در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگترین صعود ها و نزول های قیمت بیت کوین

0 869

1- نوامبر 2011

بروز سقوط شدید در روزهای اولیه بیت کوین.

در ماه ژوئن 2011 قیمت بیت کوین حدود 32 دلار بود که در یک دوره ی 5 ماهه به شدت سقوط کرد و به 2 دلار رسید. این یک سقوط 94 درصدی بود. بسیاری از سرمایه گذارانی که مطمئن نیستند چه چیز در انتظاری بازار رمزنگاری است، تصمیم به حذف ضررهای خود می گیرند و از بازی بیت کوین کاملا بیرون می آیند؛ اکنون همین افراد خود را سرزنش می کنند که اگر از اصلاحات قیمتی خارج نمی شدند، بدون شک حالا یک مولتی میلیاردر بودند.

2- نوامبر 2013

این سقوط بدون شک بزرگترین سقوط تاریخ بیت کوین بوده است.

در پایان سال 2013، قیمت هر عدد بیت کوین نزدیک به 1200 دلار رسید که با توجه به معیارهای امروزه نسبتا کم بود، اما در زمان خود یک سود بزرگ به حساب می آمد. در هفته های قبل از این افزایش، مجلس سنای آمریکا نتیجه گرفت که بیت کوین قابل اعتماد است و حتی بانک مرکزی چین بیت کوین را به صورت محتاطانه مورد تایید قرار داد.

اما این اوضاع پایدار نماند. چین پس از آن، اعلام کرد که بیت کوین ارز نیست و شروع به تحمیل محدودیت ها کرد. مسلما وضعیت بازار نزولی با وجود هک صرافی ام تی گاکس در سال 2014 که به واسطه ی آن تقریبا هفت درصد از تمام بیت کوین های در گردش ناپدید شد، بهبود نیافت. در آن زمان این هک به ارزش 473 میلیون دلار (850000 بیت کوین) غیرقابل باور بود.

اولین نشانه های هشدار در 19ام نوامبر 2013 نمایان شد، زمانی که تنها طی یک روز قیمت ها نصف شد و از 755 دلار به 378 دلار کاهش یافت. اگر چه بعد از آن زمان مجدد و به زودی افزایش یافتند، اما در پایان ماه علائم افت نمایان شد که تا یک سال ادامه داشت.

در پایان این اصلاح در ماه ژانویه 2015، قیمت ها به 150 دلار سقوط کرد. در کل، قیمت ها در طول 411 روز، 87 درصد کاهش پیدا کردند.

3- آوریل 2013

یکی از بزرگترین سقوط های بیت کوین

از آنجائی که مبادلات شکوفا شد و شمار معامله گران رشد کرد، بیت کوین طی یک بازار صعودی و با یک سرعت متحیر کننده به قیمت 260 دلار افزایش پیدا کرد. اما همانطور که نلی فرتادو یک زمانی گفت، همه ی چیزهای خوب باید به پایان برسد، قیمت در یک فاصله ی دو روزه به 45 دلار کاهش پیدا کرد که یک کاهش 83 درصدی بود.

4- دسامبر 2017

بیت کوین مانند نزول ها، دچار صعودهایی نیز شد.

در طول سال 2017، بیت کوین به شکلی تعجب آور 1950 درصد رشد کرد و در طول یک سال از قیمت 971 دلار به قیمت 20000 دلار رسید.

پس از آن و در پایان سال گذشته، همانطور که مقاله حاضر سایت کوین سرا نشان می دهد، مفسران خاصی هشدار دادند که یک حباب به وجود آمده است. شاید این پیش بینی نشان دهنده علم و آگاهی نلی فرتادو در آن زمان است، که گفت:

طرفداران ارز رمزنگاری معتقد هستند که نوسان بیت کوین می تواند بیشتر کارآمد باشد تا این که به عنوان یک مانع تلقی شود. وی معتقد است که یک روز و به زودی بیت کوین دوباره به روزهای درخشان سال 2017 خواهد رسید.

5- نوامبر 2018

در مورد نوامبر امسال چه طور؟

در طول سال 2018، قیمت بیش از 83 درصد نسبت به قیمت بالای 19783 دلار، کاهش یافت. این سقوط حتی بدتر از افت بازار نزدک در زمانی که حباب سهام دات کام در آمریکا منفجر شد، بود. سقوط بیت کوین همچنین منجر به پیامدهای فاجعه باری برای بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال شد. این امر به این دلیل است که سرنوشت بسیاری از ارزها و در حقیقت سایر ارزهای رمزنگاری به نوعی و در برخی موارد به بلاک چین وابسته است. فقط کافیست به عنوان یک مورد  به اتریوم نگاه کنید که از قیمت 1400 دلار در شروع سال 2018 به قیمت 89 دلار در زمان نگارش این مقاله کاهش پیدا کرد.

برای درک عظمت این افت، همین بس که قیمت بیت کوین از سپتامبر 2017 تا قبل از ماه نوامبر به زیر 4000 دلار نرسید. در طی یک هفته قیمت بیت کوین کش یک افت شدید 56 درصدی را تجربه کرد و حتی به پایین تر از اییاس که در رتبه پنجم بزرگترین ارزهای رمزنگاری قرار داشت سقوط کرد.

نگاهی به افزایش و کاهش های بازار ارزهای رمزنگاری نشان می دهد که نیازی به ترسیدن از این تجارب و آزمون ها نیست. بررسی و مطلع بودن از اخبار به شما کمک می کند تا بتوانید یک گام جلوتر باشید و بتوانید ببینید که رویدادهای مهم می تواند چه تاثیری بر قیمت ها داشته باشند. سایت های زیادی وجود دارند که قیمت لحظه ای ارزهای رمزنگاری را به شما ارائه می دهند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.