در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش نرخ هش بیت کوین درپی خاموشی ماینرها

0 36

به گفته نظرخان تراولف، پس از نصف شدن پاداش هر بلاک پس از هاوینگ اخیر(2024) ، سودآوری ماینرهای بیت کوین با ریگ های استخراج کم بازده، در خطر است.

پس از چهارمین هاوینگ بیت کوین، نرخ هش بیت کوین بدلیل خاموش کردن ریگ های استخراج کم بازده کاهش یافته است.

بر اساس گزارش blockchain.com نرخ هش شبکه بیت کوین در دهم ماه مه به پایین ترین حد دو ماهه اخیر

یعنی 575 اگزاهش در ثانیه (EH/s) سقوط کرد و پس از بهبودی اندک به 586 EH/s فعلی رسید.طبق پستی که جیمز باترفیل، رئیس تحقیقات CoinShares در 13 می در پلتفرم X خود منتشر کرد، کاهش نرخ هش را می‌توان به این واقعیت نسبت داد که «ماینرها شروع به خاموش کردن دستگاه های بدون سود خود کرده‌اند».

این کاهش موقت توسط  CoinShares درگزارش 19 آوریل  پیش‌بینی شده بود که انتظار می‌رود نرخ هش در سال آینده افزایش یابد.


مدل ما پیش‌بینی می‌کند که نرخ هش تا سال 2025 به 700 اگزاهش برسد، اگرچه پس از هاوینگ ممکن است تا 10 درصد کاهش یابد زیرا ماینرها اسیک های غیرسودآور را خاموش می‌کنند.

بر اساس این گزارش، کاهش موقت نرخ هش، بدلیل افزایش هزینه های استخراج بیت کوین بدنبال نصف شدن پاداش پس از هاوینگ و همچنین افزایش هزینه های برق است.

استراتژی های اصلی که باعث ایجاد درآمد برای ماینرها میشود شامل: کاهش هزینه های انرژی، افزایش بهره وری ماینینگ و تضمین شرایط خرید سخت افزاری مطلوب است.

با این حال، به گفته نظرخان، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل TeraWulf، تنها عملیات استخراج گران کوچکتر با تجهیزات پرمصرف انرژی، پس از هاوینگ سال 2024 به خطر افتاده است.

وی در مصاحبه با کوین تلگراف گفت:

اگر شرکتی هستید که فقط دارای یک سری ماشین آلات است و سودآور نیستید، با چالش مواجه خواهید شد. و اگر شرکتی دارید که زیرساخت با کیفیتی دارد و می‌تواند مصرف برق کمی داشته باشد،  این یک دارایی واقعی است و ارزش این دارایی افزایش پیدا میکند.

بر اساس داده های companiesmarketcap  یازدهمین شرکت بزرگ استخراج بیت کوین در جهان TeraWulf است که بیش از 610 میلیون دلار ارزش دارد و علیرغم نصف شدن پاداش هربلاک، قصد دارد در سال جاری عملیات استخراج خود را بیشتر گسترش دهد.

با این حال، سودآوری عملیات استخراج تا حد زیادی به هزینه برقی که شرکت ها می پردازند بستگی دارد. S19 XP و M50S++، دو مدل قدیمی‌تر اسیک هستند و که با هزینه برق بالای 0.09 دلار در هر کیلووات ساعت با ضرر کار می‌کنند. با هزینه ی 0.08 دلاردر کیلووات ساعت K Pros & M50S+ بدون سود خواهند بود و S19j Pro+، j Pros و M30S++ با قیمت 0.06-$0.07/kWh با مشکل مواجه خواهند شد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.