در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سیستم پرداخت جدید شرکت ویزا ارزهای رمزنگاری را می‌پذیرد

0 673

شرکت خدمات مالی ویزا راه‌حلی برای همکاری متقابل با ارزهای رمزنگاری ارائه می‌دهد. زمانی که بیت‌کوین در سال 2009 راه‌اندازی شد، نوید یک سیستم پرداخت دیجیتالی بدون واسطه را داد. در حال حاضر، بیش از 12000 نوع ارز رمزنگاری در بازار وجود دارند که صنایع مختلف را (از زنجیره تامین گرفته تا پرداخت‌های دیجیتالی ارزان و سریع) دگرگون کرده‌اند.

ویزا یک سیستم پرداخت بین زنجیره‌ای ارائه می‌دهد

شرکت ویزا در این هفته برنامه‌های خود را برای یک “کانال پرداخت جهانی” منتشر کرد. به گفته این شرکت، این کانال پرداختی ” مانند یک مرکز عمل می‌کند، چندین شبکه بلاک‌چین را به هم متصل می‌کند و امکان انتقال امن ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند”.

تیم تحقیقاتی شرکت ویزا معتقد است که این کانال (که در حال پیشرفت است) می‌تواند چالش‌های همکاری متقابل با ارزهای رمزنگاری را بر طرف کند.

در حال حاضر، بسیاری از دفترهای بلاک‌چین به صورت جدا از هم کار می‌کنند و نمی‌توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. برای مثال، اگر می‌خواهید بیت‌کوین را برای اپلیکیشنی که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده هزینه کنید، با مشکل روبرو خواهید شد. ویژگی همکاری متقابل این مشکل را حل می‌کند.

ارزهای رمزنگاری بدون این ویژگی نمی‌توانند به ظرفیت‌های کامل خود دست پیدا کنند. برای مثال، تصور کنید که نمی‌توانید بین حساب‌های بانکی در بانک‌های مختلف، پول منتقل کنید. به همین دلیل، شرکت‌های مختلف از جمله ویزا به دنبال راه‌حلی برای این مشکل هستند.

ارزهای رمزنگاری مانند پولکادات، آوالانچ، کازموس و پالیگان نیز در این فضا فعالیت می‌کنند. آنها راه‌حل‌های متفاوتی دارند و مشخص نیست که آیا یکی از این ارزها ( یا چند تا از آنها) به عنوان ارائه دهنده اصلی قابلیت همکاری متقابل ظاهر خواهند شد یا خیر.

تمرکز بر ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs)

یکی دیگر از ابعاد جالب پیشنهاد شرکت ویزا این است که این شرکت بر روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) به همان اندازه ارزهای رمزنگاری تمرکز دارد. CBDC ها که معروف به ارزهای دولتی (govcoins) هستند، ارزهای دیجیتال مورد حمایت دولت‌ها هستند.

کشورهای مختلف در حال بررسی استفاده از فناوری بلاک‌چین برای راه‌اندازی ارزهای دیجیتال خود هستند. کشور چین مدتی است که یوان دیجیتال خود را به صورت آزمایشی راه‌اندازی کرده و فدرال رزرو آمریکا در حال تحقیق در مورد مزایای احتمالی دلار دیجیتال است.

از تحقیقات ویزا مشخص است که این شرکت آینده‌ای را تصور می‌کند که در آن ارزهای دیجیتال دولت‌ها نقش مهمی در سیستم مالی ایفا خواهند کرد. این یک تحول مهم برای سرمایه‌گذاران ارزهای رمزنگاری است که باید به آن توجه کنند. ارزهای بانک مرکزی همان مزایای ارزهای مجازی فعلی (تراکنش های سریع و آسان) را ارائه خواهند داد، اما مانند آنها ریسک نوسان و ورشکستگی پروژه نخواهند داشت.

اما ارزهای دیجیتال بانک‌های مرکزی مشکلات متفاوتی را به همراه خواهند داشت. اولین مشکل این که آنها غیرمتمرکز بودن را که مولفه اصلی بیت‌کوین است، از بین خواهند برد. غیرمتمرکز بودن به این معناست که ارزهای رمزنگاری نیازی به حمایت شخص ثالث مانند بانک یا دولت ندارند و آنها نمی‌توانند این ارزها را کنترل کنند. در خصوص ارزهای دیجیتال دولت‌ها باید گفت که نگرانی‌های زیادی درباره امنیت و حریم خصوصی آنها وجود دارند.

معنای آن برای سرمایه‌گذاران ارز رمزنگاری چیست؟

شرکت ویزا به طور مداوم در بازار ارزهای رمزنگاری فعالیت داشته تا جایگاهی را برای خود در این فضا بدست آورد. این فعالیت‌ها شامل همکاری با صرافی‌های ارزرمزنگاری، ارائه کارت‌های اعتباری ویزا برای کسب پاداش‌های ارز رمزنگاری و تسویه پرداخت‌های ارز رمزنگاری هستند. جدیدترین کانال پرداخت جهانی آن نشان می‌دهد که می‌خواهد موقعیت برتر خود را به هر قیمتی که شده (خواه از طریق همکاری با  ارزهای دیجیتال دولت‌ها باشد یا ارزهای رمزنگاری موجود) حفظ کند.

تحقیقات شرکت ویزا نشان می‌دهند که ارزهای دیجیتال کشورها برای تبدیل شدن به یک اصل قانونی و استاندارد به زمان نیاز دارند که این می‌تواند در بلندمدت شانس موفقیت ارزهایی  با قابلیت پرداخت، مانند لایت‌کوین و بیت‌‌کوین کش را کاهش دهند. طرفداران ارزهای رمزنگاری دارای قابلیت همکاری متقابل به خاطر داشته باشند که ویزا احتمالا به این فضا ورود خواهد کرد. 

منبع .fool.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.