در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پولکادات در مسیر رسیدن به بالاترین سطح قیمتی خود

0 790

پس از این که هاردفورک لندن شبکه اتریوم نتوانست مشکل بزرگ کارمزد بالای تراکنش‌ها و ازدحام شبکه را آن چنان که باید و شاید حل کند، پلتفرم‌های قراردادهای هوشمند لایه یک سهم خود را در بازار افزایش دادند.

پولکادات یکی از 10 پروتکل برتری است که در حال اوج گرفتن است، اما قیمت آن هنوز مانند رقبایش شکست صعودی قابل توجهی نداشته تا به بالاترین حد خود برسد. این یک پروتکل چند زنجیره‌ای است که بر تسهیل ایجاد پل‌های بین زنجیره‌ای میان بلاک‌چین‌های مختلف تمرکز دارد.

داده‌های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت پولکادات پس از رسیدن به کف 10.36 دلار در 20 جولای، 205 درصد رشد داشته و در روز 31 آگوست به سقف روزانه 31.70 دلار رسیده است.

قیمت پولکادات
نمودار 4 ساعته قیمت پولکادات

سه دلیل برای چشم‌انداز صعودی روز‌افزون پولکادات وجود دارند که عبارتند از: حراج‌های پاراچین آینده آن، رشد سریع اکوسیستم پروژه‌های علاقه‌مند به راه‌اندازی در این شبکه و افزایش مداوم حجم معاملات روزانه.

حراج‌های پاراچین جامعه را به وجد می‌آورد

یکی از بزرگ‌ترین عوامل محرک برای اکوسیستم پولکادات، حراج‌های پاراچین آینده است که در آن پروژه‌ها برای کسب رای جامعه رقابت می‌کنند تا برای راه‌اندازی در شبکه یکی از اسلات‌های موجود را بدست آورند. 

پولکادات

کوساما  که از آن به عنوان پسر عموی پولکادات یاد می‌شود، در حال انجام حراج‌های خود است. اولین مرحله حراج آن در پایان جولای بود و مرحله دوم آن در اول سپتامبر آغاز می‌شود. 

به عنوان بخشی از فرایند مشارکت جمعی، کاربران با قفل کردن توکن‌های پولکادات برای مدت مشخصی، ضمن فراهم کردن بودجه برای پروژه‌هایی که برای پر کردن یکی از اسلات‌ها انتخاب شده‌اند، به پروژه‌ها رای می‌دهند.

این امر باعث کاهش عرضه در گردش پولکادات می‌شود و در نتیجه بر قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت. پس از پایان یافتن تمام حراج‌ها در شبکه کوساما، شبکه پولکادات حراج پاراچین خودش را انجام خواهد داد. این فرایند به طور کامل ممیزی شده و تا به امروز حراج‌های پاراچین کوساما بدون مشکل انجام شده‌اند.

رقابت پروژه‌ها برای دستیابی به اسلات پاراچین

یکی دیگر از دلایل روند صعودی اخیر پولکادات، تعداد زیاد پروژه‌هایی است که علاقه مند به دستیابی به اسلات پاراچین و راه‌اندازی در این شبکه هستند.

اکوسیستم پولکادات
اکوسیستم پولکادات

همانطور که در جدول بالا مشاهده می‌کنید، اکوسیستم پولکادات طی یک سال گذشته از نظر پروتکل‌ها و زیرساخت‌های حمایتی رشد قابل‌توجهی داشته است و تنها تعداد کمی از شبکه‌های رقیب در این عرصه توانسته‌اند از آن پیشی بگیرند. با حراج پاراچین‌های پولکادات، این اکوسیستم به احتمال زیاد به رشد خود ادامه خواهد داد و از پروژه‌های جدید استقبال خواهد کرد. اثبات این امر از این واقعیت ناشی می‌شود که روند پاراچین کوساما تاکنون نسبتا روان بوده است.

افزایش حجم معاملات 24 ساعته

سومین دلیل چشم‌انداز صعودی پولکادات، افزایش حجم معاملات 24 ساعته آن است که در حال حاضر به سطح‌هایی رسیده که از زمان فشار فروش شدید در اواخر ماه مه مشاهده نشده است.

حجم معاملات
رکورد حجم معاملات 24 ساعته پولکادات در 31 آگوست

براساس داده‌های کوین مارکت کپ، حجم معاملات 24 ساعته پولکادات در 31 آگوست بیش از 300 درصد افزایش یافت و به سقف 5.41 میلیارد دلار رسید. زیرا انتظار برای حراج‌های پاراچین آینده پولکادات سرمایه‌گذاران این ارز را  (که احتمال می دهند موفقیت کوساما به  پولکادات نیز سرایت کند) هیجان زده کرد.

اگر شبکه کوساما بتواند روند روان حراج پاراچین خود را ادامه دهد و مسیر را برای شروع این روند در پولکادات هموار کند، تقاضا برای پولکادات افزایش خواهد یافت و این می‌تواند منجر به رسیدن قیمت آن به بالاترین سطح‌ها شود.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.