در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین آماده برای بازگشت به قیمت 11 هزار دلار

0 975

روند بیت کوین در طول چهار روز گذشته صعودی بوده و ممکن است تا آخر هفته، به بالاتر از سطح مقاومت کلیدی 11000 دلار برسد.

با توجه به داده های موجود در وب سایت کوین سرا، ارز برتر بازار رمزنگاری از نظر ارزش بازار در حال حاضر با قیمت 10820 دلار و با افزایش روزانه 2.78 درصدی در حال معامله است. قیمت بیت کوین در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه به ترتیب 1، 5 و 3 درصد افزایش داشت.

افزایش مجدد قیمت بیت کوین از سطح 9400 دلار در تاریخ 29 جولای به احتمال زیاد به دلیل کاهش فشار فروش است. یکی دیگر از نشانه های قوی افزایش قیمت، یک شمع پادراز دوجی (long-legged doji candle) در 28 جولای است.

نکته: در حالت عمومی دوجی Doji به نمودارهاي شمعی اطلاق می شود که قیمت آغاز و پایان یکسان باشند. long-legged doji candle به نموداري شمعی گفته می شود که قیمت آغاز و پایان کندل استیک یکسان باشد اما در آن بازه زمانی قیمت، خط های عمودی بلند بالاتر و پایینتر را تشکیل داده است این الگو حاکی از برابري قدرت خریداران و فروشندگان در آن بازه زمانی است.

بنابراین، افزایش 1000 دلاری بیت کوین در طول 48 ساعت گذشته خیلی عجیب نبود. احتمال توسعه بیشتر حرکت افزایشی وجود دارد، زیرا تحقیقات تکنیکال انجام شده برای پیش بینی قیمت در بازه کوتاه مدت، شرایط را برای حرکت افزایشی مستعد نشان می دهند.

به نظر می‌رسد شاخص قدرت نسبی 14 روزه، به بالای 50 رسیده که نشانه شرایط یک بازار افزایشی است.

هیستوگرام میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD)، یک شاخص برای شناسایی تغییرات و قدرت روند، از خط صفر عبور کرد و افزایش مجدد قیمت را مورد تایید قرار داد. میانگین متحرک همگرایی واگرایی نشان می دهد که روند کاهشی از اوج قیمت ماه جولای در سطح 13880 دلار به پایان رسیده و در حال حاضر برای حرکت به سطوح بالاتر، مقاومت اندکی وجود دارد.

بنابراین، بیت کوین می تواند بالاترین سطح روند نزولی را در قیمت 11120 دلار (قیمت بالای 20ام جولای) در آخر هفته تجربه کند. وقوع حجم مبادلات بالا در محدوده این قیمت، افزایش مجدد قیمت را بیشتر تایید کرده و مسیر را برای رسیدن به قیمت 13000 دلار باز می کند.

میانگین متحرک 50 روزه در حال حاضر در نرخ 10570 دلار قرار گرفته که ممکن است در چند ساعت آینده صعود کند.

نمودار ساعتی

شاخص قدرت نسبی (RSI) و میانگین متحرک همگرایی واگرایی، هر دو در حال رسیدن به بالاترین سطوح نزولی خود هستند که در تناقض با روند صعودی قیمت است.

انحراف نزولی این شاخص های کلیدی حاکی از کاهش جزئی قیمت به سطوح حمایتی 10318 و 10172 دلار است.

منبع Coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.