در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی فرصت های خرید و فروش 5 ارز برتر در این هفته

0 820

توقف بیت کوین در نزدیک بالاترین سطح خود نشان می دهد که روندهای صعودی و نزولی در انتظار یک محرک برای شروع روند بعدی حرکت هستند.

روندهای صعودی به دنبال یک کاتالیزور مثبت هستند تا قیمت را به بالای سطح مقاومت پیش روی خود برسانند. در مقابل، روندهای نزولی منتظر آشکار شدن نشانه هایی از ضعیف شدن حرکت صعودی و تایید یک سقف کوتاه مدت مانده اند.

محرک مثبت ممکن است فهرست شدن سهام کوین (COIN) صرافی ارز رمزنگاری کوین بیس در نزدک در تاریخ 14 آوریل باشد. این فهرست شدن احتمالا به نفع روندهای صعودی خواهد بود، چون می تواند موجب  پذیرش بیشتر ارز رمزنگاری توسط سرمایه گذاران بخش مالی سنتی در آینده شود. برعکس، استقبال کم از فهرست شدن این صرافی روندهای نزولی را جسورتر خواهد کرد.

امواج شاخص هودل نشان می دهند که سرمایه گذاران بلند مدت و کوتاه مدت قصد فروش دارایی های خود را ندارند، چون انتظار دارند که قیمت در آینده به سطح های بالاتر برسد. افزایش تعداد هودلرها به طور کلی یک نشانه صعودی است. اما اگر پول تازه ای وارد بازار نشود و حرکت معکوس شود، این نشانه به نزولی تبدیل خواهد شد.

در صورت وقوع چنین اتفاقی، معامله گران کوتاه مدت برای فروش موقعیت های خود هجوم خواهند آورد. این ممکن است فشار فروش را تشدید و در نتیجه مسیر را برای اصلاح بیشتر هموار کند.

در حالی که بازارها منتظر یک محرک هستند، در ادامه نمودار 5 ارز برتر را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد که می توانند از احساسات صعودی بهره مند شوند.

بیت کوین

قیمت بیت کوین در 10 آوریل سطح مقاومت 60000 دلار را شکست و به سطح 61301.21 دلار رسید. این سطح فاصله کمی با رکورد 61825.84 دلار داشت. با این حال، روندهای صعودی همچنان در نگه داشتن قیمت در بالای سطح 60000 دلار مشکل دارند، این نشان دهنده مقاومت شدید روندهای نزولی است.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

نمودار روزانه هنوز در بالای سطح 60000 دلار بسته نشده است، این بدان معناست که الگوی سروشانه معکوس هنوز کامل نیست.

روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا از فرصت های کوچک استفاده کنند و قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه ( سطح 57513 دلار) کاهش دهند. برگشت قوی از این سطح حمایت، احتمال شکست به بالای سطح مقاومت 61825.84 دلار را افزایش می دهد.

اگر این اتفاق رخ دهد، بیت کوین احتمالا مرحله بعدی روند صعودی خود را شروع خواهد کرد که می تواند قیمت را به  سطح 69540 دلار و سپس 79566 دلار برساند.

از طرف دیگر، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، سطح حمایت کلیدی 54723 دلار در میانگین متحرک ساده 50 روزه تست خواهد شد. شکست به زیر این سطح اولین نشانه تغییر احتمالی در روند خواهد بود.

بررسی نمودار 4 ساعته بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای نزولی در بالای سطح 60000 دلار فعال هستند. با این حال، نشانه مثبت این که روندهای صعودی اجازه ندادند قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند. این بدان معناست که خریداران در هر کاهش جزئی اقدام به خرید می کنند.

اگر روندهای صعودی یک بار دیگر بتوانند قیمت را به بالای سطح 60000 دلار برسانند، بیت کوین احتمالا بالاترین سطح خود را تست خواهد کرد. برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، کاهش به سطح حمایت 57600 دلار امکان پذیر است. اگر این سطح حمایت شکسته شود، هدف بعدی احتمالا سطح 55600 دلار خواهد بود.

استلار

استلار امروز به بالای سطح مقاومت 0.60 دلار شکست و به بالاترین سطح قیمتی 52 هفته خود در 0.65 دلار رسید. هر زمان که یک دارایی به بالاترین سطح قیمتی 52 هفته می رسد،  نشانه قوی شدن آن است. چون نشان می دهد که معامله گران با انتظار افزایش بیشتر قیمت، برای خرید هجوم می آورند. 

استلار
نمودار روزانه قیمت استلار

حرکت روبه بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 0.46 دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید، برتری روندهای صعودی را نشان  می دهد. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای سطح 0.65 دلار برسانند، استلار احتمالا مرحله بعدی روند صعودی خود را شروع خواهد کرد و قیمت به سطح 0.72 دلار و سپس به سطح 0.85 دلار خواهد رسید.

با این حال، فتیله بلند شمع امروز نشان می دهد که روندهای نزولی برنامه های دیگری دارند. آنها تلاش می کنند تا روندهای صعودی را به دام بیندازند و قیمت را به زیر سطح 0.60 دلار کاهش دهند. اگر روندهای صعودی اجازه  ندهند قیمت به زیر سطح 0.55 دلار کاهش یابد، این نشانه انباشت در زمان کاهش قیمت خواهد بود و احساسات را همچنان صعودی نگه خواهد داشت.

برخلاف این نظریه، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 0.55 دلار برسانند، احتمال کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه وجود دارد. شکست به زیر این سطح نشانه ضعیف بودن روندهای صعودی خواهد بود.

بررسی نمودار 4 ساعته استلار

قیمت استلار
نمودار 4 ساعته قیمت استلار

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت استلار در بالای سطح 0.60 دلار بسته شده است، اما روندهای صعودی نتوانستند از این موقعیت برای قوی کردن خود استفاده کنند. روندهای نزولی با بهره گیری از این فرصت، قیمت را به پایین سطح 0.60 دلار رساندند.

اگر روندهای نزولی نتوانند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، نشان دهنده خرید و انباشت در سطح های پایین توسط خریداران خواهد بود. این امر احتمال از سرگیری حرکت صعودی را افزایش می دهد. برعکس، شکست به زیر این میانگین متحرک می تواند به نفع روندهای نزولی باشد.

آیوتا

آیوتا در یک روند صعودی قرار دارد. روندهای صعودی قیمت را در 10 آوریل به بالای سطح مهم روانی 2 دلار رساندند. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند، هدف بعدی سطح 2.35 دلار و سپس سطح 2.60 دلار خواهد بود.

آیوتا
نمودار 4 ساعته قیمت آیوتا

حرکت رو به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 1.66 دلار) و رسیدن شاخص قدرت نسبی به نزدیک منطقه اشباع خرید، نشان دهنده برتری روندهای صعودی هستند.

اگر روندهای صعودی نتوانند قیمت را در بالای سطح 2 دلار نگه دارند، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. روندهای صعودی از زمان آغاز روند فعلی در ماه مارس، از این سطح حمایت دفاع کرده اند.

از این رو، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت کند، نشان دهنده صعودی بودن احساسات و خرید در سطح های پایین خواهد بود. برعکس، شکست به زیر این میانگین متحرک، نشان می دهد که روندهای نزولی در حال بازگشت هستند.

بررسی نمودار 4 ساعته آیوتا

قیمت آیوتا
نمودار 4 ساعته قیمت آیوتا

نمودار 4 ساعته فشار فروش برای کسب سود در بالای سطح 2 دلار را نشان می دهد. احتمالا قیمت آیوتا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش خواهد یافت. اگر قیمت از این سطح برگشت کند، احتمال از سرگیری روند صعودی افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر این میانگین متحرک کاهش دهند،  آیوتا به میانگین متحرک ساده 50 روزه خواهد رسید. چنین اصلاح شدیدی می تواند شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر بیندازد.

مونرو

مونرو در 10 آوریل به بالای سطح مقاومت 268.60 دلار شکست. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای این سطح نگه دارند، هدف بعدی این آلت کوین احتمالا سطح 334 دلار و سپس سطح 384 دلار خواهد بود.

مونرو
نمودار روزانه قیمت مونرو

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 258 دلار) و شاخص قدرت نسبی بالاتر از عدد 75 نشان می دهند که در مسیر حرکت صعودی کمترین مقاومت وجود دارد.

با این حال، اگر روندهای صعودی نتوانند قیمت را در بالای سطح 288.60 دلار حفظ کنند، احتمال کاهش به میانگین متحرک نمایی 20 روزه وجود دارد. برگشت قوی از این سطح نشان دهنده صعودی بودن احساسات و خرید در سطح های پایین خواهد بود. روندهای صعودی سپس تلاش خواهند کرد تا به حرکت خود ادامه دهند.

از طرفی دیگر، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، نشانه تغییر احتمالی در احساسات خواهد بود. این می تواند منجر به کاهش قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (232 دلار) شود.

بررسی نمودار 4 ساعته مونرو

قیمت مونرو
نمودار 4 ساعته قیمت مونرو

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای نزولی تلاش کردند تا روند صعودی را در حدود سطح مقاومت روانی 300 دلار متوقف کنند، اما روندهای صعودی تسلیم نشدند. خریداران در زمان کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه اقدام به خرید کردند و این باعث رسیدن قیمت به بالای سطح 300 دلار شد.

افزایش میانگین متحرک ها و رسیدن شاخص قدرت نسبی به نزدیک منطقه اشباع خرید، نشان می دهند که روندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ها برسد، این سناریوی صعودی فاقد اعتبار خواهد بود. چنین حرکتی بیانگر عدم تقاضا و فروش توسط معامله گران برای کسب سود خواهد بود. این می تواند قیمت را به سطح 250 دلار کاهش دهد.

تزوس

تزوس در یک روند صعودی قوی قرار دارد. این ارز در 5 آوریل به بالای سطح مقاومت قوی 5.64 دلار شکست و در 7 و 8 آوریل با موفقیت این سطح شکسته شده را مجدد تست کرد. این آلت کوین روند صعودی خود را ادامه داد و در 10 آوریل به بالاترین سطح در 7.21 دلار رسید.

تزوس
نمودار روزانه قیمت تزوس

حرکت رو به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 5.42 دلار) و رسیدن شاخص قدرت نسبی به نزدیک منطقه اشباع خرید، حاکی از برتری روندهای صعودی هستند. در یک روند صعودی قوی، اصلاح قیمت معمولا بین یک تا سه روز طول می کشد. چون معامله گران در هر کاهش جزئی برای خرید هجوم می آورند.

 دنباله بلند شمع امروز نشان می دهد که معامله گران در سطح های پایین اقدام به خرید می کنند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 7.21 دلار برسانند، هدف بعدی سطح 8.14 دلار خواهد بود.

سطح حمایت اصلی در روند نزولی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه است. اگر قیمت از این سطح برگشت کند، بیانگر صعودی بودن احساسات خواهد بود. سپس روندهای صعودی دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای سطح 7.21 دلار برسانند. برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه، حاکی از ضعیف شدن حرکت صعودی خواهد بود.

بررسی نمودار 4 ساعته تزوس

قیمت تزوس
نمودار 4 ساعته قیمت تزوس

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای صعودی در تلاشند تا کاهش قیمت را در میانگین متحرک نمایی 20 روزه متوقف کنند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای سطح 6.85 دلار برسانند، احتمال تست مجدد سطح 7.21 دلار وجود دارد. شکست این سطح مقاومت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد و در آنجا نگه داشته شود، احتمال کاهش به میانگین متحرک ساده 50 روزه وجود دارد. روندهای صعودی احتمالا از این سطح حمایت با قدرت دفاع خواهند کرد، چون قیمت از 29 مارس تاکنون به زیر این میانگین متحرک کاهش نیافته است.

با این حال، اگر روندهای صعودی نتوانند روند نزولی به میانگین متحرک ساده 50 روزه را متوقف کنند، قیمت احتمالا به سطح 5.40 دلار و سپس سطح 4.60 دلار کاهش خواهد یافت.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.