در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تدر 500 میلیون توکن USDT را سوزاند

0 781

روز گذشته شرکت تدر که دارای ارزی با همین نام بوده و دارای ارزشی برابر با دلار است، اعلام کرد که 500 میلیون توکن تدر را نابود کرده است.

قبلا این توکن ها در حساب کاربری شناخته شده و مشخصی به نام “خزانه تدر” نگهداری می شدند. طی چند هفته گذشته هجوم عظیمی به این خزانه مشاهده شد. به ویژه پس از آن که تدر ارزش برابری با دلار خود را، در میان سوالات در مورد دسترسی تدر به خدمات بانکی، در هفته گذشته از دست داد.

از تاریخ 14 تا 23 اکتبر که تدر شروع به افت قیمت به زیر 1 دلار کرد، در حدود 680 میلیون تدر به کیف خزانه در اختیار شرکت انتقال یافت. تمام این انتقالات از آدرسی که متعلق صرافی رمزنگاری بیت فینکس است، انجام شد. صرافی بیت فینکس با شرکت تدر از لحاظ مالکیت و مدیریت یکسان است.

از اوایل ماه سپتامبر صرافی بیت فینکس در حدود 100 هزار بیت کوین را از کیف پول سرد خود خارج کرده است. این حرکت منجر به این گمان شده که صرافی، بیت کوین ها را صرف خرید تدر از بازار می کند تا به این ترتیب بتواند با ایجاد فشار قیمت تدر را در  سطح 1 دلار نگه دارد و یا حتی آن را به طور کامل از شکل نوعی ارز پایدار خارج کند.

در نتیجه این نقل و انتقالات، عرضه تدر در گردش در طول بیش از یک هفته به یک چهارم و در حدود 2 میلیارد دلار رسید. در حال حاضر تعداد زیادی از این توکن ها علاوه بر این که از چرخه خارج شده اند، توسط شرکت اصطلاحا سوخته یا نابود شده اند.

کسپر راسموسن، مدیر ارتباطات بیت فینکس، گفت که این اقدام هیچ ارتباطی برای حفظ ارزش تدر برای برابر شدن با دلار ندارد، زیرا هم صرافی بیت فینکس و هم شرکت تدر برابری ارزش تدر در برابر دلار را تضمین کرده اند. او این نکته را که تدر عمدا برای حفظ مقیاس پذیری عرضه را کاهش داده، تکذیب کرد.

راسموسن افزود:

توکن های تدر زمانی که بیش از مقدار مورد نیاز برای استفاده در صرافی بیت فینکس یا شبکه تدر باشند، از بین می روند. دلیل این که بیشتر توکن هایی که از بین رفته اند متعلق به صرافی بیت فینکس بوده این است که بیت فینکس یکی از مشتریان اصلی تدر است.

تدر در روز چهارشنبه اعلام کرد که تمام USDT موجود در حساب خزانه را سوزانده است و تنها در حدود 466 میلیون USDT برای عرضه آن در آینده در حساب باقی مانده است.

این اعلامیه انتقال USDT را به خزانه داری شرکت، نوعی فداکاری و رستگاری توصیف کرد. فرایندی که تدر آن را در وایت پیپر خود شرح داده است.

در وایت پیپر این شرکت عنوان شده که دارندگان USDT می توانند توکن های خود را در شرکت به طور مستقیم به دلار تبدیل کنند. این شرکت اعلام کرده که برای هر USDT یک دلار به عنوان پشتوانه وجود دارد. اما بسیاری از شک و تردید ها در مورد این که آیا تمام توکن ها با دلار پشتیبانی می شود، همچنان وجود دارد.

با این حال راسموسن می گوید که مشتریان می توانند به طور مستقیم تدر خود را تبدیل کنند. اما بسیاری دیگر ادعا می کنند که استفاده از USDT جهت تبدیل کردن آن به دلار در تدر امکان پذیر نیست.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.