دلار و سپس سطح 15.88 دلار افزایش خواهد یافت. اگر روندهای نزولی قیمت را کاهش دهند و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی منجر به کاهش قیمت به سطح 6 دلار خواهد شد.

بررسی نمودار 4 ساعته قیمت تتا

قیمت تتا
نمودار 4 ساعته قیمت تتا

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که قیمت تتا در دو نوبت از خط مقاومت کانال کاهش یافته است. با این وجود، روندهای نزولی نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند که این نشان دهنده تقاضا در سطح های پایین تر است.

اگر قیمت به سطح های بالاتر افزایش یابد، روندهای صعودی بار دیگر تلاش خواهند کرد تا آن را به بالای کانال نزولی برسانند. در صورت موفق شدن، مرحله بعدی روند صعودی این ارز شروع خواهد شد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، احتمال کاهش تا میانگین متحرک ساده 50 روزه وجود خواهد داشت. شکست به زیر این سطح حمایت منجر به آغاز یک دوره اصلاح شدیدتر خواهد شد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.