در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

5 ارز مهمی که باید این هفته زیر نظر داشت

0 962

بیت‌کوین و اکثر آلت‌کوین‌های بزرگ بازار در تلاش برای بازیابی از سقوط شدید 26 نوامبر هستند. این نشان می‌دهد که معامله‌گران ممکن است به دلیل عدم اطمینان در مورد شناسایی سویه جدید کروناویروس با نام “اُمیکرون”در آفریقای جنوبی، نگران خرید در سطوح فعلی باشند.

براساس گزارش CryptoCompare، دارایی‌های تحت مدیریت (AUM) صندوق‌های مبتنی بر بیت‌کوین در ماه نوامبر 9.5 درصد کاهش یافت و به 48.70 میلیارد دلار رسید. از سوی دیگر،  AUM صندوق‌ آلت‌کوین ها با  5.4 درصد افزایش به 16.60 میلیارد دلار رسید.

این نشان می‌دهد که معامله‌گران برای رزرو سود، دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخته‌اند و بخشی از آن سود را وارد بازار آلت‌کوین‌ها کرده‌اند.

آلِکس ماشینسکی، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سلسیوس، در مورد اصلاح اخیر بازار نگران نیست و این کاهش را یک فرصت برای ورود به موقعیت خرید می‌داند. او در 28 نوامبر گفت که تقریبا 10 میلیون دلار بیت‌کوین و اتریوم در سطح‌های فعلی خریداری کرده است، چون پیش‌بینی می کند که قیمت به 70000 دلار خواهد رسید. ماشینسکی افزود که اگر سطح حمایت روانی 50000 دلار شکسته شود، تازه‌ترین موقعیت خرید خود را به نصف کاهش خواهد داد.

اگر قیمت بیت‌کوین از سطح‌های فعلی افزایش یابد، برخی آلت‌کوین‌های بزرگ بازار ممکن است توجه سرمایه‌گذاران را به خود جلب کنند. در ادامه فرصت‌های خرید و فروش 5 ارز برتر بازار را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد.

بیت‌کوین

بیت‌کوین در چند روز گذشته در یک کانال نزولی اصلاح شده است. گاوها در دو روز گذشته تلاش کردند تا از میانگین متحرک ساده 100 روزه (54046 دلار) دفاع کنند، اما جهش کم عمق نشان دهنده عدم هجوم برای خرید و انباشت در سطح فعلی است.

قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت‌کوین

حرکت رو به پایین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (58521 دلار) و شاخص قدرت نسبی زیر عدد 39 نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل حرکت را در دست دارند. اگر قیمت از سطح فعلی برگشت کند، گاوها ممکن است در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با مقاومت روبرو شوند.

اگر قیمت دوباره از این میانگین متحرک کاهش یابد، احتمال شکست به زیر میانگین متحرک ساده 100 روزه افزایش خواهد یافت. سپس، قیمت احتمالا خط حمایت کانال را تست خواهد کرد. شکست به زیر کانال می‌تواند فشار فروش را تشدید کند و قیمت را تا سطح 40000 دلار کاهش دهد.

گاوها برای این که نشان دهند اصلاح به پایان رسیده، باید قیمت را در بالای کانال نگه دارند. شکست به بالای سطح 61000 دلار و بسته شدن نمودار روزانه در بالای این سطح می‌تواند منجر به شتاب گرفتن حرکت صعودی قیمت شود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین

بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت‌کوین

شاخص قدرت نسبی در نمودار 4 ساعته یک واگرایی صعودی ایجاد کرده که حاکی از کاهش احتمالی فشار فروش است. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند، قیمت احتمالا تا سطح 60000 دلار افزایش خواهد یافت.

این سطح مقاومت مهمی است که گاوها باید آن را بشکنند، چون روند صعودی قیمت اخیرا دو بار در حدود این سطح متوقف شده است. 

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت پیش رو کاهش یابد و به زیر سطح 53500 دلار برسد، فشار فروش احتمالا تشدید خواهد شد و قیمت ممکن است تا سطح حمایت 50000 دلار سقوط کند.

بایننس کوین

گاوها و خرس‌ها در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (590 دلار) باهم درگیر بودند. اگرچه قیمت در 26 نوامبر به زیر این میانگین متحرک کاهش یافت، خرس‌ها نتوانستند از این مزیت استفاده کنند.

قیمت بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین

خرس‌ها در 28 نوامبر قیمت را دوباره به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دادند، اما دنباله بلند شمع این روز، خرید و انباشت را در سطوح پایین‌تر نشان می‌دهد. مسطح بودن این میانگین متحرک و نزدیک بودن شاخص قدرت نسبی به عدد 50 نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر گاوها قیمت را به بالای 621.30 دلار برسانند، قیمت بایننس کوین احتمالا دوباره به منطقه مقاومت 669.30 تا 691.80 دلار صعود خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و شمع روزانه در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بسته شود، قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (سطح 546 دلار) کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این سطح حمایت می‌تواند منجر به رسیدن قیمت به میانگین متحرک ساده 100 روزه (487 دلار) و سپس به سطح 440 دلار شود.

بایننس کوین
نمودار 4 ساعته بایننس کوین

قیمت از خط روند صعودی در نمودار 4 ساعته برگشت کرده، اما خرس‌ها تلاش می‌کنند تا افزایش قیمت را در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه متوقف کنند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد تا آن را به زیر خط روند صعودی برسانند.

اگر خرس‌ها موفق شوند، قیمت احتمالا به منطقه حمایت 564.20 تا 553.80 دلار کاهش خواهد یافت. شکست به زیر این منطقه می‌تواند منجر به کاهش بیشتر قیمت به سطح 510 دلار شود.

 برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه برسانند و آن را حفظ کنند، قیمت تا سطح 621.30 دلار افزایش خواهد یافت و با رسیدن به بالای این سطح شتاب صعودی بیشتری خواهد گرفت.

ترا

توکن ترا در یک کانال صعودی معامله می‌شود. از 24 تا 28 نوامبر، گاوها به خوبی از خط حمایت کانال دفاع کردند و قیمت را به بالای میانگین نمایی 20 روزه (44.33 دلار) رساندند.

قیمت ترا
نمودار روزانه ترا

اگر گاوها بتوانند قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه دارند، ترا احتمالا تا سطح 52 دلار افزایش خواهد یافت و سپس سطح 54.95 دلار را مجدد تست خواهد کرد. این روند صعودی ممکن است با فشار فروش زیادی در نزدیکی خط مقاومت کانال روبرو شود.

برعکس، اگر قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه نگه داشته نشود، نشان خواهد داد که معامله‌گران در حال فروش در زمان صعود قیمت هستند.

خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد تا قیمت را به زیر کانال برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احتمال تغییر روند به نزولی وجود خواهد داشت. سپس، قیمت ممکن است به سطح 32 دلار و بعد از آن به سطح 24 دلار کاهش یابد.

ترا
نمودار 4 ساعته ترا

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای سطح مقاومت 45.54 دلار رسانده‌اند و در تلاش برای حفظ آن در بالای این سطح هستند. البته، خرس‌ها سعی می‌کنند قیمت را به زیر سطح شکسته شده برگردانند و گاوها را به دام بیندازند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت بالا حرکت می‌کند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد، این برتری جزئی گاوها را نشان می‌دهد. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از سطح 45.54 دلار بازگردد، نشان دهنده خرید و انباشت در زمان کاهش به سطوح پایین‌تر خواهد بود.

برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک‌ها و بسته شدن شمع در زیر آنها باعث برتری خرس‌ها در کوتاه مدت خواهد شد.

دیسنترالند

دیسنترالند در 25 نوامبر از سطح 5.90 دلار اصلاح شد، اما فتیله بلند شمع‌های دو روز گذشته نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای دفاع از منطقه بین سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد (4.48 دلار) و سطح فیبوناچی 50 درصد (4.05 دلار) هستند.

قیمت دیسنترالند
نمودار روزانه دیسنترالند

گاوها اکنون تلاش می‌کنند قیمت را به بالای سطح 5.90 دلار برسانند و روند صعودی را ادامه دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت احتمالا روند صعودی خود را به سمت هدف 7.78 دلار آغاز خواهد کرد.

افزایش میانگین متحرک‌ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت حاکی از برتری گاوها است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.88 دلار) برسد، سناریوی صعودی آن در کوتاه مدت باطل خواهد شد.  چنین حرکتی نشان می‌دهد که عرضه بیش از تقاضا است و احتمال کاهش قیمت به سطح 3.10 دلار وجود دارد.

دیسنترالند
نمودار 4 ساعته دیسنترالند

قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه برگشت کرد، اما خرس‌ها با قدرت از سطح مقاومت 5 دلار دفاع می‌کنند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر این میانگین متحرک برسانند. در صورت موفق شدن، قیمت به سطح 3.90 و سپس 3.50 دلار اصلاح خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، فشار خرید بیشتر خواهد شد و احتمال رسیدن آن  به  سطح 5.50 دلار و سپس 5.90 دلار وجود خواهد داشت.

سندباکس

اخیرا سندباکس به بالاترین سطح خود رسید، اما از آن سطح اصلاح شد. گاوها تلاش کردند تا کاهش قیمت را در منطقه بین سطح فیبوناچی اصلاحی 38.2 درصد (6.02 دلار) و سطح فیبوناچی 50 درصد (5.26 دلار) متوقف کنند.

قیمت سندباکس
نمودار روزانه سندباکس

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، نشان‌دهنده صعودی بودن احساسات و خرید در هر کاهش جزئی خواهد بود. سپس، گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای مقاومت 8.48 دلار برسانند.

اگر آنها موفق به این کار شوند، قیمت حرکت صعودی خود به سمت هدف 10.52 دلار را از سر خواهد گرفت. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی کوتاه مدت باطل خواهد شد.

سندباکس
نمودار 4 ساعته سندباکس

قیمت در نمودار 4 ساعته از میانگین متحرک ساده 50 روزه برگشت کرده و گاوها آن را به بالای الگوی گُوِه نزولی رسانده‌اند. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند، سندباکس احتمالا تا سطح 7.50 دلار افزایش خواهد یافت و سپس رکورد اخیر خود را مجدد تست خواهد کرد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت پیش رو کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه بشکند، نشان‌دهنده فروش از سوی معامله‌گران  برای رزرو سود خواهد بود. این می‌تواند منجر به کاهش شدید قیمت به سطح 4.50 دلار شود.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.