در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اهمیت میانگین متحرک 200 هفته ای در تعیین جهت حرکت آتی بیت کوین

0 719

قیمت ارزهای رمزنگاری در یک هفته گذشته افزایش یافت و باعث شد تا احساسات معامله گران نسبت به آینده این بازار تا حدودی صعودی شود. با این حال، ممکن است این بازار در هفته جاری دستخوش نوساناتی شود، چون کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 26 و 27 جولای برای افزایش نرخ بهره تشکیل جلسه خواهد داد. کارشناسان تخمین می زنند که در این جلسه نرخ بهره بین 0.75 تا 1 درصد افزایش خواهد یافت.

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بیت کوین در بالای میانگین متحرک 200 هفته ای خود نوسان می کند. از آنجایی که بحث در مورد جهت حرکت قیمت همچنان ادامه دارند، تحلیلگران سطوحی را مشخص کرده اند که باید آنها را زیر نظر گرفت.

بیت کوین
نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

ضرورت بسته شدن شمع هفتگی در بالای 22800 دلار

مایکل ون د پوپ با انتشار نمودار زیر و مشخص کردن مناطق اصلی حمایت و مقاومت، بر اهمیت حفظ قیمت در بالای میانگین متحرک 200 هفته ای تاکید کرد.

قیمت بیت کوین
نمودار یک ساعته بیت کوین

به گفته ون د پوپ، بیت کوین در سطح 23500 دلار دوباره با مقاومت قوی روبرو شده و  اتفاقات آینده تعیین خواهند کرد که آیا قیمت از این سطح بالاتر خواهد رفت یا این که به سطح حمایت 21500 دلار برگشت خواهد کرد. وی توضیح داد:

اگر سطح 23800 دلار شکسته شود، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت و هدف بعدی سطح 28000 دلار خواهد بود. علاوه بر این، ما همچنین یک شکست کامل و تایید شده به بالای میانگین متحرک 200 هفته ای داریم.

تحلیلگر بازار با نام مستعار رکت کپیتال (Rekt Capital)، نیز بر اهمیت این میانگین متحرک و ضرورت بسته شدن شمع هفتگی در بالای سطح 22800 دلار تاکید کرد. 

پیش بینی یک حرکت بزرگ

یک معامله گر و کاربر توییتر با نام مستعار “CryptoGodJohn” ضمن انتشار نمودار زیر و مشخص کردن دو جهت برای قیمت، خاطرنشان کرد که حرکت اخیر قیمت نشانه ای از این است که “یک حرکت بزرگ برای بیت کوین به زودی اتفاق خواهد افتاد”.

ارز رمزنگاری
نمودار یک ساعته بیت کوین

این معامله گر گفت:

در صورت شکست به بالای سطح 24200 و حفظ قیمت در بالای آن، انتظار دارم که قیمت خیلی سریع به منطقه 27000 تا 28000 دلار برسد. اگر قیمت اصلاح شود، احتمال کاهش آن تا 20000 دلار وجود خواهد داشت.

کاربر توییتر با نام کاربری “Mayne” نمودار زیر را منتشر کرد که نشان می دهد بیت کوین احتمالا از این منطقه خارج خواهد شد. به گفته وی، احتمال حرکت قیمت در هر جهت (بالا یا پایین) وجود دارد.

بازار ارز رمزنگاری
نمودار 12 ساعته بیت کوین

آنها در ادامه توضیح دادند:

اگر قیمت بالاتر از سطح 22500 دلار  (بالای منطقه) نگه داشته شود، روند صعودی خوبی را شاهد خواهیم بود. اگر این سطح حفظ نشود، احتمالا یک واگرایی بوده است.

سیگنال خرید از 22 ماه مه

برای کسانی که به حرکت های روزانه قیمت بیت کوین اهمیت نمی دهند و تمایل بیشتری به خرید و هولد دارند، کالب فرانزن پیشنهاد  زیر را در مورد زمان مناسب استفاده از میانگین هزینه دلاری ارائه کرد:

تجزیه و تحلیل بیت کوین با شمع های ماهانه و شاخص 12 ماهه Williams%R. هنگامی که این شاخص به سطوح فروش بیش از حد (اشباع فروش) می رسد، نشان دهنده خرید است. وقتی شاخص Williams%R به بالای منطقه اشباع فروش می رسد، بازار صعودی سرعت می گیرد. ما از 22 ماه مه در منطقه خرید و انباشت بوده ایم.

میانگین متحرک
نمودار یک ماهه بیت کوین

در زمان انتشار این مطلب، ارزش کل بازار ارزهای رمزنگاری 1.042 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 41.9 درصد بود.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.