در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تحلیل‌گران بازار در مورد حرکت قیمت بیت‌کوین چه می‌گویند

0 624

قیمت بیت‌کوین در چند روز گذشته نوسانات زیادی داشت. روز سه‌شنبه به پایین‌ترین سطح خود در حدود یک ماه گذشته رسید و پس از بازیابی به سطوح بالاتر، روز چهارشنبه دوباره کاهش یافت.

براساس داده‌های کوین‌دسک، قیمت بیت‌کوین در روز گذشته ساعت 4 صبح به وقت منطقه شرقی (12:30 ظهر به وقت ایران) تا سطح 44457.11 دلار کاهش یافت. ولی در حدود ساعت 7 صبح به وقت شرقی (15:30 به وقت ایران) به حدود سطح 46800 دلار برگشت کرد.

قیمت بیت‌کوین
نمودار یک ساعته قیمت بیت‌کوین

داده‌های کوین‌دسک همچنین نشان می‌دهند که این ارز رمزنگاری برتر بازار پس از سقوط ناگهانی در روز سه‌شنبه و رسیدن قیمت به زیر سطح 43000 دلار، این نوسانات شدید را تجربه کرد.

سقوط شدید قیمت بیت‌کوین درست در روزی ( 7 سپتامبر 2021) رخ داد که السالوادور آن را به عنوان پول ملی پذیرفت.

به دنبال این تغییرات شدید قیمت، چندین تحلیل‌گر بازار تحلیل‌های تکنیکال خود را ارائه کردند و سطح‌های حمایت و مقاومت کلیدی پیش روی بیت‌کوین را مشخص کردند.

تحلیلهای ارائه شده توسط تحلیلگران برتر بازار

جِیک ووجستیک

جِیک ووجستیک، تحلیل‌گر ارشد بازار در ترند اسپایدر(TrendSpider) در این باره نظرات خود را ارائه کرد. وی گفت:

اولین چیزی که باید به آن توجه کرد این است که در حالی که قیمت در چند روز گذشته نوسانات زیادی داشته، اما اصلاح قیمت  به یک سطح شناخته شده ( میانگین وزنی و حجمی قیمت (VWAP) از بالاترین سطح) رخ داد.

ووجستیک در مورد شاخص VWAP توضیح بیشتری داد و خاطرنشان کرد که این شاخص میانگین وزنی و حجمی قیمت را از یک نقطه شروع خاص (نقطه مرجع) نشان می‎‎دهد. شاخص VWAP  یک نقطه مرجع در نمودار است که توسط معامله‎گران انتخاب می‏‎شود و میانگین قیمت یک دارایی را بر اساس حجم و قیمت آن در یک بازه زمانی خاص، ارزیابی می‌کند. 

وی گفت:

بسیار شگفت انگیز است که شاخص VWAP برای بیت‌کوین چقدر دقیق بوده است. قیمت مستقیما به آن نقطه حمایت اصلاح شد و سپس کاهش قیمت متوقف شد. ممکن است قیمت از آن عبور کند و این به معنی نزولی بودن روند خواهد بود. اما  در حال حاضر، روندهای صعودی در این سطح از حمایت قوی برخوردار هستند.

توجه داشته باشید که روندهای صعودی برای شکستن منطقه 50000 تا 52000 دلار تلاش زیادی کردند. این یک منطقه مقاومت (فشار فروش) است.

اما قیمت در منطقه 40000 تا 42000 دلار از حمایت برخوردار است.این احتمال وجود دارد که قیمت قبل از شروع حرکت خود در این منطقه برای مدتی نوسان کند.

ووجستیک با ارائه دیدگاه صعودی خود، به طور خلاصه گفت:

با انجام این تجزیه و تحلیل، من می‎گویم شرایط هنوز هم به نفع روندهای صعودی بیت‌کوین هستند. اگر قیمت در بالای سطح 42000 دلار (نقطه مرجع VWAP از بالاترین سطح) باقی نماند یا شاخص حجم تعادلی (OBV) قرمز شود، نظر من نزولی خواهد شد. اما تا زمانی که این اتفاق نیفتد، نظرم همچنان صعودی است.

جان پرلستون

جان پرلستون، ناشر خبرنامه کریپتو پترنز (CryptoPatterns) نیز درباره بیت‌کوین اظهار نظر کرد. وی گفت که این ارز برتر بازار در سطح 42500 دلار از حمایت قوی برخوردار است. تا زمانی که این سطح حفظ شود، روندهای صعودی برتری خواهند داشت.

چنانچه سقوط قیمت در روز سه شنبه آغاز یک اصلاح شدیدتر بوده باشد، معامله‌گران باید منتظر کاهش سریع قیمت به سطح حمایت 37500 و حتی به زیر 35000 دلار باشند اگر سطح حمایت 42500 دلار حفظ نشود. 

سناریوی صعودی برای شرایط فعلی بیت‌کوین این است که برای مدتی بین سطح 42500 تا 47500 دلار نوسان خواهد کرد ،سپس سطح 50000 دلار را با قدرت خواهد شکست و در مسیر تست مجدد رکورد 65000 دلار قرار خواهد گرفت.

نیک اسپانوس

نیک اسپانوس، بنیانگذار پروتکل Zap ، نظر قابل تامل‌تری را ارائه کرد. وی گفت:

سقوط بیت‌کوین در روز سه شنبه به سطح 42483 دلار و برگشت سریع آن به بالای سطح 47000 دلار ثابت کرد که منطقه 43900 دلار یک منطقه حمایت قوی است.

البته، با وجود این برگشت قیمت و چشم انداز بلند مدت بیت‌کوین که همچنان صعودی به نظر می‌رسد، احتمال سقوط بیشتر قیمت وجود دارد. چون شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر عدد 50 رسیده و میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) تقریبا نزولی است.

شاخص دومی نشان می‌دهد که میانگین متحرک نمایی 12 روزه زیر میانگین متحرک نمایی 26 روزه است و این بیانگر شکل گرفتن حرکت نزولی است.

نباید کاهش شاخص قدرت نسبی به زیر عدد 50 را دست کم گرفت، زیرا رسیدن این شاخص به بالای عدد 50 در ماه جولای، آغاز کننده روند صعودی اخیر بیت‌کوین و بازار ارزهای رمزنگاری بود.

اسپانوس افزود:

سطح مقاومت بیت‌کوین در کوتاه مدت 47000 دلار است. اگر این سطح شکسته شود، قیمت سطح مقاومت 50000 دلار را دوباره تست خواهد کرد.

کالین پلوم

کالین پلوم، مدیر عامل و بنیانگذار مای دیجیتال مانی (My Digital Money)، نوسانات اخیر قیمت بیت‌کوین را عادی توصیف کرد. وی گفت:

میانگین متحرک 20 روزه در 47000 دلار و میانگین متحرک 200 روزه در 42000 دلار  است. این به من می‌گوید که بیت‌کوین با شکستن 50000 دلار و کاهش به زیر سطح 43000 دلار هنوز در حدی است که من آن را “حرکت متوسط قیمت” می‌دانم.

از نظر اکثر سرمایه‌گذاران بازارهای سنتی، کاهش دو رقمی (بالای 10 درصد) قیمت یک دارایی بسیار سنگین است، اما مهم است بدانید که بیت‌کوین یک دارایی سنتی نیست.

شکاف 5000 دلاری بین میانگین متحرک کوتاه‌مدت و بلندمدت دلیل محکمی است که نشان می‌دهد نوسانات بیت‌کوین طبیعی هستند، اگرچه بیشتر افراد آن را شدید می‌دانند.

احتمال شکست بیت‌کوین به سطح‌های بالاتر

داده‌های تریدینگ ویو نشان می‌دهند که قیمت بیت‌کوین در 9 سپتامبر همچنان در حدود سطح 46000 دلار نوسان می‌کند. به گفته معامله‌گر معروف بازار به نام Ed، در حالی که کف 42800 دلار مجدد تست نشده است، اما احتمال شکست قیمت به زیر آن وجود دارد.

وی با انتشار یک نمودار به روز شده در روز چهارشنبه به طور خلاصه گفت که از نظر من شبیه یک پرچم سه گوش صعودی است. پس از نوسان در این منطقه محدود، یک جهش ناگهانی رخ خواهد داد. وی گفت:

آرام باشید و منتظر بمانید تا شکست صعودی رخ دهد. در صورت شکست نزولی، دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد.

بیت‌کوین
احتمال شکست بیت‌کوین به سطح‌های بالاتر

با توجه به این که پیش‌بینی‌ها بیشتر صعودی هستند، Rekt Capital ( معامله‌گر و تحلیل‌گر بازار) اظهار داشت که تست مجدد میانگین متحرک نمایی 50 روزه تعیین کننده مسیر حرکت قیمت خواهد بود.  بیت‌کوین در اواخر ماه جولای این میانگین متحرک (خط آبی) را به عنوان حمایت پس گرفت. از آن زمان تاکنون، این اولین باری است که قیمت این سطح حمایت را مجدد تست می‌کند.

میانگین متحرک
نمودار رزوانه قیمت و میانگین متحرک نمایی 50 روزه

بازیابی آلت‌کوین‌ها با عبور سولانا از 200 دلار

بازیابی قیمت آلت‌کوین‌های بزرگ بازار، باعث امیدواری به روند صعودی بیت‌کوین در کوتاه مدت می‌شود.

در حالی که قیمت بیت‌کوین در یک منطقه محدود نوسان می‌کند، تمام 10 ارز برتر بازار افزایش قیمت داشتند. اتریوم با 4.8 درصد رشد به حدود سطح 3526 دلار رسید. در حالی که کاردانو با 11 درصد رشد به بالای 2.6 دلار افزایش یافت.

اما ارز برنده بازار سولانا بود و همچنان در حال اوج گرفتن در این گروه است. قیمت این ارز در 24 ساعت گذشته 29 درصد افزایش یافت و تا سقف 216 دلار رسید. این افزایش قیمت باعث شد تا این ارز  جایگاه ریپل را در جدول ارز رمزنگاری بگیرد.

سولانا
نمودار یک ساعته قیمت سولانا
منبع forbes cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.