در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کنگره آمریکا پیش نویس لایحه جدیدی را برای ارزهای پایدار ارائه کرد

0 250

کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا پیش نویس لایحه جدیدی را که چارچوبی برای ارزهای پایدار در ایالات متحده ارائه می کند، چند روز قبل از جلسه استماع این موضوع در 19 آوریل، منتشر کرد. این پیش نویس فدرال رزرو را مسئول ارزهای پایدار غیربانکی (مانند شرکت های ارز رمزنگاری تتر و سیرکل که به ترتیب صادر کننده USDT  وUSDC هستند) می کند.
ارز پایدار یا استیبل کوین چیست؟

ارزهای پایدار دسته‌ای از ارزهای رمزپایه با پشتوانه دارایی هایی مانند ارز فیات و طلا یا ارزهای الگوریتمی با پشتوانه ارز رمزنگاری هستند که قیمت آن ها همیشه ثابت است. ارزهای پایدار در سال 2014 با عرضه بیت‌ یواس‌دی (BitUSD) معرفی شدند.

طبق این لایحه، موسسات سپرده گذاری بیمه شده که به دنبال عرضه ارز پایدار هستند، تحت نظارت آژانس بانکداری فدرال قرار می گیرند، در حالی که موسسات غیربانکی تحت نظارت فدرال رزرو خواهند بود. عدم ثبت به عنوان صادر کننده ارز پایدار می تواند منجر به پنج سال زندان و جریمه 1 میلیون دلاری شود. صادر کنندگان خارج از آمریکا باید برای فعالیت در این کشور ثبت نام کنند.

ارز رمزنگاری

توانایی صادر کننده در ارائه پشتوانه برای ارز پایدار

توانایی متقاضی برای حفظ ذخایر پشتوانه ارز پایدار با دلار آمریکا یا اوراق قرضه کوتاه مدت فدرال رزرو، اوراق قرضه خزانه داری با سررسید 90 روزه یا کمتر، قراردادهای بازخرید با سررسید 7 روز یا کمتر و پشتوانه اوراق خزانه داری با سررسید 90 روزه یا کمتر و همچنین سپرده های ذخیره بانک مرکزی از جمله شرایط پذیرش درخواست برای صدور ارز پایدار هستند.

علاوه بر این، صادرکنندگان باید  تخصص فنی خود و همچنین مزایای ارائه شمول مالی و نوآوری از طریق ارزهای پایدار را اثبات کنند.

جرمی آلر، مدیر عامل شرکت سیرکل، در توییتی نوشت که به وضوح نیاز به حمایت کامل و دو جانبه برای قوانینی وجود دارد که تضمین می کند دلارهای دیجیتال در اینترنت به طور ایمن صادر، پشتیبانی و کنترل می شوند. کوین تلگراف با شرکت تتر تماس گرفت، اما پاسخی دریافت نکرد.

بخشی از لایحه مذکور در مورد ممنوعیت دو ساله صدور، ایجاد و عرضه ارزهای پایداری است که با دارایی های واقعی پشتیبانی نمی شوند. این لایه همچنین مشخص می کند که وزارت خزانه داری تحقیقی در مورد “ارزهای پایدار با وثیقه داخلی” انجام خواهد داد و تعلیق ارزهای پایدار الگوریتمی مانند UST تا زمانی که تحقیق در مورد آن انجام شود، ادامه خواهد داشت.

 طبق تعریف ارائه شده در لایحه، ارزهای پایدار با وثیقه داخلی “برای حفظ قیمت ثابت خود، صرفا به ارزش دارایی دیجیتال دیگری که توسط همان مبتکر ایجاد یا نگهداری می شود، متکی است”. این لایحه همچنین بر مطالعه تاثیر بالقوه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صادر شده توسط فدرال رزرو تاکید می کند و به دولت آمریکا اجازه می دهد تا استانداردهایی را برای قابلیت همکاری بین ارزهای پایدار تعیین کند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.