در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اهمیت و کاربردهایAuto-GPT چیست؟

0 570

Auto-GPT یک ابزار هوش مصنوعی متن باز مستقل است که با استفاده از جدیدترین مدل های تولید متن OpenAI (یعنی GPT-3.5 و GPT-4) با نرم افزار و سرویس های آنلاین ارتباط برقرار می کند. GPT مخفف “generative pre-trained transformer” به معنی “تبدیل‌کننده تولیدی پیش‌آموزش‌دیده” است. این یک مدل پردازش زبان پیشرفته بوده که براساس ورودی داده شده، از الگوریتم های یادگیری عمیق برای تولید متن شبیه به انسان استفاده می کند.

Auto-GPT در غیاب دستورالعمل های خاص می تواند با ایجاد پاسخ های متنی شبیه به انسان، کارهای مختلفی را انجام دهد. این سیستم از یادگیری بدون نظارت برای گرفتن الگوهای اساسی در زبان جهت تولید متن منسجم استفاده می کند. برای مثال، Chef-GPT (یک برنامه AutoGPT) می تواند در اینترنت جستجو کرده و دستور پخت مخصوصی را تولید کند که برای رویدادها یا تعطیلات مناسب است. علاوه بر این، AutoGPT یک برنامه بسیار انعطاف پذیر با موارد استفاده گسترده (از جمله تولید محتوا و پروژه های کدگذاری پیچیده) است.

ظرفیت AutoGPT برای تولید خودکار اعلان ها برای انجام وظایف و همچنین توانایی این ابزار در اتصال به اپلیکیشن ها، نرم افزارها و سرویس ها چه به صورت آنلاین و چه منطقه ای، آن را از سایر راه حل های هوش مصنوعی متمایز می کند. 

قابلیت آن درجمع آوری و اعتبارسنجی داده های خارجی نیز استثنائی است. به لطف پیشرفت های مداوم در فناوری هوش مصنوعی، AutoGPT نمونه بارز این است که چگونه هوش مصنوعی می تواند عملیات پیچیده را ساده کند و بهره وری را در بخش های متخلف افزایش دهد.

 Auto-GPT چگونه کار می کند؟

Auto-GPT می تواند بدون دستورالعمل صریح یاد بگیرد و ارتقا یابد، زیرا از تکنیک های یادگیری ماشینی بدون نظارت استفاده می کند. برای آموزش، حجم عظیمی از داده های متنی به این سیستم وارد می شود. سپس این ابزار از آنها برای یادگیری نحوه تولید متن با صدای طبیعی استفاده می کند. این مدل مجموعه اطلاعات یک متن را (مانند یک سوال یا یک عبارت) به عنوان ورودی می گیرد و سپس پاسخی را براساس الگوها و ساختارهایی که از داده های آموزشی فراگرفته، تولید می کند.

متن باز

Auto-GPT را می توان با ایجاد یک حساب پولی در OpenAI و خرید یک رابط برنامه نویسی (OpenAI API) استفاده کرد. این رابط Auto-GPT را به حساب OpenAI کاربر متصل کرده و هزینه استفاده را از آنها دریافت می کند. رابط برنامه نویسی به Auto-GPT اجازه می دهد تا با GPT-4 و ChatGPT ارتباط برقرار کند. این رابط برنامه نویسی طیف وسیعی از مدل ها را با سطوح مختلف پیچیدگی و قابلیت های ارزشمند برای وظایف مختلف ارائه می دهد. این مدل ها را می توان برای همه وظایف، از تولید محتوا گرفته تا جستجوی معنای کلمات و عبارت و همچنین طبقه بندی استفاده کرد.

قیمت گذاری برای Auto-GPT براساس یک واحد اندازه گیری به نام “توکن” است. یک توکن تقریبا چهار کاراکتر یا 0.75 کلمه است. هزینه استفاده براساس تعداد توکن های ارسال شده به صورت اعلان از طریق رابط برنامه نویسی و تعداد توکن های موجود در خروجی محاسبه می شود. دارندگان حساب OpenAI می توانند هزینه را تعیین کنند که قیمت آن از 0.002 دلار برای 100 توکن شروع می شود.

چرا Auto-GPT مهم است؟

Auto-GPT یک فناوری مهم و متحول کننده با پیامدهای گسترده برای هوش مصنوعی و پردازش زبان طبیعی (NLP) است. توانایی آن برای تولید متنی که شباهت زیادی به زبان انسان دارد، نتایج مثبت زیادی (از بهبود کیفیت خدمات مشتری گرفته تا خودکارسازی مواردی مانند فرایند تولید محتوا) به همراه دارد.

Auto-GPT با امکان پذیر کردن تعاملات ظریف و ارگانیک تر، می تواند مانند واسطه ای در بهبود ارتباط بین انسان و ماشین عمل کند. با پیشرفت مداوم فناوری هوش مصنوعی، انتظار می‌رود که Auto-GPT به ابزاری ارزشمند برای کسب‌وکارها و مؤسساتی تبدیل شود که سعی می‌کنند از وعده‌های هوش مصنوعی در فعالیت‌های روزمره خود استفاده کنند.

Auto-GPT نشان دهنده یک گام مهم رو به جلو در توسعه هوش مصنوعی مولد است که توانایی ماشین ها برای تولید خروجی های متمایز و منحصر به فرد براساس ورودی داده شده است. Auto-GPT چندین فناوری پیشرفته مانند پردازش زبان طبیعی (NLP)، یادگیری ماشین و یادگیری عمیق را برای ایجاد شکل پیشرفته تر و پیچیده تری از هوش مصنوعی ترکیب می کند.

Auto-GPT همچنین یک نقطه عطف مهم در تکامل هوش مصنوعی است. این نشان می دهد ماشین ها قادر به انجام وظایفی (مانند تولید محتوای منحصر به فرد، حل مسئله و تصمیم گیری)خواهند بود که تصور می شود صرفا انسانی هستند. پیش بینی می شود که ماشین ها با پیشرفت فناوری پیچیده تر شوند و تاثیر آنها بر جامعه و اقتصاد بسیار چشمگیر خواهد بود.

ویژگی های مهم Auto-GPT چه هستند؟

Auto-GPT به دلیل قابلیت اتصال به اینترنت برای جستجو، مدیریت حافظه بلندمدت و کوتاه مدت، تولید متن پیچیده با استفاده از نمونه های GPT-4، اتصال به وب سایت ها و پلتفرم های بزرگ، ذخیره و خلاصه سازی با GPT-3.5 در خودکار کردن وظایف بسیار موثر است.

اتصال به اینترنت برای جستجو و جمع آوری داده ها

Auto-GPT برای جستجوی اطلاعات و جمع آوری داده ها جهت کمک به تکمیل وظایف باید به اینترنت متصل شود. این بدان معناست که می تواند اطلاعات بروزتری را به کاربران ارائه دهد.

مدیریت حافظه بلند مدت و کوتاه مدت

Auto-GPT می تواند مکالمات گذشته را به خاطر بسپارد و از آنها برای ارائه پاسخ های بهتر در آینده استفاده کند. همچنین می تواند حافظه کوتاه مدت (قابلیت ذخیره موقت و یادآوری اطلاعاتی که برای وظایف فعلی یا بعدی مورد نیاز است) را مدیریت کند که برای پیگیری فعالیت ها و وظایف فرعی ضروری است.

تولید متن با استفاده از نمونه های GPT-4

Auto-GPT متن را با استفاده از نمونه های GPT-4 تولید می کند. در نتیجه، می تواند پاسخ های استانداردتر و دقیق تری نسبت به سایر چت بات ها ارائه کند.

دسترسی به وب سایت ها و پلتفرم های بزرگ و محبوب

Auto-GPT می تواند به وب سایت ها و پلتفرم های بزرگ و محبوب متصل شود تا وظایفی مانند ارسال ایمیل، رزرو قرار ملاقات و ارسال پست در رسانه های اجتماعی را خودکار کند.

ذخیره سازی و خلاصه سازی فایل با GPT-3.5

Auto-GPT می تواند فایل ها را با استفاده از GPT-3.5 ذخیره و خلاصه کند و به کاربران کمک می کند تا داده های خود را سازماندهی و مدیریت کنند.

نحوه نصب Auto-GPT

نحوه نصب Auto-GPT به شرح زیر است:

 • اطمینان حاصل کنید که یکی از محیط های مورد نیاز (از جمله داکر (Docker)، پایتون (Python) نسخه 3.10 یا جدیدتر یا دو کانتینر (devcontainer)) برای نصب را در اختیار دارید.
 • با استفاده از گیت (Git) مخزن هدف را کپی (کلون) کنید یا آخرین نسخه امن آن را دانلود کنید.
 • به آرشیوی که مخزن را دانلود کرده اید بروید.
 • فایلی با نام  “.env.template” را در پوشه اصلی Auto-GPT پیدا کنید.
 • یک کپی از این فایل تهیه کنید و با حذف پسوند “template” آن را “.env” بنامید. فایل “.env” را در یک ویرایشگر متن باز کنید.
 • کلید OpenAI API منحصر به فرد خود را (بدون هیچ علامت یا فاصله ای) در خطی که نوشته “OPENAI_API_KEY=” وارد کنید.
 • هر کلید یا توکن API دیگری را برای سرویس هایی که می خواهید استفاده کنید وارد کنید. برای فعال کردن و تنظیم محیط پیشوند “#” را حذف کنید.
 • فایل “.env” را ذخیره کرده و ببندید. برای اجرای Auto-GPT با داکر یا داکر- لس (Docker-less) دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.
 • برای اجرای Auto-GPT با داکر می توانید از دستور زیر استفاده کنید:
 • docker-compose build auto-gpt, docker-compose run –rm auto-gpt
 • همچنین، می توانید آن را با داکر “vanilla” بسازید و اجرا کنید:
 • docker build -t auto-gpt, docker run -it –env-file=.env -v $PWD:/app auto-gpt
 • می توانید برای اجرای  Auto-GPT با داکر- لس از دستور زیر استفاده کنید:
 • ./run.sh (Linu/macOS)یا  .//run.bat (windows)

تفاوت های مهم بین Auto-GPT و ChatGPT

Auto-GPT و ChatGPT هر دو ابزارهای هوش مصنوعی هستند که می توانند برای انجام وظایفی مانند پاسخ دادن به سوالات، ارائه اطلاعات، تولید متن و سایر موارد استفاده شوند. با این حال، تفاوت هایی بین آنها وجود دارد که در جدول زیر شرح داده شده اند.

هوش مصنوعی

آینده مدل های GPT مانند Auto-GPT در شکل دهی آینده هوش مصنوعی و یادگیری ماشین امیدوارکننده است، زیرا به طور گسترده ای در برنامه های مختلف مانند تولید محتوا و پردازش زبان طبیعی استفاده می شوند. انتظار می رود که این مدل ها با پیشرفت در فناوری یادگیری ماشین، در پیش بینی های خود دقیق تر و پیشرفته تر شوند و قابلیت ها و استفاده خود را در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی، مالی و بازاریابی گسترش دهند.
هوش مصنوعی چگونه می تواند بخش خدمات مالی را متحول کند؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.