در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نترسید؛ احتمال افزایش قیمت بیت کوین پس از کاهش

0 1,899

“حباب بیت کوین در حال تکرار است”. این جمله تکراری بدبینان به بازارهای رمزنگاری است که از زمان رسیدن قیمت بیت کوین به 14000 دلار و افت آن دائما آن را بیان می کنند. این بدبینان به بیت کوین بر این باورند که این روند صعودی و سقوط اخیر در بازار رمزنگاری، آخرین تلاش های بیت کوین برای بزرگتر جلوه کردن است تا پذیرش آن افزایش یابد و پول نقد بیشتری وارد بازار آن شود.

با این حال بسیاری از تحلیلگران معتقدند، تا زمانی که اصول و ساختار بازار بلند مدت سالم و دست نخورده باقی بماند، افزایش قیمت بیت کوین فقط زمانی که نصف شدن پاداش استخراج در سال 2020 رخ دهد، واقعی خواهد بود.

نترسید، کاهش پایان خواهد یافت

بیت کوین عملکرد بهتری پس از ماه ژوئن که قیمت آن به 14000 دلار رسید، نداشته است. از آن زمان و طی یک دوره بیش از سه ماهه قیمت بیت کوین بیش از 42 درصد کاهش یافته است. این باعث شده تا بسیاری به این باور برسند که ادامه زمستان رمزنگاری سال 2018 فقط شامل گذشت زمان شده است.

اما جاش راجر، یک تحلیلگر مشهور و برجسته، اخیرا برای قوت قلب دادن به خریداران اظهارات متفاوتی داشت. راجر خاطر نشان کرد که در بازار افزایشی سال 2013، قبل از اینکه قیمت افزایشی 1600 درصدی داشته باشد، 75 درصد طی 89 روز کاهش یافت.

در واقع وی معتقد است که روند نزولی فعلی بیت کوین باعث نمی شود بتوان به طور قاطع گفت صعود بیت کوین تمام شده است. یعنی سرمایه گذاران می توانند انتظار داشته باشند که روند صعودی در سال های آینده از سر گرفته شود:

بازار بیت کوین در سال 2013 را با سال 2019 مقایسه کنید.

2013: قبل از رشد 1600 درصدی بیت کوین و رسیدن به بالاترین قیمت خود در آن سال، قیمت این ارز بیش از 75 درصد و طی 89 روز افت کرد.

2019: اخیرا قیمت بیت کوین افت 42 درصدی را طی 91 روز تجربه کرده است.

قیمت ممکن است به کاهش خود ادامه دهد، اما انتظار می رود که روند افزایشی بعد از کاهش ادامه یابد.

بیت کوین

مطمئنا کاهش قیمت بیت کوین از 14000 دلار، چشمگیر است. اما در واقعیت این فقط بخشی از روند قیمتی بیت کوین است که برای استانداردهای بیت کوین طبیعی به نظر می رسد.

یاسین المندجرا، تحلیلگر داخلی ارزهای رمزنگاری در آرک اینوست(ARK Invest) خاطرنشان کرد که روند فعلی بیت کوین مشابه سطوح بهبودی قیمت در دوره های 2011 تا 2013 و 2015 تا 2017 است:

روند بازیابی بیت کوین در حال تنظیم سرعت افزایش است.

آخرین بار قیمت بیت کوین بیش از 80 درصد افت کرده بود و پس از آن با افزایش سه برابری به جایگاه امروز خود رسید.

روند اخیر، مشابه روند بهبودی در سال های 2011 تا 2013 و 2015 تا 2017 است.

قیمت بیت کوین

در واقع همان طور که نمودار الماندجرا نشان می دهد، بیت کوین در حدود 40 درصد از بالاترین قیمت 284 روزه خود را بازیابی کرده است که عملکردی بسیار بهتر از دو دوره قبل داشته.

این بدان معنی است که علیرغم آنچه که معامله گران و تحلیلگران احساسی در توییتر اعلام می کنند، بازار رمزنگاری در روند نزولی دیگری قرار ندارد.

بیت کوین هنوز درگیر روند صعودی بلند مدت خود است

راجر اظهارات فوق را با این فرض که هنوز بیت کوین در روند صعودی خود قرار دارد، بیان کرده است. در حالی که برخی ممکن است این نظر را کوتاه اندیشی بنامند، اما طبق داده های فاندامنتال و برخی داده های قیمتی، حق با اوست.

به عنوان مثال، در حال حاضر نرخ هش بلاک چین بیت کوین در حدود 100 اگزاهش بر ثانیه است. به گفته برخی تحلیلگران، این یکی از علائم فاندامنتال است که نشان می دهد بیت کوین اساسا از همیشه قوی تر بوده و در روند نزولی قرار ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.