در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگ ترین بانک جهان: بیت کوین طلای دیجیتال و اتریوم نفت دیجیتال است

0 428

براساس گزارش ها، بانک صنعتی و تجاری چین (ICBC)، بزرگ ترین بانک جهان، بیت کوین را “طلای دیجیتال” و اتریوم را “نفت دیجیتال” نامیده است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین “طلای دیجیتال”

در گزارش جدیدی که متیو سیگل (رئیس بخش دارایی های دیجیتال شرکت ون‌اِک) آن را منتشر کرده، ICBC  از این دو ارز بزرگ بازار تعریف و تمجید کرده است.

در این گزارش همچنین آمده که تقاضا برای دارایی های دیجیتال بسیار بالا بوده و این باعث ترویج نوآوری در این بخش می شود. 

این گزارش بیت کوین را با طلا مقایسه کرده و می افزاید که این ارز بزرگ بازار مزایای بیشتری نسبت به این فلز گرانبها دارد.

بیت کوین مشابه طلا کمیاب بوده و این کمیابی را از طریق اجماع و محاسبات ریاضی حفظ می کند. علاوه بر این، بیت کوین مشکلات تقسیم پذیری، تایید اصالت و قابلیت حمل آن را حل می کند. ویژگی های پولی بیت کوین به تدریج در حال افول بوده، در حالی که موقعیت آن به عنوان یک دارایی به طور پیوسته در حال تقویت شدن است.

اتریوم “نفت دیجیتال”

ICBC در این گزارش به اتریوم لقب “نفت دیجیتال” داده و ویژگی ها و قابلیت های مختلف این پلتفرم قرارداد هوشمند برتر را مورد تحسین قرار داده است. در حالی که این بانک به برخی از مشکلات و کاستی های این شبکه اشاره کرده، معتقد است که به روزرسانی ها و پیشرفت های فناوری آن می توانند این مشکلات و کاستی ها را به تدریج بر طرف کنند. 

اتریوم فناوری خود را در زمینه های امنیت، مقیاس پذیری و ثبات به طور مداوم ارتقا می دهد و قدرت فنی را برای آینده دیجیتال فراهم می کند.

اتریوم تورینگ کامل را به همراه زبان برنامه نویسی منحصر به فرد سالیدیتی و ماشین مجازی (EVM) معرفی می کند و به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انواع قراردادهای هوشمند و اپلیکیشن ها را ایجاد و راه اندازی کنند. علاوه بر این، اتریوم با ارائه امکانات برنامه‌نویسی، بستر مهمی برای ظهور پدیده‌هایی مانند دیفای و NFTها فراهم آورده و به تدریج در حال تبدیل شدن به شبکه زیرساخت فیزیکی (دپین یا DePin) است.
اپلیکیشن های غیرمتمرکز چیستند و چه مزایا و معایبی دارند؟

در علم کامپیوتر و فناوری بلاکچین، اصطلاح “تورینگ کامل (Turing Completeness)” توانایی یک سیستم را برای انجام هر محاسباتی که ماشین تورینگ قادر به انجام آن است، توصیف می‌کند.

در واقع، تورینگ کامل اتریوم را قادر می سازد تا هر دستور برنامه نویسی را با فرض صحیح بودن دستورات و وجود منابع کافی، اجرا کند، اما چندین مشکل اساسی نیز ایجاد می کند. توسعه دهندگان اتریوم به کار بر روی یافتن بهینه پارتو بین پایداری، امنیت و کارایی ادامه خواهند داد. بهینه پارتو به این معناست که منابع به کارآمدترین روش ممکن تخصیص یابند.

در زمان انتشار این مطلب، قیمت بیت کوین در حدود سطح 67400 دلار و قیمت اتریوم نزدیک به سطح 3524 دلار نوسان می کرد.

منبع dailyhodl

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.