در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ادعاهای مطرح شده درباره صرافی بایننس صحت دارند؟ شایعات جدید پیرامون صرافی بایننس

0 433

قیمت بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری در روز پنجشنبه به شدت سقوط کردند و این باعث کاهش 1 میلیارد دلاری ارزش بازار شد. خبرهای منفی منتشر شده در روزهای گذشته تاثیر زیادی بر بازار ارز رمزنگاری گذشته اند. یکی از خبرهای نگران کننده درباره صرافی بایننس است که به نظر می رسد ممکن است با مشکلاتی مواجه شود. یکی از تحلیلگران بازار پستی را در مورد بایننس به اشتراک گذاشته و بیان داشته که اگر توکن BNB به زیر سطح 212 دلار کاهش یابد، این صرافی متحمل زیان سنگینی خواهد شد.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

آیا صرافی بایننس در معرض سقوط است؟

یک تحلیلگر ارز رمزنگاری با نام مستعار “مارتی‌‌پارتی (MartyParty)” در روز جمعه با انتشار پستی در پلتفرم ایکس، چشم انداز نگران کننده ای را برای بایننس و 150 میلیون کاربر آن پیش بینی کرد. این تحلیلگر پست خود را با این جمله شروع کرد: دلیلی وجود دارد که BNB به زیر سطح 212 دلار سقوط نکرده است.

صرافی بایننس

پس از سقوط بیت کوین در روز پنجشنبه، قیمت BNB نیز مانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری دیگر به شدت کاهش یافت و از سطح 231.85 دلار به سطح 215.02 دلار سقوط کرد. اگرچه این ارز در روز جمعه تلاش کرد تا به سطح های بالاتر برگردد، دوباره کاهش یافت اما در منطقه قیمت 214 دلار حمایت شد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

مارتی‌پارتی ادعا می کند که دلیلی وجود دارد که چرا BNB در این سطوح و کمی بالاتر از سطح 212 دلار از حمایت برخوردار است. به گفته این تحلیلگر، صرافی بایننس وامی با پشتوانه BNB دارد که قرار است در سطح 212 دلار تسویه شود.

در ابتدا سطح تسویه این وام 220 دلار بود، اما بعدا در ماه ژوئن به 212 دلار تغییر یافت. اگرچه این تحلیلگر مبلغ دقیق این وام ادعایی را فاش نکرده، به نظر می رسد که مبلغ آن بسیار زیاد است، زیرا وی می گوید که تسویه آن می تواند منجر به ضرر سنگین بایننس شود.

ادعای فروش بیت کوین توسط چانگ پنگ ژائو

به گفته مارتی‌پارتی، بایننس در حال حاضر در” وضعیت محافظت از خود” است و چانگ پنگ ژائو بیت کوین را از یک کیف پول خاص برای خرید ارز پایدار TUSD می فروشد و سپس آن را در BNB سرمایه گذاری می کند تا این ارز را در بالای سطح 212 دلار نگه دارد.

علاوه بر این، مارتی‌پارتی نظریه دیگری را در رابطه با بایننس مطرح کرد. وی اظهار داشت که مقامات نظارت بر امور مالی آمریکا ظاهرا دارایی های BNB سرویس مارشال های ایالات متحده را می فروشند تا با کاهش قیمت این ارز بایننس را وادار به تسویه حساب وام کنند و چانگ پنگ ژائو را از بازار ارز رمزنگاری بیرون کنند.

واکنش جامعه ارز رمزنگاری به پست نگران کننده در مورد بایننس

واکنش جامعه ارز رمزنگاری به پست مارتی‌پارتی متفاوت بود. برخی از کاربران موافق با این تحلیلگر بودند و سرمایه گذاران را تشویق کردند تا توکن BNB را بفروشند و گفتند که بایننس در حال حاضر وضعیتی شبیه به صرافی اف‌تی‌ایکس در سال 2022 دارد.

صرافی اف‌تی‌ایکس در نوامبر 2022 سقوط کرد و دلیل آن گزارش هایی بود که نشان می دادند Alameda Research (بازوی معاملاتی اف تی ایکس) دارای حجم قابل توجهی توکن FTT است. در بحبوحه بحث ها پیرامون این سقوط، یک منبع داخلی فاش کرد که Alameda Research بی سر و صدا در حال وصول وام ها (که وثیقه آنها FTT بود) از صرافی اف‌تی‌ایکس است.

اما برخی دیگر از تحلیلگران با پست مارتی‌پارتی مخالف بودند و گفتند که این ادعاها صحت ندارند و هدف آنها گسترش “ترس، تردید و عدم اطمینان” است. یک تحلیلگر با نام آلیس و حساب کاربری “@Alice_comfy” در پلتفرم ایکس، کل این پست را یک “نظریه توطئه عجیب” توصیف کرد، زیرا بایننس وام مذکور را نگرفته، بلکه پروتکل ونوس (یک پروتکل وام دهی در بی‌ان‌بی چین) آن را گرفته است.

طبق پست آلیس، مبلغ کل وام 200 میلیون دلار و متعلق به پروتکل ونوس است. آدرس بیت کوین ادعا شده نیز بیش از 1.5 میلیارد دلار بیت کوین دارد.

چانگ پنگ ژائو یا دولت آمریکا هنوز هیچ بیانیه ای مبنی بر رد یا تایید ادعای مارتی‌پارتی صادر نکرده اند. طبق داده های کوین مارکت کپ، قیمت توکن BNB در حال حاضر در حدود سطح 216 دلار نوسان می کند. این ارز با ارزش بازار نزدیک به 33.3 میلیارد دلار در رتبه چهارم جدول ارز رمزنگاری قرار دارد.     

منبع newsbtc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.