در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

انقضای قراردادهای اختیار بیت کوین؛ احتمال نوسان قیمت

2 1,768

اسکیو، ارائه دهنده داده های ارز رمزنگاری، در توئیت روز دوشنبه گزارش داد که 102200 قرارداد اختیار معامله (گزینه) بیت کوین در روز جمعه منقضی خواهند شد.

قراردادهای اختیار معامله به معامله گران این امکان را می دهند تا بیت کوین را  با قیمت مشخصی (که به قیمت توافقی معروف است) خریداری کنند یا بفروشند. طبق گزارش اسکیو، انقضای روز جمعه دارای تعداد قابل توجهی قرارداد با قیمت حدود 15000 و 20000 دلار است.

بیت کوین
قراردادهای اختیار معامله بیت کوین به ترتیب انقضا

تاریخ انقضای قراردادهای اختیار معامله بیت‌کوین یک رویداد پر از نوسان برای این ارز برتر به حساب می آید، چون با نزدیک شدن به زمان انقضا، معامله گران قراردادهای خود را تسویه می کنند. کسانی که در سود هستند ممکن است برای دریافت سود تصمیم به فروش ارزهای خود بگیرند.

اختیار معاملهُ
انقضای قراردادهای اختیار معامله بیت کوین در جمعه پیش رو

چنین رویدادهایی باعث ایجاد نوسانات زیاد در قیمت بیت‌کوین می شوند. به طور معمول، تاثیر یک قرارداد بر قیمت تقریبا یک یا دو روز قبل از تاریخ انقضا مشخص می شود.

بیشتر معامله گران و نهادهای سرمایه گذاری در سال جاری به دنبال اضافه کردن بیت کوین به سبد دارایی های خود بودند. در همین حال،معاملات مشتقات ارز رمزنگاری نیز افزایش یافتند.

هفته گذشته، پلتفرم مشتقات ارز رمزنگاری دریبیتT معاملات آتی بیت‌کوین با قیمت توافقی 100000 دلار  و تاریخ انقضای 24 سپتامبر 2021 آغاز کرد. به عبارت دیگر، علاقه مندان به بیت کوین که فکر می کنند قیمت این ارز رمزنگاری شش رقمی خواهد شد، هم اکنون می توانند در بازار معاملات آتی وارد موقعیت شوند.

بازار صعودی بیت کوین و معاملات آتی آن

در حال حاضر، بیت‌کوین در میانه یک بازار صعودی است که تقریبا توسط نهادهای سرمایه گذاری و معاملات بزرگ فرابورسی هدایت می شود. حتی با وجود نوسانات پیش بینی شده در آینده، این احتمال وجود دارد که بیت کوین به خوبی از طریق تقاضای نهادهای سرمایه گذاری و افزایش کیف پول های فوق العاده بزرگ (یعنی آدرس هایی که 25 درصد از ارزهای دریافتی را انتقال می دهند) پشتیبانی شود. شرکت Chainanalysis معتقد است که این کیف پول ها 77 درصد از 14.8 میلیون بیت کوین استخراج شده را نگهداری می کنند.

در روز کریسمس نیز معاملات آتی بیت کوین به ارزش تقریبی 2.3 میلیارد دلار منقضی خواهند شد و زمینه را برای یک هفته پر از نوسان در بازار ارزهای رمزپایه فراهم خواهد کرد.

افزایش تعداد کیف پول های فوق العاده بزرگ

داده های جمع آوری شده توسط “The Block Research” نشان می دهند که بیش از 4500 کیف پول وجود دارند که ارزش بیت کوین های انباشت شده در هر یک از آنها به بیش از 10 میلیون دلار می رسد.

نمودار تعاملی زیر تعداد کیف پول های بیت‌کوین را با موجودی بیش از X دلار برای دسته های مختلف ( از بیش از 1000 دلار گرفته تا بیشتر از 10 میلیون دلار) تجزیه و تحلیل می کند. همانطور که خطوط نمودار نشان می دهند، رسیدن قیمت بیت کوین به بالای سطح 20000 دلار تاثیر قابل توجهی بر داده ها داشته است.

کیف پول
موجودی کیف پول ها

در واقع تا تاریخ 20 دسامبر بیش از 4.6 میلیون کیف پول وجود داشته اند که ارزش بیت‌کوین های نگهداری شده در هر یک از آنها  بیش از  1000 دلار بوده است. تا این تاریخ، تقریبا 271000 کیف پول نیز دارای موجودی بیش از 100000 دلار بوده اند.

لازم به ذکر است که تعداد کیف پول ها، تعداد دارندگان این ارز را نشان نمی دهد، زیرا ممکن است که یک فرد (یا نهاد سرمایه گذاری) دارایی های خود را در کیف پول های متعددی نگهداری کند.

منبع Cointelegraph theblockcrypto

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
  1. کاوه می گوید

    بیت کوین زیر ۲۰۰۰۰ دلار میاد بنظرتون؟؟

    1. Hesam می گوید

      سلام. همه چیز به سطح حمایت 21000 و 22000 دلار بستگی داره. اگه این سطح ها شکسته بشن قیمت به 20000 میرسه و این یک سطح حمایت قوی است اگه شکسته شود قیمت به منطقه 19000 میرسه.