در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین بعد از پایان سرخوشی هاوینگ 2024

0 274

بیت کوین اخیراً برای اولین بار از نوامبر 2021 از مرز 63000 دلار عبور کرده است که ناشی از افزایش حجم معاملات برای ای تی اف های بیت کوین نقطه ای و افزایش خوش بینی در مورد رویداد هاوینگ آینده است.

بیت کوین در یک مسیر صعودی باورنکردنی بوده است و به نقاط عطفی دست یافته است که همین چند ماه پیش غیرمحتمل به نظر می رسید.

بازار ارزهای دیجیتال از هیجان شعله‌ور است، اما در میان این سرخوشی، پیش‌بینی هشیارکننده جی پی مورگان بر این هیجانات سایه می‌اندازد: بیت کوین ممکن است با رکود قابل توجهی روبرو شود و احتمالاً با کاهش هیجانات مربوط به رویداد هاوینگ آینده، تا 42000 دلار کاهش یابد.

تاریخ تقریبی هاوینگ بیت کوین توسط گلسنود مشخص شد

فوریه 2024 قوی ترین ماه بیت کوین تاکنون

فوریه 2024 به عنوان یکی از قوی ترین ماه های بیت کوین از زمان جهش صعودی آن در دسامبر 2020 ظاهر شده است. بیت کوین با افزایش قابل توجه 44 درصدی، موانع 50000 و 60000 دلاری را شکست و به بالاترین حد شگفت انگیز 64000 دلار رسید.

این جهش پس از افت کوتاه مدت به زیر مرز 40000 دلار پس از راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در ایالات متحده رخ داد.

Source

علیرغم خوش بینی غالب، تحلیلگران جی پی مورگان هشدار می دهند که رویداد قریب الوقوع هاوینگ بیت کوین، که برای آوریل برنامه ریزی شده است، می تواند برای حرکت قیمت ارز دیجیتال چالش هایی ایجاد کند. آنها استدلال می کنند که کاهش پاداش بلوک و در نتیجه افزایش هزینه های تولید برای ماینرها می تواند فشار نزولی بر قیمت بیت کوین وارد کند.

گزارش تحقیقاتی جی پی مورگان بر همبستگی تاریخی بین هزینه تولید بیت کوین و ارزش بازار آن تاکید دارد. انتظار می رود هزینه تولید فعلی که حدود 26500 دلار است، پس از نصف شدن دو برابر شود و به حدود 53000 دلار برسد. این افزایش قابل توجه در هزینه های تولید، همراه با کاهش بالقوه 20 درصدی نرخ هش بیت کوین، می تواند به طور بالقوه قیمت ها را به 42000 دلار کاهش دهد.

نیکولاس پانیگیرتزوگلو، سرپرست تیم تحلیلگران جی پی مورگان، تاکید می کند که تخمین 42000 دلاری صرفاً یک سناریوی فرضی نیست، بلکه سطحی واقع بینانه است که قیمت بیت کوین به طور طبیعی می تواند به محض از بین رفتن سرخوشی پیرامون رویداد هاوینگ پس از آوریل به سمت آن سوق پیدا کند.

مدیریت انتظارات پس از هاوینگ

مفهوم رویداد هاوینگ بیت کوین که تقریباً هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و نرخ استخراج بیت کوین های جدید را کاهش می دهد، مدت هاست که نقطه کانونی برای علاقه مندان و تحلیلگران بوده است. در حالی که رویدادهای هاوینگ گذشته معمولاً احساسات صعودی را تقویت می‌کنند و با کاهش عرضه کوین جدید منجر به افزایش قیمت می‌شوند، تحلیل جی پی مورگان یادآوری می‌کند که پویایی بازار پیچیده است و احساسات به تنهایی ممکن است مسیر صعودی بیت کوین را برای مدت نامحدود حفظ کند.

علیرغم احساسات صعودی غالب پیرامون بیت کوین، سرمایه گذاران باید به سیگنال های احتیاطی تحلیلگران نهادی توجه کنند. پیش بینی قیمت 42000 دلار به عنوان یادآوری است که اصلاحات بازار بخشی جدایی ناپذیر از روند هر دارایی است، به ویژه در بازار بی ثبات ارزهای دیجیتال.

از آنجایی که جامعه ارزهای دیجیتال مشتاقانه رویداد هاوینگ آینده را پیگیری می‌کند، حفظ چشم‌اندازی متعادل با اذعان به پتانسیل سودهای بیشتر و خطرات ذاتی مرتبط با نوسانات بازار بسیار مهم است.

در حالی که آینده بیت کوین نامشخص است، یک چیز مشهود است: انعطاف پذیری و توانایی آن در سرپیچی از خرد متعارف همچنان سرمایه گذاران را در سراسر جهان مجذوب خود می کند.

چگونه در طول هاوینگ بیت کوین، معامله کنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.