در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگترین تصورات اشتباه در مورد بیت کوین

0 2,031

بزرگترین تصورات غلط در مورد بیت کوین چیست؟ سوالی کلی و گسترده به نظر می رسد، زیرا متخصصان و کارشناسان این صنعت به موارد مختلف و متفاوتی اشاره دارند. با این حال آنچه مسلم است سوء برداشت های زیادی است که وجود دارد.

با چند کارشناس در مورد بزرگترین تصورات غلط در مورد بیت کوین صحبت شده که به 7 تا از مهمترین آنها اشاره می شود.

1) چرا بیت کوین

از جمله اولین سوالاتی که پرسیده می شود و پاسخ داده می شود این است که “بیت کوین چیست؟”. اما این تنها سوال نیست. سوال مهم این است که چرا بیت کوین؟ سوالی که سامسون موو، مدیر ارشد استراتژی در شرکت بلاک چین آمریکایی بلاک استریم به آن پاسخ داد. او می گوید در حالی که به نظر می رسد مردم بیشتر چیستی این ارز را بررسی می کنند، چرایی بیت کوین را درک نمی کنند. چرایی، پاسخ به سوالاتی مثل این است که در وهله اول چرا بیت کوین وجود دارد. به نظر می رسد او نسبت به این امر بسیار خوش بین است و می گوید که ما سعی می کنیم تا روابط نزدیک تری با مردم داشته باشیم که به درک بهتر دلیل بیت کوین کمک کنیم.

موو عنوان کرد که تغییر در نحوه نگرش و دیدگاه مردم به پول وجود دارد. اگر دیدگاهی که مردم در مورد آن صحبت می کنند بررسی کنیم، مشاهده خواهیم کرد که آنها بین ارز فیات و پول تفاوت قائل هستند. ده سال پیش همه مردم فقط از کلمه “پول” استفاده می کنند. اما امروزه برخی از کلمه “پول فیات”(پول فیزیکی) استفاده می کنند. موو این را یک پیشرفت می داند و از آن به عنوان یک نشانه یاد می کند که مردم هوشمندتر شده اند و این که جهان چیزی که فکر می کردند، نیست. آنها معتقدند که پول، پول است و فیات یک نوع پول درجه پایین تر.

2) بیت کوین خصوصی است

جیمسون لوپ، کارشناس و مدیر ارشد فناوری رمزنگاری کاسا، عنوان کرد که اغب گفته می شود این ارز عمدتا توسط مجرمان استفاده می شود. اما باید گفت که عمدتا ناشناس است:

من فکر می کنم درک این موضوع که چقدر بیت کوین واقعا امن است و استفاده از آن دارای حریم خصوصی مناسب است، برای بسیاری افراد هنوز دشوار است.

وی معتقد است که افراد زیادی وجود دارند که به زیر ساخت های مالی خوبی دسترسی دارند، اما واقعا انگیزه زیادی برای آموزش و درک بیشتر ندارند.

3) بیت کوین یک فناوری است، نه پول

در واقع نظرات زیادی در مورد این که بیت کوین چیست و چگونه کار می کند وجود دارد. اما جیمی سونگ، توسعه دهنده بیت کوین کر و کارآفرین، به عنوان بزرگترین تصور غلط در مورد بیت کوین به این که برخی تصور می کنند “این یک فناوری است و نه پول”، اشاره کرد. مردم فکر می‌کنند ساخت تکنولوژی بهتر یعنی بیت کوین بهتر، در حالی که موضوع متفاوت است. سونگ گفت:

تفاوت زیادی بین پول و فناوری وجود دارد. مسلما نمی خواهید تغییرات مداومی که در فناوری و تکنولوژی صورت می گیرد، در پول ها انجام شود.

4) بیت کوین یک مکانیسم پرداخت است

در حالی که ممکن است سایرین با این نظر موافق نباشند، یکی از کارشناسان می گوید بیت کوین یک روش پرداخت ابتدایی و  ناچیز نیست. دن هلد، مدیر توسعه تجارت در کراکن، بزرگترین سوء برداشت و تصور غلط در مورد بیت کوین را این می داند که یک روش برای پرداخت های ارزان و جزئی مثل خرید قهوه است. وی توضیح داد که ممکن است در آینده وقتی قیمت تثبیت شود و افراد زیادی از بیت کوین استفاده کنند، تراکنش هایی با مبالغ پایین تا متوسط بوسیله آن انجام شود. دن هلد معتقد است:

این سوء برداشت نه تنها منجر به تغییر نگرش به بیت کوین شده، بلکه باعث تخریب بیت کوین شده است و حتی جنگ های مدنی را سبب شده است. این صحبت ها باعث شده برخی مطبوعات بگویند بیت کوین مرده است و دیگر کار نمی کند، زیرا مردم با بیت کوین قهوه نمی خرند. مسلما در حال حاضر کسی از طلا برای پرداخت هزینه ها و خرید خود استفاده نمی کند.

از سوی دیگر، پریور ریچارد، موسس بیت کوین ادویزور که شرکتی متخصص در زمینه مهندسی نرم افزار و اقتصاد بیت کوین است، به نکته ای اشاره کرد که با نظر سایرین کاملا متفاوت است. این که بیت کوین در درجه اول یک فناوری برای پس انداز است و در درجه دوم یک فناوری پرداخت. در حالی که افراد سعی دارند حداقل مقدار بیت کوین خود را خرج کنند، در حالی که پول های فیات و مربوط به دولت ها را خرج می کنند. وی در توضیح گفت:

مردم پول فیات را به عنوان دارایی قابل ذخیره نمی دانند و می خواهند سریعا از شر آن خلاص شوند، در حالی که در مورد به اصطلاح “فناوری پرداخت” اینگونه تصور نمی کنند. در واقع شما نمی خواهید یورو یا دلار را به دلیل تورم نگه دارید، زیرا آنها به تدریج ارزش خود را از دست می دهند، به ویژه در طولانی مدت.

بنابراین مردم از آنها برای کسب محصولات قابل پس انداز مثل خرید سهام یا اوراق قرضه یا خرید سایر چیزها استفاده می کنند. البته این نکته را باید ذکر کرد که دولت ها در این امر مشارکت دارند، زیرا آنها عمدا تورم را برای پول ایجاد می کنند تا مردم از پس انداز آن خودداری کنند و آنها را به این ترتیب به سرمایه گذاری و مصرف گرایی تشویق می کنند.

ریچارد می گوید:

بیت کوین برعکس عمل می کند؛ زیرا تلاش دارد شما را برای نگه داشتن بیت کوین در طولانی مدت تحریک کند  و باعث می شود تا نسبت به خرج کردن یا سرمایه گذاری بوسیله آن با ترس عمل کنید.

5) بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند

مدیر ارشد اطلاعات در گروه فناوری بلاک چین بیتفوری، الکس پتروف، استفاده زیاد از انرژی را یکی از سوء برداشت ها و تصورات غلط در مورد بیت کوین عنوان کرد. وی گفت:

مردم فکر می کنند که بیت کوین انرژی زیادی مصرف می کند. اما این صحیح نیست، زیرا این یک سیستم بهینه است. از آنجا که این سیستم نیازی به دفاتر، واسطه ها و غیره ندارد، پس یک سیستم کارآمد است. سیستم امن تری که با همان کارایی، همان مشکلات را حل می کند و از منابع و انرژی الکتریکی کمتری(به علت نیاز نداشتن به دفاتر و مراکز) استفاده می کند.

6) بیت کوین با فناوری های قدیمی قابل مقایسه است

عقیده و تصور غلط دیگری که وجود دارد، مقایسه بیت کوین با فناوری های گذشته و قبل از آن است. اما آنها در سطوحی کاملا متفاوت هستند. پتروف می گوید که مرد سعی در ارزیابی و مقایسه بیت کوین با موقعیت و تجارب خود از فناوری های قبلی دارند. اما این فناوری ها حتی به هم نزدیک نیستند. بیت کوین کاملا متفاوت است.

7) تصویری که رسانه ها از بیت کوین ارائه می دهند، قابل اعتماد است

بسیاری از مردم به دلیل عدم دسترسی کافی به منابع، تصور می کنند، آنچه رسانه ها به آنها می گویند کاملا درست است. پتروف ضمن اشاره به استدلال خود مبنی بر این که سیستم مالی فعلی انرژی بیشتری نسبت به بیت کوین مصرف می کند، گفت:

صحبت از مصرف انرژی زیاد بیت کوین بسیار رایج شده، به خصوص در رسانه های اصلی که سعی می کنند تصویر نادرستی را از بیت کوین ارائه دهند.

پتروف افزود:

افرادی که پیشینه فنی از این فناوری ندارند و با ابزاری کار می کنند که این فناوری را لمس نمی کند، پیش بینی ها و درک درستی ندارند. اول باید درک درستی از فناوری داشت تا بتوان نتیجه گیری درستی انجام داد.

در همین حال ویتالیک بوترین، بنیانگذار اتریوم، در مورد بزرگترین اشتباهات در مورد بیت کوین و ارزهای رمزنگاری این طور می گوید:

در مورد بیت کوین، مثل این است که درگیر این باشیم، تورم 2 درصدی باعث تخریب اقتصاد می شود، در حالی که گام بزرگ بعدی دنیایی است که در آن بشر به تمدنی دست یافته که می تواند به ستاره ها سفر کند و از شر ارزهای فیات خلاص شده است. به نظر من این دنیا محشر است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.