در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

اخبار خوب برای دارندگان کیف پول های ترزور و لجر

0 1,466

دو سازنده اصلی کیف پول های سخت افزاری، یعنی ترزور و لجر، این هفته خبرهایی را برای طرفداران خود داشتند. اولین شرکت ویژگی های امنیتی جدیدی را پیاده سازی کرده بود و دومی خبرهای خوبی را برای دارندگان توکن های ERC20 داشت.

شامیر بکاپ چیست؟ استاندارد امنیتی جدید ترزور

در اوایل این هفته ترزور که توسط شرکت ساتوشی لبز ساخته می شود، شامیر بکاپ(Shamir Backup) را معرفی کرد. یک استاندارد امنیتی جدید برای محافظت از پشتیبانی کلمه بازیابی، که کلید دسترسی به دارایی های دیجیتال موجود در کیف پول است. اما منظور از آن چیست و چگونه کار می کند. پاول روسنک، موسس و مدیر فناوری ساتوشی لبز، در توییتر گفت:

امروز و بعد از گذشت 20 ماه از فرایند توسعه، آزمودن کاربران و گفت و گو با افراد نخبه در این صنعت، افتخار داریم تا شامیر بکاپ را برای ترزور مدل T معرفی کنیم. می خواهم از تمام افرادی که در این تلاش بزرگ درگیر بودند تشکر کنم.

شامیر بکاپ مبتنی بر الگوریتم اشتراک گذاری رمزگذاری شده شامیر است. این استاندارد امنیتی SLIP-0039 را تشکیل می دهد که بر خلاف استاندارد محبوب تر BIP-0039، این امکان را می دهد تا رمز را به صورت توزیع شده امن کنید. این ویژگی برای محافظت از کلمه بازیابی بسیار مناسب است، به ویژه اگر قصد دارید با پنهان کردن آن در مکان های متفاوت خطرات را کاهش دهید. در اینجا در مورد نحوه عملکرد آن کمی توضیح داده شده است.

هنگام تولید یک کیف پول جدید با بکاپ شامیر، کیف پول مدل T ترزور به شما این امکان را می دهد تا کلمه بازیابی را مورد نظر خود را به صورت بخش هایی بسازید و یک حد آستانه برای آن قرار دهید که برای عمل بازیابی کیف پول نیاز است. به عنوان مثال اگر شما پنج دوست قابل اعتماد دارید، می توانید 5 بخش یا سهم بازیابی ایجاد کنید و حد آستانه را سه قرار دهید. یعنی سه سهم از پنج سهم برای بازیابی کیف پول لازم و کافی است. هر سهم یا بخش مشابه یک کلمه بازیابی معمولی است، اما به جای 24 کلمه، توالی 20 کلمه ای دارد. در واقع می توانید بازیابی کیف پول خود را حتی اگر تعدادی از بخش ها را گم کرده باشید، انجام دهید.

ساتوشی لبز در پستی در وبلاگ خود نوشت:

مزیت استفاده از حد آستانه سهم امنیتی این است که این امکان را می دهد تا بین دو راه حل افراطی تنها یک کلمه بازیابی داشتن و بخش بندی کردن کلمه بازیابی، راه حلی میانه را انتخاب کنید و به این ترتیب امکان از بین رفتن یا تخریب کامل را کاهش می دهد.

برای بهینه شدن و تعادل در خطر، توصیه می شود حد آستانه 2 از 3 یا 3 از 5 را استفاده کنید. علاوه بر این، این بکاپ، جایگزین امضای چندگانه نیست(امضای چندگانه یک کلید امنیتی برای انجام تراکنش ها است). یعنی شما می توانید هر دو گزینه امنیتی را با هم استفاده کنید.

بر اساس گفته ها، کیف پول سخت افزاری ترزور مدل T اولین کیف پول سردی است که روش بکاپ شامیر را پیاده کرده است. با این وجود از آنجا که استاندارد جدید SLP-0039 یک استاندارد رایگان و قابل اجرا توسط هر کسی هست، ممکن است سایر تولید کنندگان کیف پول های سخت افزاری از این روش در آینده ای نزدیک استفاده کنند.

بروز رسانی شدن لجر

شرکت رقیب کیف پول سخت افزاری ترزور، یعنی لجر نیز اخبار خوبی را برای طرفداران و کاربران خود دارد.

ارائه دهنده کیف پول لجر، یک بروزرسانی را برای اپلیکیشن همراه کیف پول خود، لجر لایو(Ledger Live) منتشر کرد. به این ترتیب کاربران قادر خواهند بود تا مدیریت 22 ارز و همچنین بیش از 1250 توکن ERC20 اتریوم را انجام دهند.

برنامه لجر لایو در تلفن های همراه هوشمند و نیز به عنوان برنامه دسکتاپی در دسترس است که به کاربران این امکان را می دهد تا بدون در دسترس قرار دادن کلیدهای خصوصی خود برای اشخاص ثالث، دارایی های خود را کنترل کنند.

این بروزرسانی راحتی و قابلیت استفاده کیف پول های سخت افزاری نانو اس و نانو اکس را بهبود می بخشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.