در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتری که باید این هفته زیر نظر گرفت

1 733

 به نظر می رسد که بیت کوین در حال آماده شدن برای حرکت به سمت سطح 60000 دلار است، در حالی که کلایتن (KLAY)، ویچین (VET)، سولانا (SOL ) و کوساما (KSM ) تلاش می کنند تا حرکت صعودی خود را ادامه دهند.

در معاملات، فروش موقعیت به اندازه خرید آن در زمان مناسب اهمیت دارد. بنابراین، سوالی که برای معامله گران پیش می آید این است که آیا قیمت بیت کوین وارد مرحله نزولی خواهد شد یا این که پس از اصلاح اخیر قیمت، روند صعودی آن ادامه خواهد یافت.

PlanB، خالق مدل محبوب موجودی به جریان، اخیرا در توییتی نوشت که روند صعودی بیت کوین تازه شروع شده و به این زودی ها پایان نخواهد یافت.

PlanB  تنها کسی نیست که نظرش درباره روند بیت کوین کاملا صعودی است. مایک مک گلون، استراتژیست ارشد در بلومبرگ اینتلیجنس، با در نظر گرفتن رفتار قبلی، پیش بینی کرد که اوج بیت کوین احتمالا در حدود سطح 400000 دلار خواهد بود.

یکی از مهم ترین دلایلی که می تواند نهادهای سرمایه گذاری را به سمت ارزهای رمزپایه بکشاند، کاهش احتمالی ارزش دلار آمریکا است. داون فیتزپاتریک، مدیر ارشد اطلاعات صندوق سوروس، در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که افزایش 25 درصدی عرضه پول ایالات متحده آمریکا طی 12 ماه گذشته، باعث شده تا بیت کوین دیگر یک دارایی حاشیه ای نباشد.

این صندوق اخیرا در دور سرمایه گذاری 200 میلیون دلاری که توسط NYDIG  برگزار شد، شرکت کرد و همچنین در شرکت حسابداری رمزنگاری لوکا (Lukka) سرمایه گذاری کرد. این نشان می دهد که نهادهای سرمایه گذاری چشم انداز خود را گسترش می دهند و به دنبال فرصت های سرمایه گذاری غیر از بیت کوین هستند.

در این مطلب 5 ارز رمزپایه برتر را بررسی می کنیم که ممکن است در کوتاه مدت روند صعودی خود را از سر بگیرند.

بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر در یک مرحله اصلاحی است و در یک کانال نزولی معامله می شود. برگشت قوی از میانگین متحرک ساده 50 روزه (52000 دلار) در تاریخ 26 مارس نشان می دهد که خریداران در سطح های پایین تر همچنان به خرید و انباشت ادامه می دهند.

بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

روندهای نزولی ممکن است در نزدیکی خط مقاومت کانال، سطح مقاومت قوی ایجاد کرده باشند، اما اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای این مقاومت برسانند، بیت کوین احتمالا یک بار دیگر منطقه مقاومت 60 تا 61825.84 دلار را تست خواهد کرد.

شکسته شدن این منطقه می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی باشد که هدف آن سطح 71112.06 دلار است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (54820 دلار) سیر صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت است، این نشان می دهد که روندهای صعودی سعی می کنند تا برتری خود را حفظ کنند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از خط مقاومت کانال کاهش یابد، روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند. در صورت موفق شدن، احتمالا قیمت به خط حمایت کاهش خواهد یافت و شکست به زیر آن می تواند موجب اصلاح شدید قیمت به سطح 43006.77 دلار شود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روند صعودی فعلی تقریبا با سطح مقاومت قوی در حدود 56500 دلار روبرو است. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، احتمالا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه و سپس به سطح 54000 دلار کاهش خواهد یافت.

برگشت قوی از این سطح حمایت می تواند در نهایت یک الگوی سروشانه معکوس ایجاد کند که با شکست صعودی و بسته شدن نمودار در بالای سطح 56618 دلار تکمیل خواهد شد. هدف این الگو سطح 63339.98 دلار است.

برعکس، شکست به زیر سطح 54000 دلار نشان دهنده ضعیف بودن روند صعودی و نبود خریدار در سطح های بالاتر خواهد بود.

کلایتن (KLAY)

کلایتن از اواسط ماه فوریه روند صعودی قوی داشته است. این آلت کوین اخیرا  شاهد اصلاح جزئی بوده و خریداران در تاریخ 26 مارس در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.76 دلار) اقدام به خرید کردند و این نشان می دهد که احساسات همچنان صعودی هستند.

کلایتن
نمودار روزانه کلایتن

روندهای صعودی قیمت را به بالای رکورد 3.50 دلار رسانده اند و اکنون تلاش می کنند تا به حرکت خود ادامه دهند. در صورت موفقیت، قیمت کلایتن احتمالا به سطح 4.86 دلار خواهد رسید. صعودی بودن میانگین متحرک ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید، کمترین مقاومت را در مسیر حرکت صعودی نشان می دهند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این سناریوی صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی تغییر احتمالی احساسات را نشان خواهد داد. اولین سطح حمایت در 2.58 دلار است و شکست به زیر این سطح می تواند موجب اصلاح بیشتر شود.

نمودار 4 ساعته کلایتن

قیمت کلایتن
نمودار 4 ساعته کلایتن

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که میانگین متحرک ها یک صلیب صعودی را کامل کرده اند و شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید رسیده است. این حکایت از برتری روندهای صعودی دارد. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای سطح 3.50 دلار حفظ کنند، احتمال حرکت صعودی بیشتر وجود دارد.

حتی اگر قیمت از سطح 3.50 دلار کاهش یابد و به سطح حمایت در میانگین متحرک نمایی 20 روزه  برسد، احساسات همچنان صعودی خواهند بود. بازگشت قوی از این سطح حمایت احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می دهد.

برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک ها می تواند قیمت را به سطح حمایت کلیدی 2.60 دلار کاهش دهد.

ویچین (VET)

ویچین در یک روند صعودی قوی قرار دارد. این آلت کوین در تاریخ 25 مارس از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.078 دلار)  برگشت کرد. این نشان دهنده مثبت بودن احساسات است و خریداران کاهش قیمت را فرصت خرید تلقی می کنند.

ویچین
نمودار روزانه ویچین

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص قدرت نسبی نزدیک به منطقه اشباع خرید است که این کمترین مقاومت را در مسیر حرکت صعودی نشان می دهد. فتیله بلند شمع 27 مارس حاکی از آن است که روندهای نزولی از سطح مقاومت 0.098 دلار با قدرت دفاع می کنند.

با این حال، روندهای صعودی اجازه برتری را به روندهای نزولی ندادند. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 0.098 دلار برسانند، احتمالا حرکت صعودی ویچین ادامه خواهد یافت و هدف بعدی آن سطح 0.136 دلار خواهد بود.

این دیدگاه صعودی بی اعتبار خواهد شد، اگر قیمت از سطح های فعلی یا  سطح مقاومت 0.098 دلار کاهش یابد و میانگین متحرک نمایی 20 روزه را بشکند. چنین حرکتی می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.059) کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته ویچین

قیمت ویچین
نمودار 4 ساعته ویچین

نمودار  4 ساعته نشان می دهد که خریداران با کاهش قیمت به میانگین متحرک ها اقدام به خرید می کنند، در حالی که روندهای نزولی از سطح 0.095 دلار دفاع می کنند. اگر روندهای صعودی بتوانند  قیمت را به بالای این سطح برسانند، الگوی سروشانه معکوس کامل خواهد شد که هدف آن سطح 0.114 دلار است.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را کاهش دهند و آن را در زیر میانگین متحرک ها حفظ کنند، احتمال کاهش به  سطح 0.076 دلار وجود دارد. شکست به زیر این سطح حمایت می تواند باعث اصلاح بیشتر قیمت شود.

سولانا (SOL)

سولانا یک الگوی مثلث نزولی ایجاد کرده بود که می توانست با شکست و بسته شدن نمودار در زیر سطح 11.90 دلار  کامل شود. اما این اتفاق رخ نداد. خریداران با کاهش قیمت به سطح حمایت 11.50 دلار در تاریخ 26 مارس  برای خرید هجوم آوردند و قیمت را در تاریخ 27 مارس به بالای خط روند نزولی رساندند، در نتیجه این الگوی نزولی را بی اعتبار کردند.

سولانا
نمودار روزانه سولانا

شکست یک الگوی نزولی نشانه صعودی است، چون این کار فروشندگان زیادی را  که با انتظار تکمیل این الگو موقعیت های شورت باز می کنند، به دام می اندازد. وقتی که این الگو بی اعتبار می شود، فروشندگان برای جلوگیری از ضرر موقعیت های خود، سریع اقدام به خرید می کنند. این کار منجر به فشار خرید بیشتر و افزایش شدید قیمت می شود.

خرید مداوم از سوی خریداران، قیمت را به رکورد جدیدی رسانده است. اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 18.20 دلار برسانند و در بالای این سطح نگه دارند، احتمال افزایش به سطح 24.84 دلار وجود دارد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، احتمالا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (14.60 دلار) خواهد رسید. بازگشت قوی از این سطح حمایت نشانگر تجمع خریداران در سطح های پایین تر خواهد بود و ممکن است پیش بینی ادامه روند صعودی را تقویت کند.

نمودار 4 ساعته سولانا

قیمت سولانا
نمودار 4 ساعته سولانا

نمودار 4 ساعته افزایش شدید از سطح 12.30 دلار به سقف 19.26 دلار را نشان می دهد. این امر شاخص قدرت نسبی را به منطقه اشباع خرید سوق داده و احتمالا سولانا در کوتاه مدت شاهد اصلاح قیمت خواهد بود.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 18.20 دلار برسانند، این نشان دهنده تبدیل سطح مقاومت به حمایت خواهد بود و احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت.

این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند. چنین حرکتی می تواند قیمت را برای چند روز در یک منطقه محدود نگه دارد.

کوساما (KSM)

کوساما یک روند صعودی قوی دارد. قیمت این ارز در تاریخ 25 مارس  به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (381 دلار) کاهش یافت، ولی همانطور که دنباله بلند شمع این روز نشان می دهد،خریداران برای خرید هجوم آوردند. این تقاضای زیاد در هر کاهش قیمت را نشان می دهد، چون معامله گران پیش بینی می کنند که این روند صعودی ادامه خواهد یافت.

کوساما
نمودار روزانه کوساما

کوساما در تاریخ 27 مارس به بالاترین سطح تاریخی خود رسید، اما روندهای صعودی با مقاومت قوی در سطح های بالاتر روبرو شدند . فتیله بلند شمع این روز گویای این امر است. 

در حال حاضر، روندهای صعودی سطح مقاومت 505.33 دلار را شکسته اند و قیمت را به بالای سطح 530 دلار رسانده اند. اگر قیمت در بالای سطح 505.33 دلار حفظ شود، احتمالا روند صعودی به سمت سطح 583 دلار ادامه خواهد یافت.

قیمت کوساما از 14 ژانویه تاکنون به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشکسسته و در زیر آن باقی نمانده است. بنابراین، معامله گران می توانند این سطح را با دقت زیر نظر بگیرند، چون شکست به زیر آن نشان دهنده ضعیف شدن روند صعودی خواهد بود.

نمودار 4 ساعته کوساما

قیمت کوساما
نمودار 4 ساعته قیمت کوساما

اگرچه روندهای نزولی با قدرت از منطقه مقاومت 490 تا 505.33 دلار دفاع کردند، روندهای صعودی موفق به شکست این منطقه شدند. البته، قیمت از این منطقه بارها اصلاح شده است، ولی روندهای صعودی تسلیم نشدند. اگر قیمت در  بالای  سطح 505.33 دلار حفظ شود، روند صعودی به سمت سطح های بالاتر ادامه خواهد یافت.

اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک ها کاهش دهند، نشان دهنده فشار فروش برای کسب سود خواهد بود. این می تواند قیمت را به 370 دلار کاهش دهد، جایی که ممکن است خریداران دوباره وارد موقعیت خرید شوند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. فف می گوید

    این کوساما عجب ارزیه!همیشه تو فاز صعودی با اصلاح قیمتی و زمانی منطقی.ای کاش پارسال میخریدم الان دیگه سود کم تری نسبت به ارزهای قیمت پایین میده طبعا.