در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل افزایش چشمگیر قیمت توکن های مرتبط با شبکه ترا کلاسیک و ترا 2.0

0 348

چند توکن مرتبط با دو شبکه ترا کلاسیک و ترا 2.0 در هفته گذشته بیش از دو برابر شدند و از ابتدای سال 2023 تاکنون بیش از 10000 درصد افزایش یافته اند.

ترا کلاسیک
نمودار قیمت LUNC

سه توکن لونا کلاسیک (LUNC)، ترا (LUNA) و ترا یو اس دی سی (USTC) در روز گذشته بیش از 70 درصد رشد کردند و افزایش هفتگی را به بالای 300 درصد رساندند. داده های وب سایت کوین گکو نشان می دهد که حجم کل معاملات روزانه این سه توکن از مرز 2 میلیارد دلار عبور کرده است.

ترا کلاسیک شبکه اصلی ایجاد شده توسط ترافورم لبز ( Terraform Labs) است. این شبکه مستقل از شبکه ترا 2.0 (فورکی که بعد از سقوط شبکه ترا ایجاد شده) به کار خود ادامه می دهد. توکن LUNA از شبکه ترا 2.0 به طور فعال در بازار معامله می شود. همچنین، LUNC و USTC  توکن های اصلی شبکه ترا کلاسیک هستند.

ترا 2.0
نمودار قیمت LUNA

محرک های افزایش قیمت توکن های مرتبط با شبکه ترا

محرک های مختلفی در افزایش قابل توجه قیمت این سه توکن دخیل بوده اند. هفته گذشته، شرکت ترافورم لبز اعلام کرد که 15 میلیون دلار برای دو پروژه در شبکه ترا اختصاص داده تا نقدینگی را افزایش دهد و استخرهای معاملاتی خاصی را در این پلتفرم ها برای معامله گران جذاب تر کند.

طرح بازسازی USTC توسط مینت کش

ماه گذشته، مینت کش (Mint Cash)، پروژه پرداخت متمرکز بر بیت کوین، اعلام کرد که در حال کار بر روی یک طرح بازسازی USTC است که از بیت کوین برای پشتوانه ثبات دلاری آن استفاده می کند. همچنین، تیم این پروژه گفت که یک طرح ایردراپ را برای هولدرهای LUNC و USTC در نظر گرفته است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

توکن سوزی بایننس

در ضمن، صرافی بایننس به برنامه توکن سوزی خود ادامه داد. طبق این برنامه، بایننس به طور پیوسته کارمزد به دست آمده از معاملات و تراکنش های جفت های معاملاتی LUNC را می سوزاند و برای همیشه از چرخه عرضه در گردش خارج می کند.

بایننس در اول دسامبر 3,903,522,969.89 توکن LUNC را سوزاند. این تعداد توکن کارمزد به دست آمده از جفت های معاملاتی LUNC در بخش های اسپات و مارجین این صرافی بین 31 تا 29 نوامبر بوده است. ارزش کل توکن های سوزانده شده 362,617.17 است.

یکی دیگر از محرک های افزایش قیمت فهرست شدن USTC در بخش قراردادهای آتی دائمی بایننس و همچنین فعال شدن جفت معاملاتی LUNC/TRY در این صرافی است.

پیشنهاد طرح احیای شبکه ترا کلاسیک

در ماه ژوئن، شش مهندس که خود را “شش سامورایی” نامیدند، طرح احیای شبکه ترا کلاسیک را پیشنهاد کردند. این طرح شامل شبکه آزمایشی ترا یو اس دی (terraUSD) برای آزمایش خدمات مالی، برنامه ای برای تولید بازده برای هولدرهای توکن و طرحی برای پاداش به توسعه دهندگان برای کاربران جذب شده توسط اپلیکیشن های آنها، بود.

شبکه ترا که زمانی دو کوان آن را اداره می کرد، در ماه مه 2022 به خاطر جدا شدن ارز پایدار الگوریتمی USTC از سطح ثابت 1 دلاری سقوط کرد و این منجر به سقوط 99 درصدی توکن LUNA در هفته های بعد شد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.