در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

برای اولین بار در تاریخ بیت کوین؛ 7 شمع هفتگی نزولی متوالی

0 585

شاخص ترس و طمع بیت کوین ترس شدید را نشان می دهد. این روند از زمان سقوط قیمت به علت بیماری کووید دیگر دیده نشده است. بیت کوین طولانی ترین روند نزولی خود را در نمودار هفتگی نشان می دهد.

روند نزولی که طی 7 روز گذشته وجود داشته است، باعث شد تا شمع هفتگی بیت کوین برای هفتمین بار متوالی قرمز بسته شود. به این ترتیب بیت کوین تاریخ ساز شد و برای اولین بار 7 شمع هفتگی به صورت متوالی قرمز شدند.

7 هفته نزولی

با توجه به تحولات نامطلوبی که طی هفته گذشته وجود داشت، سبب شد تا بیت کوین برای هفتمین هفته متوالی روند نزولی داشته باشد، چیزی که این دارایی طی 8 سال گذشته تجربه نکرده است. این روند طی هفت روز گذشته حتی شدیدتر هم شده بود.

بدترین روز معاملاتی برای بیت کوین 12 مه بود که قیمت آن از 30000 دلار به پایین ترین سطح خود از اواخر دسامبر 2020، یعنی سطح 25300 دلار رسید. علیرغم افزایش سریع قیمت و بازیابی چند هزار دلاری طی چند روز، باز هم شمع هفتگی پایین تر از شمع قبلی بسته شد. به این ترتیب بیت کوین طولانی ترین روند نزولی خود را در نمودار هفتگی تجربه کرد.

شایان ذکر است که شمع هفتگی جدید که طی چند ساعت پیش باز شده نیز قرمز است. اما باید گفت که در بازار ارزهای رمزنگاری در طی یک هفته حوادث زیادی رخ خواهد داد و چیزهای زیادی تغییر می کنند.

ترس شدید در تمام بازار

با توجه به روند هفتگی فعلی شاخص ترس و طمع ترس شدید را نشان می دهد. این شاخص داده های مختلف از جمله تحلیل ها، نوسانات، صحبت ها و نظارت ارائه شده در رسانه ها اجتماعی و غیره را بررسی و اندازه گیری می کند تا احساسات عمومی جامعه در مورد بیت را تعیین کند. محدوده این شاخص بین 0 تا 100(ترس شدید تا طمع شدید) متغییر است.

با این حال ذکر این نکته نیز ضروری است که بیت کوین در چنین مواقع ناامیدی ظاهری، واکنش خوبی نشان می دهد. به عنوان مثال در طول روند نزولی ناشی از بیماری کووید، مقدار این شاخص به عدد 8 رسید. با این حال بیت کوین طی هفته ها و ماه های آتی نه تنها تمام ضررهای خود را جبران کرد، بلکه سطوح جدیدی را ثبت کرد.

منبع cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.