در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اهمیت سطح 9300 دلار؛ سه سناریوی احتمالی قیمت بیت کوین

0 1,418

بیت کوین در حال حاضر با سه سناریو روبرو است و میانگین متحرک 20 هفته ای احتمالا نقش مهمی را در تعیین مسیر بازار طی چند ماه آینده ایفا خواهد کرد.

امروز قیمت بیت کوین با 2.06 درصد افزایش به حدود سطح 9260 دلار رسید و توانست بعد از کاهش کوتاه مدت به سطح 8800 دلار، دوباره سطح مقاومت 9000 دلار را پس بگیرد. به طور کلی، قیمت این ارز برتر بازار 1.8 درصد پایین تر از سطح قیمت در همین زمان در روز پنج شنبه است.

اتریوم، دومین ارز برتر بازار در بالای سطح مقاومت 200 دلار است. قیمت این ارز دیروز در سطح 191 دلار بود ولی اکنون با 3.69 درصد به سطح 208 دلار افزایش یافته است. ریپل، ارز رده سوم جدول، با 1.05 درصد افزایش دوباره سطح 0.20 دلار را پس گرفت.

نمودار یک ماهه قیمت بیت کوین

در فاصله یک هفته مانده به پایان ماه مه، نمودار ماهانه قیمت بیت کوین به وضوح نشان می دهد که بیت کوین با یک چالش بلند مدت برای پس گرفتن سطح مقاومت 10000 دلار و شکستن آن روبرو شده است. نمودار ماهانه بیت کوین باید در حدود سطح 9300 دلار بسته شود. این سطح طی 10 ماه گذشته دست نیافتنی بود. رسیدن قیمت به این سطح می تواند مسیر حرکت آن را تعیین کند. این اتفاق احتمالا طی هفته آینده رخ خواهد داد.

نمودار یک ماهه بیت کوین
نمودار یک ماهه قیمت بیت کوین

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین

نمودار یک روزه قیمت بیت کوین نشان می دهد که معاملات امروز هنوز هم در زیر سطح مقاومت انجام می شوند و در حال حاضر بیت کوین پس از تشکیل یک کف، کمترین افزایش را در یک سطح کلان داشته است. این ساختار بازار قبل از روند صعودی بیت کوین باید تغییر کند.

سطح بالای حجم معاملات نقدی در سطح 10000 دلار نشان می دهد که احتمالا علاقه بیرونی بیشتری به این سطح قیمت وجود دارد و با وجود سطح مقاومت 9300 دلار در بازه زمانی بلند مدت ( به طور موقت در حال تبدیل شدن به سطح حمایت است) ،این یک نکته مثبت برای روندهای صعودی است.

نمودار یک روزه بیت کوین
نمودار یک روزه بیت کوین

بعد از فروش ارزان و یکجای دیروز، نمودار از دست دادن شتاب حرکت را نشان می دهد و میانگین متحرک همگرایی واگرایی در حال حرکت به منطقه نزولی است. این حاکی از توقف حرکت روند صعودی بوده و احتمالا قبل از ادامه این روند، شاهد اصلاح بیشتر قیمت خواهیم بود. خط میانگین متحرک همگرایی واگرایی بالاتر از خط صفر است، به این معنی که روند اصلی هنوز نزولی نشده است.

شاخص قدرت نسبی در حال حاضر بالاتر از عدد 50 قرار دارد، که به طور کلی صعودی در نظر گرفته می شود و واگرایی نزولی پنهان و کمی در حال ایجاد شدن است. اما جهت به سمت پایین بوده و مانند موارد دیده شده قبلی در زمان اصلاح قیمت از سطح 10000 دلار است.

نمودار یک روزه بیت کوین
نمودار یک روزه بیت کوین

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین نشان می دهد که کاهش به منطقه میانی 9000 دلار  با تست سطح حمایت فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد در بازه صعودی 8178 تا 9953 دلار همراه بوده است.

روند نزولی که بیت کوین را به پایین ترین سطح رساند، اکنون شکسته شده است. در ضمن، الگوی کف دوقلو شکل گرفته و در حال شکستن به سمت جلو و آخرین بازه زمانی این هفته CME است، که به طور معمول می تواند به بی ثباتی منجر شود.

میانگین متحرک همگرایی و واگرایی نیز نشان می دهند که شتاب حرکت برای افزایش قیمت در بازه های زمانی کوتاه تر وجود دارد. هدف الگوی کف دوقلو در حدود سطح 9500 دلار و سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد بازه نزولی است. بنابراین، به احتمال زیاد قیمت منطقه میانی 9000 دلار را در پایان هفته تست خواهد کرد. در صورت حفظ نکردن کف قیمت برای بیت کوین در این منطقه، اصلاح قیمت به پایین ترین سطوح در 8200 دلار رخ خواهد داد. این سطح نیز میانگین متحرک 20 روزه است.

نمودار یک ساعته بیت کوین
نمودار یک ساعته بیت کوین

سه سناریو برای قیمت بیت کوین

در این جا سه سناریو برای قیمت بیت کوین مطرح می شوند. با توجه به ماهیت بازار که در حال حاضر دارای یک ساختار نسبتا معینی است،  این سه سناریو می توانند مانند یک چارچوب برای بازه های زمانی پایین تر عمل کنند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

سناریوی اول: پس گرفتن سطح مقاومت در بازه طولانی تر

اگر بیت کوین بتواند به سرعت سطح مقاومت 9300 دلار را در بازه زمانی بلند مدت بازپس گیرد و نمودار ماهانه را بالاتر از آن ببندد، به احتمال زیاد یک مثلث صعودی تشکیل خواهد شد و قوی بودن حرکت را  تقویت خواهد کرد.

این سناریو دلالت بر این دارد که اقدام به فروش ارزان و یکجا یک تلاش تصنعی (دستکاری شده) برای نگه داشتن قیمت در  زیر سطح 10000 دلار جهت انباشت کردن قبل از حرکت به سطح های بالاتر است. این امر با توجه به علاقه قبلی به فروش با این قیمت ها غیرعادی بوده و انباشت در سطح های پایین تر، از مدت ها قبل وجود داشته است.

البته، تغییر شرایط اقتصادی و اظهار نظر سرمایه گذاران سرشناس بازارهای مالی سنتی مانند پُل تودور جونز، ممکن است نشان دهنده تغییر گرایش ها و احساسات باشد. در صورت برزو چنین اتفاقی، انتظار می رود که قیمت در یک حرکت نسبتا سریع  به سطح 11500 دلار برسد، چون نقدینگی توسط فروشندگان متوقف خواهد شد و فقط در بالای سطح 10000 دلار وجود خواهد داشت.

تست میانگین متحرک 20 هفته ای و شکستن آن

اگر بیت کوین نتواند سطح های فوق الذکر را بازپس بگیرد، احتمال شکست قیمت به سطح های پایین تر و تست مجدد پایین ترین سطح های ماه مه و میانگین متحرک 20 هفته ای در سطح 8160 دلار وجود خواهد داشت. به طور معمول، این خط در مرز بین ادامه روند صعودی  و روند نزولی بیشتر قرار دارد. اگر سطح حمایت در این جا ایجاد شود، احتمالا قیمت یک حرکت آهسته برای تست مجدد سطح 10000 دلار آغاز خواهد کرد، اما این اولین باری است که منطقه میانی 8000 دلار مانند یک سطح حمایت عمل می کند و این نشانه کاملا صعودی بودن روند قیمت خواهد بود.

تست میانگین متحرک 20 هفته ای و اصلاح قیمت

قیمت، میانگین متحرک 20 هفته ای را به سمت پایین خواهد شکست، این نشان می دهد که قیمت به سطح های پایین تر کاهش خواهد یافت و یک اصلاح طولانی مدت رخ خواهد داد. این همچنین نشان دهنده یک هدف در سقف الگوی لوزی است که در حدود سطح 6500 دلار خواهد بود. بیت کوین بیشتر سال های گذشته را در این منطقه سپری کرده ، بنابراین  یک منطقه میانی مهم برای این ارز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.