در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

افزایش بیش از 800 درصدی توکن ORDI در یک ماه

0 137

توکن ORDI از پروتکل اوردینالز شبکه بیت کوین به اولین توکن BRC-20  تبدیل شده که پس از افزایش درصدی سه رقمی ماهانه و هفتگی به ارزش بازار یک میلیارد دلار رسیده است.
استاندارد توکن BRC-20 چیست و چه تفاوتی با دیگر استانداردهای توکن دارد؟

توکن ORDI در 5 دسامبر 2023 به بالاترین سطح خود در 65 دلار رسید. طبق داده های وب سایت کوین‌گکو، قیمت این توکن از سطح 6.80 دلار در 5 نوامبر بیش از 850 درصد و در هفت روز گذشته بیش از 216 درصد افزایش یافته است.

افزایش قیمت توکن ORDI ارزش بازار آن را در 5 دسامبر به محدوده 1.3 میلیارد دلار رساند. قیمت و ارزش بازار این توکن در زمان انتشار این مطلب به ترتیب 51 دلار و 1.07 میلیارد دلار بود.

قیمت توکن ORDI از اوج 65 دلاری خود کاهش یافته، اما با وجود این کاهش هنوز بیش از 2000 درصد افزایش نسبت به سطح 2.86 دلار در 11 سپتامبر دارد.

توکن ORDI

افزایش قیمت ORDI پس از فهرست شدن در بایننس

پروتکل اوردینالز شبکه بیت کوین اولین بارر در ماه ژانویه سال جاری میلادی توسط کیسی رودارمور راه اندازی شد. این پروتکل امکان درج محتوا بر روی بلاک چین بزرگ ترین ارز بازار ، ساخت توکن های NFT و  ایجاد توکن های کاملا جدید با استفاده از استاندارد BRC-20 را فراهم کرد.

ایده ثبت هرگونه داده در بلاک چین بیت کوین افراد زیادی را هیجان زده کرد. پروتکل اوردینالز امکان ایجاد NFT های مبتنی بر بیت کوین (موسوم به اوردینال) را با پیوست کردن ابرداده ها در یک ساتوشی فراهم کرد.
این دارایی ها خیلی سریع در بین جامعه بلاک چین و ارز رمزنگاری محبوب شدند. پس از کاهش کوتاه و ناگهانی در فعالیت دارایی های اوردینال، تصمیم صرافی بایننس برای فهرست کردن توکن ORDI در 7 نوامبر شور  و شوق را برای این دارایی ها برانگیخت.
چگونه یک اوردینال (NFT) در شبکه بیت کوین بسازیم؟

طبق داده های ” Dune Analytics”، بیش از 48 میلیون دارایی اوردینال از زمان آغاز به کار این پروتکل ثبت شده و بالغ بر 146.9 میلیون دلار کارمزد به شبکه بیت کوین پرداخت شده است.
کارمزد تراکنش چیست و به چه عواملی بستگی دارد؟

در 20 نوامبر، کارمزد تراکنش های شبکه بیت کوین به دلیل هجوم کاربران برای درج داده های خود روی ساتوشی و ثبت NFT های جدید از کارمزد تراکنش های شبکه اتریوم پیشی گرفت. علاوه بر این، پروژه تپ روت ویزاردز (Taproot Wizards) مبتنی بر اوردینالز در 17 نوامبر از دور اول جمع‌آوری سرمایه 7.5 میلیون دلاری خود خبر داد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.