در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه اشتباه بزرگ سرمایه گذاران در مدیریت دارایی های رمزنگاری

0 861


قدمت پول، قدیمی تر از تاریخ به ثبت رسیده آن است. از زمانی که پول به وجود آمد، تقلب و کلاهبرداری نیز وجود داشته است. عرضه کنندگان ارز هزاران سال است که جهت پیشگیری از تقلب در تلاشند. کافیست اسکناس های کاغذی امروز را در نظر بگیرید. آنها با استفاده از رنگ های خاصی بر روی کاغذهای واترمارک، به همراه شماره سریال، یکسری موضوعات امنیتی و حتی نوار هولوگرام چاپ می شوند. ارزهای رمزنگاری به موجب الگوریتم امنیتی خود و مکانیزم توافقی آنها معمولا فاقد مشکلات کلاهبرداری هستند.

متاسفانه بیشتر اوقات، دارندگان ارزهای دیجیتال تصور می کنند وجود چنین امنیتی در برابر کلاهبرداری به معنای ایمنی در برابر انواع خسارات است. ارزهای دیجیتال روش های جدید برای سرمایه گذاری و مشارکت در اقتصاد ارائه می دهند، اما کاربران را مستلزم به رعایت و اقدام موارد امنیتی نیز می کنند.

بسیاری از موجودی های ارزهای رمزنگاری بر روی صرافی هایی مانند کوین چک، بیت فینکس یا پولونیکس قرار دارند. این صرافی ها استفاده آسان را برای کاربران فراهم می آورند اما سیستم های محافظت آنها همیشه آن چیزی که مورد انتظار کاربران بوده، ارائه نمی دهد. بنابراین یک سرمایه گذار ارز دیجیتال برای محافظت از دارایی خود چه باید انجام دهد؟ بیشتر دارندگان معتقدند که شما باید حداقل در یک کیف پول رمزنگاری از سرمایه خود محافظت کنید.

آنچه که در ابتدا تازه واردان از آن مطلع نیستند، تنوع کیف پول های موجود است. تمام کیف پول ها هدف یکسانی دارند (ذخیره سازی ارز دیجیتال شما). اما شیوه های مورد استفاده آنها برای نگهداری ارز می تواند کاملا متفاوت باشد. بعضی از آنها آنلاین، بعضی از آنها آفلاین، بعضی به صورت نرم افزار، بعضی به صورت سخت افزار و یا حتی یک تکه کاغذ هستند. اگر چه عمل سرمایه گذاری را به کرات انجام داده اید، اما در هر جا که از آنها نگهداری می‌کنید، باید مراقب باشید تا از رایج ترین اشتباهات سرمایه گذاری اجتناب کنید.

1. تعامل با صرافی های رمزنگاری مانند بانک ها

صرافی ام.تی.گاکس توسط سرمایه گذارانی که مدت طولانی است در این فضا حضور دارند، باعث ایجاد ترس می شود. این شرکت ژاپنی اکنون ورشکسته شده اما یک زمانی بزرگترین صرافی بود. در سال 2011، 1.35 میلیون بیت کوین و در سال 2014، 450 میلیون دلار طی هک از آن به سرقت رفت. اخیرا، صرافی بیت فینکس به ارزش 72 میلیون دلار هک شد. یقینا امنیت، در سراسر این صنعت بهبود یافته است. اما با همه ی احوال سرمایه گذاران باید اقدامات امنیتی را برای ایمن نگه داشتن دارایی های خود اتخاذ کنند.

همانطور که موسسه اینفوسک در سال گذشته نوشت، ایرادات امنیتی و آسیب پذیری ها ادامه خواهند داشت. متاسفانه، اگرچه صرافی ها الزامات حفاظتی مشتریان را ارائه نمی دهند، اما بسیاری از سرمایه گذاران ارز رمزنگاری مانند بانک ها با صرافی ها تعامل می کنند. در سطح نهادی، شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) آمریکا، مانع از دست دادن پول سرمایه گذاران فردی می شود و بانک ها باید متحمل فاجعه و خسارت مالی شوند. در سطح فردی، یک بانک یا شرکت کارت اعتباری باید تشخیص دهد که حساب یک کاربر مورد سو قرار گرفته است. آنها هرگونه سرمایه کلاهبرداری شده را بازمی گردانند. همانطور که قربانیان ام.تی.گاکس می دانند، چنین تقاضای مشابهی برای جبران خسارت در فضای رمزنگاری بعید است.

2. نادیده گرفتن مالیات

اکثر ارزهای رمزنگاری هیچ وابستگی دولتی ندارند، از اینرو اغلب اوقات سرمایه گذاران تصور می کنند که دولت ها علاقه ای به ارزهای دیجیتال ندارند. صرافی ها بزرگترین سرمایه گذاران را راهنمایی مالیاتی می کنند، اما اکثریت سرمایه گذاران ارزهای رمزنگاری نباید از یک فرم 1099-K تولید خودکار، یک لقمه آماده را انتظار داشته باشند.

حداقل در آمریکا، وضعیت مالیات برای ارزهای رمزنگاری تا حدودی مبهم است زیرا سرویس سود سهام داخلی تنها یک اعلامیه مبهم را در این رابطه صادر کرده است. اما کارشناسان مالیاتی هم عقیده اند که سرمایه گذاران باید نقل و انتقالات، تاریخ کسب، قیمتی را که برای ارزهای خود پرداخت کرده اند را پیگیری کنند. اگر چه مقررات اعلام شده سال 2014 نخستین مقررات ارائه شده هستند، اما در حال حاضر اعمال شده اند.

3) گم شدن کیف پول ارزهای رمزنگاری

فرض کنید که تمام پس انداز زندگی خود را به صورت نقدی از بانک گرفته اید و آن را در یک کیسه، در زیر زمین منزل خود نگهداری می کنید. اگر زیرزمین شما را آب بگیرد، یا موش ها پول های شما را بجوند و یا در اثر آتش سوزی پول هایتان بسوزد، چه خواهد شد؟ خب ممکن است فکر کنید تمام دارایی خود را از دست داده اید.

اما شما هنوز هم شانس دارید. بانک ها پول های خراب شده و ناقص را از شما تحویل گرفته و جایگزین می کنند.

حالا کیف پول های کاغذی چطور؟ اگر چه این کیف پول ها آفلاین هستند و ارزهای شما را در برابر هکرها محافظت می کنند، اما هیچ گونه حفاظت مشابهی با پول های فیات ارائه نمی دهند. فرض کنید یک کیف پول کاغذی برای نگهداری ارزهای خود ایجاد کرده اید. اگر بخشی از این کیف پول شما مرطوب شود و 5 یا 6 کاراکتر آن محو شود، شما تمام ارزهای خود را از دست داده اید. در واقع شما هیچ گزینه ای برای امیدواری ندارید. تا سال 2017 در حدود 4 میلیون بیت کوین از گردش خارج شده اند.

همانطور که پذیرش ارزهای رمزنگاری رو به گسترش بوده و در حال تبدیل شدن به جریان اصلی است، می توانیم برخی قوانین سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری را تغییر دهیم. قوانین حفاظت از سرمایه گذاران که در کتاب ها وارد شده است، همراه با قوانین مالیاتی می تواند اجرا شود.

در حال حاضر پیشرفت فناوری سهولت استفاده را افزایش داده است. به عنوان مثال کیف پول های سرد می توانند امنیت کیف پول های کاغذی را با دوام همیشگی ادغام کرده و ارائه دهند. در عین حال مانند صرافی ها می توان نقدینگی و موجودی را نیز در این کیف پول ها افزایش داد.

همانطور که وارد دهه دوم حیات ارزهای رمزنگاری می شویم، مطمئنا سرمایه گذاران زیادی در گوشه و کنار دنیا وجود دارند که علاقه زیادی به ورود به دنیای ارزهای رمزنگاری دارند. مطمئنا این سرمایه گذاران برای ورود به این فضا باید تحقیقات خود را انجام دهند و راه ها و شیوه های سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری را تعلیم ببینند. همچنین باید از اشتباهات دیگران درس بگیرند تا آنها را تکرار نکنند.

منبع ccn

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.