در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ارائه برخی پیشنهادات برای احیای شبکه ترا پس از سقوط آن

0 581

ویتالیک بوترین، از بنیانگذاران اتریوم، معتقد است که در صورت ارائه هرگونه پیشنهاد برای بازپرداخت، شبکه ترا باید دارندگان کوچک را در اولویت قرار دهد.
در همین حال، چانگ پنگ ژائو با اشاره به مشکلات بالقوه هاردفورک ترا، گفت که “افزایش تعداد توکن و فورک کردن”ارزش ایجاد نمی کنند.

اگر در چند روز گذشته اخبار را دنبال کرده باشید، حتما می دانید که بیشتر خبرها پیرامون شبکه ترا و سقوط ارزش LUNA و UST بوده اند. شبکه ترا در 9 مه دچار یک مارپیچ مرگ شد که منجر به کاهش 100 درصدی قیمت LUNA شد و ارز پایدار UST با از دست دادن سطح ثابت 1 دلاری خود به شدت سقوط کرد. در زمان انتشار این مطلب، ارزش UST در حدود 0.14 دلار بود.

در 8 مه فروش توکن های UST باعث ایجاد ترس در بازار شد و در نهایت به کاهش قیمت LUNA از سطح 73 دلار به سطح 0.000000999967 دلار در 13 مه منجر شد.

ارائه برخی پیشنهادات برای احیای شبکه ترا

در شرایطی که سرمایه گذاران LUNA وUST از زیان های هنگفت رنج می برند، جامعه اکنون به دنبال راه هایی برای بازسازی شبکه ترا است که به افراد متضرر از این سقوط وحشتناک، کمک خواهد کرد.

پیشنهاد ویتالیک بوترین

یکی از پیشنهادات جامعه این است که تمام سپرده های اولیه (نه بازده) دارندگان کوچک UST بازپرداخت شود تا روحیه و احساسات عمومی را بهبود بخشد. هزینه پرداختی بین 1 تا 1.5 میلیارد دلار برآورد شده است.

بوترین در 15 مه از طریق توییتر از این ایده حمایت کرد و اذعان داشت که تمرکز باید روی سرمایه گذاران کوچک تر باشد که به پول نیاز دارند نه نهنگ ها.

در حالی که بوترین صراحتا خواستار تعیین قوانین و مقررات نشد، تاکید کرد پوشش مالی مانند بیمه سپرده مالی می تواند در این شرایط مفید باشد.

در حال حاضر، مشخص نیست که آیا این پروژه قادر به بازسازی خواهد بود یا این که هدف آن احیای موقتی برای جبران زیان سرمایه گذاران خواهد بود، هر چند که ممکن است دشوار باشد. لازم به ذکر است که پیشنهاد مربوط به نظرات بوترین در طول این هفته به روزرسانی شد و جامعه اکنون در حال ارزیابی پرداخت سقف 50000 دلاری به ازای هر کیف پول به همه کاربران است.

پیشنهاد هاردفورک ترا توسط اعتبارسنج های شبکه

ایده دیگری که به صورت آنلاین مطرح شده، هاردفورک بلاک چین ترا و ایجاد شبکه “TERRA 2” و همچنین راه اندازی یک استخر نقدینگی برای بازگرداندن ارزش UST به سطح ثابت 1 دلار است.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس، از این ایده انتقاد کرد و در توییتر گفت که هاردفورک شبکه ترا برای شبکه جدید ارزش ایجاد نخواهد کرد و این ایده یک خیال واهی است. وی  همچنین دیدگاه خود را در مورد اقدام مناسب برای این پروژه های در حال سقوط اعلام کرد. 

چانگ پنگ ژائو در حالی که ایده اعتبارسنج ها را مبنی بر هاردفورک ترا و ارائه نسخه جدیدی از LUNA برای همه دارندگان بر اساس اسکرین شات از دارایی هایشان قبل از سقوط این پروژه، رد کرد، گفت که این ایده مشکل را حل نمی کند. کاهش عرضه باید از طریق سوختن انجام شود، نه این که یک شبکه قدیمی فورک شود و کسانی را که سعی در نجات ارز را داشتند،نادیده گرفت. 

چانگ پنگ ژائو پیشنهاد کرد که جامعه ترا ابتدا باید از ذخایر بیت کوین خود برای بازخرید UST استفاده کند تا به سطح 1 دلار بازیابی شود. وی همچنین گفت که بهترین کار برای احیای ارزش LUNA بازخرید توکن ها و سوزاندن آنها است. 

مدیرعامل بایننس همچنین تصریح کرد که این صرافی هیچ گونه سرمایه گذاری در ترا  و UST نداشته است و شایعات جاری در توییتر در مورد علاقه بایننس به ترا را رد کرد.

درخواست برای ایجاد یک شبکه جدید توسط جی یون کیم

جی یون کیم، مدیرعامل شرکت راه حل های بلاک چین DSRV، از طرف خود یک پست پیشنهادی نوشت و توضیح داد که چگونه تیم ترا ایده توقف تولید بلاک را در زمان سقوط LUNA و UST مطرح کرد. وی اکنون از اعتبارسنج های شبکه ترا می خواهد که هاردفورک را به نفع یک بلاک چین جدید جامعه محور رد کنند.

DSRV  یک نود اعتبارسنجی با حق رای 9.36 درصدی را در شبکه ترا اداره می کند. این شرکت به اندازه همه سرمایه گذاران متضرر شده، زیرا  نود آن تا 8 مه 14 میلیارد LUNA به ارزش 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده بود که اکنون حدود 3 میلیون دلار ارزش دارد.

کیم نوشت که تصمیم گیری برای تیم اعتبارسنجی ترا (که به “لیگ تولد دوباره ترا” تغییر نام داد) جهت توقف شبکه کار سختی بود.

از طرفی، دو کوان (بنیانگذار ترا) در تاریخ 13 مه پیشنهاد بازسازی شبکه و تنظیم مجدد عرضه 1 میلیاردی توکن LUNA را مطرح کرد. به نظر می رسد که کیم با نظر کوان کاملا مخالف است، چون او در پست خود نوشت که استفاده مجدد از ترا، ارزش ذاتی آن را به صفر خواهد رساند.

منبع Cointelegraph cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.