در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش سختی استخراج و دستیابی آسان‌تربه پاداش‌ها

0 522

پس از بزرگ‌ترین کاهش سختی استخراج در تاریخ بیت کوین، این هفته (روز یکشنبه) شاهد یک کاهش دیگر در تنظیم سختی خواهیم بود. با این حال، سختی در این مرحله کم‌تر از 6 درصد کاهش خواهد یافت. آمارها نشان می‌دهند که پس از کاهش سختی در دو هفته قبل، نرخ هش افزایش یافته و اکنون به بالای 100 اگزاهش در ثانیه رسیده است. 

نزدیک شدن به رکورد سال 2011

پس از توقف عملیات استخراج در اواخر ماه ژوئن در کشور چین، مقدار زیادی از قدرت هش به طور موقت متوقف شد. آمارها نشان می‌دهند که نرخ هش در 28 ژوئن در حدود 66 اگزاهش در ثانیه بود و از آن زمان تاکنون به بالاتر از 100 اگزاهش در ثانیه رسیده است.

در حال حاضر، 18 استخر استخراج شناخته شده وجود دارد که نرخ هش خود را به شبکه بیت کوین اختصاص داده‌اند و 4.71 درصد از نرخ هش جهانی (براساس آمار 24 ساعته) یا 4.79 اگزاهش در ثانیه متعلق به استخراج کنندگان ناشناس است.

کاهش سختی استخراج
کاهش سختی استخراج برای چهارمین بار پیاپی در روز یکشنبه

دو هفته قبل، شبکه بیت کوین شاهد بزرگ‌ترین کاهش در تاریخ خود بود و انتظار می‌رود که این هفته نیز سختی بار دیگر کاهش یابد. با توجه به میانگین نرخ هش فعلی، کاهش سختی در این مرحله کم‌تر از 6 درصد خواهد بود و از 14.36 تریلیون به 13.5 تریلیون خواهد رسید.

این بدان معناست که پس از این کاهش، سختی استخراج چهار بار متوالی کاهش خواهد یافت. سال 2011 آخرین باری بود که سختی استخراج بیت کوین بیش از چهار بار متوالی کاهش یافت. از آگوست تا نوامبر این سال، سختی استخراج هشت بار متوالی کاهش یافت.

کاهش سختی استخراج برای سه بار متوالی در سال 2018

سال 2018 تنها دفعه‌ای بود که  کاهش سختی استخراج به رکورد 4 بار متوالی نزدیک شد. سختی استخراج از نوامبر تا دسامبر این سال، سه بار پیاپی کاهش یافت.

سختی استخراج
کاهش سختی استخراج برای 8 بار متوالی در سال 2011

تنظیم اخیر سختی استخراج باعث کاهش 49.21 درصدی آن شد که کمی کم‌تر از کاهش 51.54 درصد در سال 2011 است. در آن زمان، سختی در آگوست 1.89 میلیون بود و در ماه نوامبر در بلاک شماره 155232 به 1.09 میلیون  رسید.

در زمان انتشار این مطلب، استخرهای برتر استخراج شامل Viabtc، Antpool، Poolin، F2pool و  Btc.com بودند. استخرهای استخراج Binance، Foundry  و Slushpool در رتبه‌های بعدی قرار دارند. اما پنج استخر برتر 59.4 درصد از نرخ هش جهانی را کنترل می‌کنند.

تا بعدازظهر روز جمعه، نرخ هش اختصاص یافته استخرهای Binance، ، Foundry  و Slushpool به شبکه بیت کوین، 21.9 درصد بود. 18.7 درصد باقیمانده نرخ هش جهانی متعلق به 10 استخر شناخته شده و استخراج کنندگان ناشناس (با 4.79 اگزاهش در ثانیه) است.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.