در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز برتری که احتمالا در این هفته عملکرد بهتری خواهند داشت

0 1,525

حرکت صعودی اتریوم، بایننس کوین، پولکادات و اییاس نشان می دهد که آلت کوین ها از گیر افتادن بیت کوین در یک منطقه محدود در زیر سطح 60000 دلار نفع می برند.

از نظر معامله گران، روندهای تاریخی معیاری برای ارزیابی احتمالات آینده هستند. به لحاظ تاریخی، آوریل یک ماه صعودی برای بیت کوین است. تاکنون 8 نمودار ماهانه آوریل سبز بسته شده و تنها دو مورد منفی بوده اند.

دَنی اسکات، مدیرعامل صرافی کوین کُرنر، گفت که قیمت بیت کوین احتمالا به سطح 83000 دلار خواهد رسید، اگر از متوسط افزایش 51 درصدی خود در 10 آوریل گذشته پیروی کند.

این می تواند یکی از دلایلی باشد که چرا استخراج کنندگان به جای فروش در سطح های فعلی، بیت کوین های خود را انباشت می کنند. لِکس مُسکوویسکی، مدیر ارشد فناوری اطلاعات در مُسکوویسکی کاپیتال، اخیرا اظهار داشت که استخراج کنندگان در 2 و 3 آوریل به ترتیب 4380 و 4494 بیت کوین را ذخیره کرده اند.

در حالی که بیت کوین همچنان رهبر بی چون و چرا در بازار ارز رمزنگاری است، اما یک نکته مثبت این که برخی از شرکت ها در پی استفاده کردن از فرصت ها در بخش های مختلف فضای ارز رمزنگاری هستند.

در ادامه نمودار 5 ارز رمزنگاری برتر را بررسی می کنیم که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری نسبت به سایر ارزهای رمزپایه داشته باشند.

بیت کوین

ناکامی مکرر بیت کوین در شکست به بالای سطح 60000 دلار در چند روز گذشته، باعث شده تا معامله گران کوتاه مدت برای کسب سود فشار فروش ایجاد کنند. این منجر به کاهش قیمت بیت کوین به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 56518 دلار) شد.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

افزایش آهسته میانگین های متحرک و عدم رسیدن شاخص قدرت نسبی به بالای خط روند نزولی نشان می دهند که روندهای نزولی با تمام قدرت از منطقه مقاومت 60000 تا 61825.84 دلار دفاع می کنند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای این منطقه برسانند، احتمالا روندهای نزولی به دام خواهند افتاد و منجر به یک فشار خرید از طرف دارندگان موقعیت های فروش استقراضی برای جبران ضرر خواهد شد. این می تواند حرکت صعودی را تقویت کند و قیمت را به سطح 69540 دلار و سپس 79566 دلار برساند.

از طرف دیگر، اگر روندهای صعودی نتوانند سطح مقاومت 60000 دلار را بشکنند، در این صورت احتمال شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه افزایش می یابد. سپس بیت کوین میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 53771 دلار) را دوباره تست خواهد کرد. این یک سطح حمایت مهم است که باید آن را زیر نظر گرفت، چون شکست به زیر آن نشان دهنده تغییر احتمالی روند در کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته شکل گیری الگوی سروشانه معکوس را نشان می دهد که با شکست صعودی و بسته شدن در بالای سطح 60000 دلار کامل خواهد شد. هدف این الگوی صعودی سطح 69540 دلار است.

با این حال، میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت پایین حرکت می کند و این نشان می دهد که خرس ها تلاش می کنند تا برتری خود را بدست آورند. اگر قیمت از این میانگین متحرک کاهش یابد، احتمالا روند نزولی آن تا سطح 54700 دلار ادامه خواهد یافت. شکست به زیر این سطح می تواند منجر به کاهش قیمت به سطح 50460.02 دلار شود.

اتریوم

اتریوم پس از مدتی نوسان در یک منطقه محدود در تاریخ 2 آوریل روند صعودی به خود گرفت و به رکورد 2144.59 دلار رسید. با این وجود، روندهای صعودی نتوانستند قیمت را در سطح های بالاتر حفظ کنند و قیمت دوباره به سطح شکسته شده 2040.77 دلار کاهش یافت.

اتریوم
نمودار روزانه قیمت اتریوم

در حال حاضر، روندهای صعودی تلاش می کنند تا قیمت را به بالای منطقه مقاومت 2040.77 تا 2144.59 دلار برسانند. در صورت موفقیت، حرکت صعودی اتریوم شتاب خواهد گرفت. هدف این حرکت صعودی سطح 2618.14 دلار خواهد بود.

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 1849 دلار) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت نشان می دهند که روندهای صعودی برتری دارند.

با این حال، اگر قیمت از منطقه مقاومت ذکر شده کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده ضعیف شدن روند صعودی خواهد بود. شکست به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 1751 دلار) می تواند اتریوم را در منطقه محدود 1289 تا 2040.77 دلار نگه دارد.

نمودار 4 ساعته اتریوم

قیمت اتریوم
نمودار 4 ساعته اتریوم

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که در کاهش قیمت، اتریوم در میانگین متحرک نمایی سطح حمایت ایجاد کرده است و این بدان معناست که روند صعودی ادامه خواهد داشت. با این وجود، روندهای نزولی به راحتی تسلیم نخواهند شد و آنها مجددا تلاش خواهند کرد تار روند صعودی فعلی را در منطقه مقاومت 2093.45 تا 2144.59 دلار متوقف کنند.

در صورت موفقیت، قیمت اتریوم احتمالا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این سطح حمایت اولین نشانه از بیشتر بودن عرضه نسبت به تقاضا خواهد بود.

برعکس، اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای منطقه مقاومت ذکر شده برسانند، روند صعودی ممکن است ادامه یابد.

بایننس کوین

بایننس کوین در تاریخ 2 آوریل به بالاترین سطح رسید، اما روندهای صعودی نتوانستد سطح های بالاتر را حفظ کنند و قیمت به زیر 348.69 دلار کاهش یافت. این نشان می دهد که روندهای نزولی تلاش کرده اند تا روندهای صعودی را به دام بیندازند.

بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین

با این حال، روندهای صعودی اجازه ندادند قیمت به زیر سطح حمایت 315 دلار برسد. این یک نشانه صعودی تلقی می شود، چون نشان می دهد که خریداران در هر کاهش جزئی برای خرید و انباشت هجوم می آورند و منتظر اصلاح شدید قیمت نمی مانند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای رکورد 356.98 دلار برسانند، احتمالا مرحله بعدی روند صعودی آغاز خواهد شد و ممکن است قیمت به سطح 400 دلار و سپس به 430 دلار افزایش یابد. حرکت صعودی میانگین متحرک ها و نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید نشان می دهند که مقاومت های کمی در مسیر حرکت صعودی وجود دارند.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالا سر خود کاهش یابد و به زیر سطح حمایت 315 دلار برسد، نشانه ضعیف شدن حرکت صعودی خواهد بود.

نمودار 4 ساعته بایننس کوین

قیمت بایننس کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بایننس کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای نزولی با قدرت از منطقه مقاومت 348.69 تا 356.98 دلار دفاع می کنند. آنها حتی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دادند، اما نتوانستند سطح حمایت 315 دلار را بشکنند.

در حال حاضر، روندهای صعودی تلاش می کنند تا یک بار دیگر قیمت را به بالای سطح 356.98 دلار برسانند، در صورت موفقیت، حرکت صعودی این ارز شتاب خواهد گرفت.

اگر قیمت از منطقه مقاومت ذکر شده کاهش یابد، اما در بالای سطح حمایت 315 دلار باقی بماند، نشانه قوی بودن روند صعودی خواهد بود. در صورت شکست به زیر سطح 315 دلار، روندهای نزولی می توانند در کوتاه مدت کنترل حرکت را به دست بگیرند.

پولکادات

پولکادات در تاریخ 2 آوریل به بالای خط روند نزولی شکست و در 3 آوریل به بالاترین سطح تاریخ خود در 46.80 دلار رسید. با این حال، همانطور که از فتیله بلند شمع روزانه بر می آید، معامله گران در سطح های بالاتر برای فروش هجوم می آورند تا سود کسب کنند. 

پولکادات
نمودار روزانه پولکادات

روندهای نزولی نتوانستند از برتری خود استفاده کنند، در حالی که خریداران در سطح های پایین تر اقدام به خرید کردند و قیمت را به بالای سطح 42.28 دلار رساندند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 36.57 دلار) حرکت صعودی داشته و شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع خرید رسیده است ، این نشان می دهد که وندهای صعودی کنترل حرکت را در اختیار دارند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به بالای سطح 46.80 دلار برسانند، روند صعودی پولکادات ادامه خواهد یافت و هدف آن سطح 53.50 دلار خواهد بود. این سناریوی صعودی باطل خواهد شد، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ها بشکند.

نمودار 4 ساعته پولکادات

قیمت پولکادات
نمودار 4 ساعته پولکادات

میانگین متحرک ها به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد، این نشان دهنده صعودی بودن روند در کوتاه مدت است. بازگشت قوی از میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که خریداران در کاهش قیمت ها به خرید و انباشت می پردازند. این احتمال شکست  به بالای سطح 46.80 دلار را افزایش می دهد.

با این حال، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده فزونی عرضه بر تقاضا خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش دهد.

اییاس

اییاس در اول آوریل به بالای سطح مقاومت 5.60 دلار شکست و نمودار روزانه آن در 2 آوریل در سطح 6.25 دلار(بالاترین سطح از 29 ژوئن سال 2019 تاکنون) بسته شد. این حاکی از آن است که سرمایه گذاران دوباره به این ارز علاقه مند شده اند.

اییاس
نمودار روزانه قیمت اییاس

روندهای نزولی در 3 آوریل قیمت را به زیر سطح 5.60 دلار کاهش دادند، اما نشانه مثبت این که روندهای صعودی اجازه تسلط را به روندهای نزولی ندادند و دوباره قیمت را به بالای سطح 5.60 دلار رساندند.

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را به مدت سه روز در بالای سطح 5.60 دلار حفظ کنند، روند صعودی جدیدی شروع خواهد شد. در صورتی که قیمت به بالای سطح 6.50 دلار برسد، حرکت صعودی اییاس احتمالا تقویت خواهد شد. اگر قیمت به بالای سطح 6.50 دلار افزایش یابد، روند صعودی آن به سمت سطح 7.64 دلار و سپس 8.69 دلار ادامه خواهد یافت.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 48 دلار) شروع به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد، این برتری روندهای صعودی را نشان می دهد.

نمودار 4 ساعته اییاس

قیمت اییاس
نمودار 4 ساعته اییاس

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روندهای نزولی وقتی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه و سطح 5.40 دلار کاهش دادند، تلاش کردند تا روندهای صعودی را به دام بیندازند. با این حال، روندهای صعودی تسلیم نشدند و با قدرت از سطح 5.20 دلار دفاع کردند.

این حاکی از خرید در سطح های پایین است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد و این برتری روندهای صعودی را نشان می دهد. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای سطح 5.60 دلار حفظ کنند، احتمال شکست سطح مقاومت 6.48 دلار افزایش می یابد.

برعکس، اگر قیمت کاهش پیدا کند و به زیر سطح 5.20 دلار برسد، نشان خواهد داد که شکست به بالای سطح 5.60 یک دام برای روندهای صعودی بوده است.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.