در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 نکته مهم در مورد بیت کوین در این هفته

0 116

بیت کوین هفته جدید را با نوسانات شدید ناشی از رویدادهای اقتصاد کلان و ورشکستگی بانک فرست ریپابلیک آغاز کرد. قیمت پس از نوسان در یک منطقه محدود در روزهای شنبه و یکشنبه، شمع های ماهانه و هفتگی جدید خود را با روند نزولی باز کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از ثابت ماندن در زیر سطح 29000، در حال حاضر با فشار بیشتری مواجه شده، چون بانک جی پی مورگان فرست ریپابلیک را از طریق مزایده عمومی خریداری کرده است.

این خبر در جریان معاملات آسیا و قبل از باز شدن وال استریت اعلام شد و از طرفی این هفته فدرال رزرو در هفته جاری برای نرخ بهره جلسه برگزار خواهد کرد که می تواند فشار بیشتری بر بازار وارد کند.

کاهش قیمت بعد از بسته شدن نمودار ماهانه آوریل

بعد از پایان ماه آوریل، بیت کوین شمع جدید هفتگی و ماهانه را با نوسانات شدید آغاز کرد. پس از بسته شدن شمع ماه آوریل در سطح 29300 دلار، قیمت به سرعت کاهش یافت، چون پس از پر شدن سفارش های خرید در سطح 29150 دلار، عدم نقدینگی در دفتر سفارش بایننس موجب سقوط قیمت تا کف 28289 دلار شد.

قیمت بیت کوین

از نظر برخی تحلیلگران از جمله مایکل ون د پوپ، بیت کوین پس از تست های متعدد سطح 29200 دلار و شکست به زیر آن، به سطح حمایت مهم 28300 دلار رسید که این یک نقطه جهش برای این ارز است و البته، آلت کوین ها بسیار قوی تر از آن عمل خواهند کرد.

روز گذشته ون د پوپ هشدار داده بود که اگر بیت کوین سطح 30000 دلار را پس نگیرد، نمی تواند به روند صعودی خود ادامه دهد، در حالی که به درستی برگشت به سطح حمایت مهم 28300 دلار را پیش بینی کرده بود. 

حمایت

کریپتو تونی (معامله گر معروف) و دیگر معامله گران از جمله نینجا و سون تزو نیز بر اهمیت سطح حمایت 28300 دلار تاکید کردند.

خرید فرست ریپابلیک توسط جی پی مورگان

برخلاف هفته گذشته، رویدادهای اقتصاد کلان در روزهای آینده با تشکیل جلسه فدرال رزرو برای تصمیم گیری در مورد تغییرات نرخ بهره، در کانون توجهات قرار خواهند گرفت.

در حال حاضر، بیش از 80 درصد احتمال دارد که در جلسه کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) نرخ بهره 0.25 درصد افزایش یابد. این جلسه در روزهای دوم و سوم ماه مه برگزار می شود.

نرخ بهره

اگرچه این جلسه از قبل بر بازار تاثیر گذاشته، ممکن است نشست خبری جروم پاول بعد از این نشست بازار را دچار نوسان کند. آمریکا در معرض رکود داخلی قرار دارد، در حالی که افزایش نرخ بهره منجر به این رکود شده، باعث ایجاد بحران بانکی از ماه مارس شده است.

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) ایالات متحده آمریکا از اول مه بانک فرست ریپابلیک را در مزایده عمومی گذاشت. بانک های بزرگی از جمله جی پی مورگان، بانک ملی پیتسبورگ (PNC) و سیتیزن فایننشال از جمله بانک هایی بودند که در این مزایده شرکت کردند و در نهایت جی پی مورگان برنده آن شد.

طبق گزارش ها، قرار بود این معامله قبل از شروع معاملات آسیا تکمیل و علنی شود، اما زمان آن طولانی تر شد و در حدود ساعت 11:30 صبح امروز به وقت تهران اعلام شد.

در حال حاضر توجه روی فدرال رزرو متمرکز شده، چون افزایش نرخ بهره در شرایط فعلی می تواند بحران بانکی در آمریکا را تشدید کند.

جلسه FOMC یک رویداد سرنوشت ساز برای بیت کوین است. در حالی که این ارز در حال حاضر تثبیت شده، انتظار می رود که تا چهارشنبه نسبتا ثابت بماند. در طول برگزاری این جلسه در بازار ممکن است نوساناتی ایجاد شود که اغلب به دلیل عدم نقدینگی در سمت خرید و فروش به شکست های جعلی منجر می شود.

بیت کوین در آوریل عملکرد بهتری نسبت به فوریه داشت

با وجود کاهش شدید بیت کوین، آوریل ماه خوبی برای این ارز بود و عنوان بدترین ماه سال 2023 را نگرفت. داده های کوین گلس نشان می دهند که این ارز بزرگ بازار در این ماه در مجموع 2.8 درصد افزایش یافته است.

شمع بیت کوین

بیت کوین با ثبت این افزایش عملکرد بهتری نسبت به ماه فوریه (0.03 درصد) داشت و در عین حال رکورد “سبز بودن” این ارز را برای سال جاری میلادی حفظ کرد.

رکورد تراکنش های شبکه 

فعالیت های شبکه ای رشد بیت کوین در طول سال 2023 را تایید می کنند. طبق داده های گلس نود، تعداد تراکنش های روزانه بیت کوین پس از افزایش “قابل توجه” در سال جاری میلادی به بالاترین سطح خود نزدیک می شود.

تراکنش بیت کوین

گلس نود در توییتی با بررسی قدرت کلی روند صعودی بیت کوین، اذعان کرد که حجم معاملات هنوز افزایش نیافته است. تعداد تراکنش ها، آدرس های فعال، ضرب توکن های NFT و ازدحام ممپول همگی بالا هستند.

نزدیک شدن طمع به بالاترین حد چند ساله خود

در حالی که قیمت در حال نوسان بوده، احساسات بازار ارز رمزنگاری پس از افت در اواخر آوریل افزایش یافته است. داده های شاخص ترس و طمع نشان می دهند که “طمع” به سمت سطوحی باز می گردد که آخرین بار در نوامبر 2021 در  اوج 69000 دلار بیت کوین مشاهده شده بود.
چگونه می توان با استفاده از شاخص ترس و طمع ترید کرد

ترس و طمع

با این حال، شاخص ترس و طمع یک شاخص آهسته است که نشان می دهد احساسات در حال حاضر تحت تاثیر تغییرات نسبتا کوچک بازار است. این به نوبه خود اهمیت سطوح مقاومت فعلی را  برای بیت کوین و اتریوم (به ترتیب 30000 و 2000 دلار) برجسته می کند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.