در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

علل افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از 10 هزار دلار

0 1,428

با پایان یافتن ماه ژانویه و شروع ماه آگوست قیمت بیت کوین به بالاتر از 10000 دلار رسید. اما این افزایش برای جبران خسارات اولین افت قیمت برای این ارز کافی نبود. در اینجا به دلایل عمده احتمالی افزایش قیمت بیت کوین اشاره می شود.

تعدیل نظر فدرال رزرو آمریکا

برای اولین بار در دهه گذشته فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به یک چهارم کاهش داد. پس از کاهش اندک در دو روز گذشته، قیمت بیت کوین با افزایش بیش از 5 درصدی به بالاتر از 10000 دلار رسید.

بسیاری از مفسران اظهار داشتند که کاهش نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو برای بیت کوین مثبت خواهد بود. پایین بودن نرخ بهره معمولا منجر به افزایش نقدینگی در بازار مالی می شود. عاملی که می تواند سرمایه و نقدینگی در گردش برای بیت کوین را افزایش دهد.

بیت کوین نمی تواند ممنوع شود

افزایش قیمت بیت کوین به بالاتر از 10000 دلار می تواند به اظهارات مثبتی که اخیرا در مورد ارز اول بازار وجود داشته مربوط باشد. مایک کراپو، رئیس کمیته بانکی مجلس سنا گفت که کشور نمی تواند بیت کوین را ممنوع کند.

همچنین علیرغم ممنوع بودن ارزهای رمزنگاری و ICO در کشور چین، اخبار مثبتی پیرامون بیت کوین در این کشور وجود دارد. بانک چین اخیرا مطالبی را در مورد بیت کوین و موارد کاربری آن منتشر کرده است که دلایل افزایش قیمت این ارز را نیز توضیح داده.

آیا یک افزایش موقتی دیگر رخ داده؟

افزایش فعلی قیمت بیت کوین به بالاتر از 10000 دلار ممکن است یک صعود قیمتی موقت باشد. طی بررسی هایی که قبلا انجام شده ماه های جولای و آگوست از نظر تاریخی ماه های ضعیفی برای قیمت بیت کوین بوده اند.

همچنین گزارشاتی از نقد کردن حجم عظیمی در صرافی بیت مکس وجود دارد. طبق این گزارشات مقدار ارزی که در این صرافی نقد شده در حدود 50 میلیون دلار بوده است. برخی از مفسران افت قیمت بیت کوین در ماه جولای را به این رخداد  نسبت داده اند.

بیت کوین از اواسط ماه جولای تا به حال پنج بار سعی کرده تا سطح مقاومت 10100 دلار را بشکند. برای ثبت یک افزایش ملموس شکست این سطح مقاومت لازم است.

علیرغم امکان وجود روند افزایشی کوتاه مدت برای بیت کوین، برخی از تحلیلگران همچنان روندی صعودی را برای بیت کوین پیش بینی می کنند و معتقدند که بیت کوین قبل از پایان سال به بالاترین قیمت خود خواهد رسید.

بیت کوین از ابتدای سال 2019 بیش از 180 درصد رشد داشته است. خریداران امیدوارند بیت کوین در ماه آگوست روند بهتری داشته باشد و بتواند به رشد ماهانه صعودی خود بازگردد. در حال حاضر بیت کوین توانسته سطح مقاومت 10800 دلاری را بشکند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.