در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روز پیتزای بیت کوین؛ سرانجام آن 10 هزار بیت کوین چه شده است؟

1 1,412

در حدود 10 سال پیش شخصی برای خرید دو پیتزا، 10 هزار بیت کوین پرداخت کرد. اما پس از آن برای این بیت کوین ها چه اتفاقی افتاد؟

دیروز دهمین سالگرد اولین خرید رسمی با استفاده از بیت کوین بود. در 22 مه سال 2010، لاسلو هانیچ، که یک برنامه نویس است، اولین بار از بیت کوین برای خرید استفاده کرد و برای خرید دو پیتزا 10 هزار بیت کوین پرداخت. در آن زمان این تعداد بیت کوین در حدود 41 دلار ارزش داشت. اما در حال حاضر و با توجه به قیمت فعلی بازار، این مقدار بیت کوین بیش از 92.5 میلیون دلار ارزش دارد. ممکن است بپرسید که چه اتفاقی برای این 10 هزار بیت کوین افتاده است؟

گرانت بلیزدل، موسس و مدیر امور بازاریابی شرکت تحلیلی بلاک چین کوینفیرم که این بیت کوین ها را رهگیری کرده، در ایمیلی گفت:

با گذشت این سال ها این ارزها به آدرس های متعددی منتقل شده اند.

بخشی از بیت کوین ها به صرافی که در حال حاضر غیرفعال است منتقل شده اند. بخش دیگری از آنها در یک کیف پول معتبر قرار دارند.

صرافی BTC-e

بخشی از بیت کوین ها به صرافی BTC-e منتقل شده اند

بلیزدل گفت:

به نظر می رسد بخشی از بیت کوین ها به صرافی منسوخ شده BTC-e منتقل شده اند.

این صرافی که در سال 2011 راه اندازی شده بود، در سال 2017 و زمانی که مدیر این صرافی به اتهام پولشویی دستگیر شد، منحل گردید.

بخشی از بیت کوین ها هنوز در یک کیف پول معتبر نگهداری می شوند

در ردیابی بیت کوین های پیتزا، شرکت کوینفیرم مشخص کرد که 5.79 درصد از بیت کوین ها به یکی از بزرگترین کیف پول ها منتقل شده است. حدود 5 میلیون دلار از این ارزها، یعنی حدود 579 بیت کوین در دوازدهمین آدرس بزرگ بیت کوین نگهداری می شوند.

آدرس بیت کوین

بلیزدل عنوان کرد، هر کس که صاحب این آدرس است، بیت کوین را از جاهای دیگر نیز جمع می کند، زیرا این آدرس در حال حاضر حدود 500 میلیون دلار بیت کوین دارد. وی به عنوان نتیجه گفت:

ما نمی دانیم این آدرس در اختیار کیست، زیرا به نظر نمی رسد وابسته یا متعلق به یک نهاد مثل صرافی یا کیف پول باشد. در واقع این شخص به نوعی مثل ساتوشی ناشناس است.

22 مه سال 2020 به عنوان روز پیتزای بیت کوین اتفاقات مهمی را نیز به همراه داشت، از جمله ارسال رایگان پیتزا به افراد نیازمند توسط بیتفلر.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. رامان می گوید

    یه سوال دارم ینی هفت سال پیش تو آمریکا یه پیتزا بیست دلار بود؟؟؟!!!!!!