در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

توقف فعالیت‌های صرافی بایننس در انگلستان

0 341

اداره نظارت بر امور مالی انگلستان (FCA) پس از بررسی فعالیت‌های صرافی بایننس هشدار داد که این صرافی باید تمام فعالیت‌های خود را در این کشور متوقف کند.

 FCA در اطلاعیه ای گفت که بایننس مارکتس لیمیتد (Binance Markets Limited) مجاز به فعالیت در انگلستان نیست. این اداره افزود که هیچ نهاد دیگری در گروه بایننس مجوزهای لازم برای فعالیت در این کشور را ندارد.

این اداره همچنین هشدار جدی درباره سرمایه‌گذاری در صرافی‌های غیرمجاز داد:

اکثر شرکت‌های تبلیغاتی و سرمایه‌گذاری در بخش دارایی‌های رمزنگاری از FCA مجوز ندارند. این بدان معناست که اگر شخصی در برخی از ارزهای رمزنگاری سرمایه‌گذاری کند و بعدا با مشکلی مواجه شود، به خدمات بازرس مالی یا طرح جبران خدمات مالی دسترسی نخواهد داشت.

در حالی که FCA بر بیت کوین یا اتریوم نظارت نمی‌کند، وظیفه آن کنترل معاملات مشتقات (شامل قراردادهای آتی و اختیار معامله) است. دارایی‌های دیجیتال که اوراق بهادار تلقی می‌شوند نیز تحت اختیار این اداره قرار دارند.

بایننس روز یکشنبه در پاسخ به FCA، برنامه خود را اعلام کرد. این صرافی در توییتر نوشت که  Binance Markets Ltd یک نهاد قانونی جداگانه است و هیچ محصول یا خدماتی را از طریق وب سایت ” Binance.com” ارائه نمی‌دهد. این صرافی افزود:

اطلاعیه FCA  انگلستان تاثیر مستقیمی بر خدمات ارائه شده در وب سایت “Binance.com” ندارد و رابطه آن با کاربران تغییر نکرده است.

توقف فعالیت صرافی بایننس در انتاریو کانادا 

تصمیم FCA تنها یک روز پس از اعلام بایننس مبنی بر خروج از بازار بزرگ دیگر صادر شد. کاربران در استان انتاریو کانادا (که 15 میلیون نفر جمعیت دارد) تا پایان سال جاری میلادی فرصت دارند ازتمام موقعیت‌های فعال خود خارج شوند.

صرافی بایننس در روز جمعه به کاربران خود اطلاع داد که به موجب تبدیل شدن انتاریو کانادا به یک منطقه قضایی محدود، دیگر قادر به ادامه سرویس‌دهی به آنها در این منطقه نیست. دلیل توقف فعالیت‌های این صرافی بزرگ در این استان مشخص نیست. با این حال، اقدامات سختگیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار انتاریو علیه صرافی‌های ارز رمزنگاری، احتمالا تاثیر زیادی در این تصمیم گیری داشته است.

طبق گزارش‌ها، این کمیسیون از صرافی‌های کوکوین و پولونیکس به اتهام نقض قوانین اوراق بهادار شکایت کرده است. این نهاد نظارتی در اوایل ماه ژوئن گفت که جلسات دادرسی علیه صرافی بای‌بیت را برای تخلفات مشابه برگزار می‌کند.

ژاپن هم اخیرا به بایننس هشدار داده که ادامه فعالیت بایننس بدون دریافت مجوزهای لازم غیرقانونی خواهد بود. سازمان خدمات مالی این کشور با ارسال تذکری به این صرافی اعلام کرد که این صرافی برای فعالیت تجاری در ژاپن مجوز ندارد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.