در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا فومو به بازار بیت کوین برگشته است؟

0 885

بازار بیت کوین بعد از ماه ها راکد بودن، دوباره روند صعودی گرفت. در 10 روز گذشته قیمت این ارز بیش از 20 درصد افزایش یافته است.

بیت کوین از زمان کاهش عرضه در ابتدای ماه مه وارد معاملات جانبی شد. اما هفته گذشته توانست سطح مقاومت روانی 10000 دلار را بشکند و قیمت را به بالای سطح 11000 دلار برساند.

افزایش قیمت بیت کوین باعث رشد سریع معاملات جزئی شد. صرافی های ارز رمزنگاری در سراسر جهان خبر از افزایش چشمگیر حجم معاملات بیت کوین دادند. یک مدیر اجرایی صندوق ارز رمزنگاری گفت که ترس از دست دادن (فومو) نظر افرادی را  که دیر وارد معاملات شده اند، به خود جلب می کند.

جو دیپاسکاله، مدیرعامل صندوق ارز رمزنگاری BitBull Capital گفت:

در دنیای ارز رمزنگاری، ما اغلب شاهد نمایش های “حرکتی قیمت” هستیم.

دیپاسکاله با اشاره به افزایش علاقه به بیت کوین در وال استریت و در میان شرکت های پرداخت افزود:

بیت کوین در حال حاضر در مرحله شکست صعودی قرار دارد. دقیقا مانند 6 ماهه نخست سال 2019 که قیمت آن 189 درصد افزایش یافت.

وی پیش بینی می کند که قیمت این ارز تا قبل از پایان سال جاری به سطح 15000 دلار خواهد رسید. رسیدن به این سطح باعث می شود تا بیت کوین در مسیر تست سقف 20000 دلار قرار گیرد.

قیمت بیت کوین در سال 2017 به حدود سطح 20000 دلار رسید. اما قیمت آن یک سال بعد به سطح 3000 دلار کاهش یافت. روند صعودی نشات گرفته از انبوه سرمایه گذاران جزئی با علاقه وافر رسانه های اجتماعی به بیت کوین و فناوری بلاک چین آن تقویت شد.

ترافیک معامله گران در صرافی ها

افزایش ناگهانی بیت کوین در هفته گذشته منجر به هجوم معامله گران به صرافی های ارز رمزنگاری شد. چون آنها مشتاق به کسب سود از این روند صعودی بودند. این حرکت خاطرات روند صعودی سال 2017 بیت کوین را  زنده کرد.

صرافی کوین بیس از بزرگترین صرافی های بیت کوین و ارز رمزنگاری در ایالات متحده آمریکا است. به گفته یک منبع موثق، این صرافی در هفته گذشته افزایش سه برابری حجم معاملات بیت کوین را شاهد بود.

در ضمن، BinanceUS (شعبه بایننس با قدمت 10 ماهه) گزارش داد که حجم معاملات بیت کوین در هفته گذشته در این پلتفرم به بالاترین سطح رسید.

افزایش حجم معاملات در شرکت های کوچک تر

شرکت های کوچک تر نیز شاهد افزایش علاقه به بیت کوین بوده اند. کُوری کلیپستن، سرمایه گذار فناوری و بنیانگذار برنامه نرم افزاری Swan Bitcoin برای خرید بیت کوین، از طریق تلگرام گفت:

هفته گذشته کاملا شگفت زده شدیم. ما توانستیم با این استارتاپ چهار ماهه حدود یک سوم از بالاترین میزان درآمد خود را در 5 روز بدست بیاوریم.

بیت کوین
افزایش حدود 20 درصدی قیمت بیت کوین در هفته گذشته

با این حال، کلیپستن فکر نمی کند که ما به مرحله فومو برگشته ایم. اگر چه او اعتراف می کند که پیش بینی بسیاری از سرمایه گذاران مبنی بر قرار داشتن در مرحله اول روند صعودی خیره کننده ممکن است پیشگویی خود محقق باشد. 

کلیپستن مانند بسیاری از ناظران قیمت بیت کوین شاهد کاهش عرضه این ارز در ماه مه بوده است. از 11 ماه مه عرضه بیت کوین های جدید در بازار به نصف کاهش یافت. این کاهش عرضه به همراه بسته های محرک اقتصادی فدرال رزرو برای کاهش اثرات کروناویروس به روند صعودی بیت کوین کمک کردند. البته این عوامل منجر به افزایش دارایی های کمیاب نظیر طلا نیز شدند. تا جایی که قیمت طلا در هفته گذشته تا نزدیکی سطح 2000 دلار رسید. 

علاوه بر این، هفته گذشته شرکت خرید بیت کوین Shakepay  مستقر در مونترال خبر از افزایش قابل توجه تقاضا داده است.

ژان آمیونی، مدیر اجرایی این شرکت گفت:

طی چند ماه گذشته و به ویژه در چند هفته گذشته شاهد افزایش چشمگیر ثبت نام مشتری و فعالیت در پلتفرم خود بوده ایم.

با ادامه یافتن چاپ پول توسط بانک کانادا، خرید و فروش بیت کوین در Shakepay  بصورت تصاعدی در حال رشد است.  حجم خرید و فروش ارز دیجیتال این شرکت در ماه جولای بالغ بر 400 میلیون دلار بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.