در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیش از 74 درصد استخراج بیت کوین توسط انرژی های تجدید پذیر انجام می شود

1 522

شرکت سرمایه گذاری و تحقیقاتی در زمینه ارزهای رمزنگاری کوین شیر در گزارشی عنوان کرد تخمین می‌زند که 74.1 درصد از استخراج بیت کوین توسط انرژی های تجدید پذیر و پاک انجام می شود.

این گزارش همچنین ادعا می کند که با توجه به قیمت های فعلی، استخراج بیت کوین سودآور است. حتی استفاده از دستگاه های قدیمی که بسیار پرهزینه و پر مصرف هستند، هنوز بازگشت سرمایه وجود دارد. این مقاله عنوان می کند که عملیات استخراج بیت کوین به اندازه کافی در مکان هایی که از انرژی های تجدید پذیر استفاده می کنند، متمرکز شده است. در این گزارش آمده است:

بنا بر گزارشی که ما در نوامبر 2018 اعلام کردیم استفاده از انرژی های تجدید پذیر از  77.8 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده افزایش گرایش به این صنعت است.

همبستگی بین استخراج بیت کوین و انرژی های تجدید پذیر نشان می دهد استخراج بیت کوین بیشتر توسط انرژی های تجدید پذیر انجام می شود. این گزارش همچنین یادآور می شود که از ماه نوامبر سال گذشته، کل نرخ هش شبکه از 40 EH/s به 50 EH/s رسیده است.

این افزایش نشان می دهد که در طول این دوره، میزان رشد قدرت محاسباتی برای حفظ شبکه کمتر از میانگین 10 ساله بوده است. اما با میانگین رشد 5 ساله همسان است.

این گزارش همچنین اشاره می کند که کاهش موقت و در حدود 40 درصدی که در سال گذشته ثبت شد، اولین نمونه از کاهش شدید و طولانی قدرت محاسبات شبکه بود.

شرکت کوین شیر معتقد است که افزایش اخیر نرخ هش بیت کوین به علت استفاده از سخت افزار های استخراج قدیمی است که پس از افزایش قیمت نسل جدید دستگاه های کارآمد استخراج، دوباره به کار گرفته شده اند و سودآور هستند.

طبق گزارشات، شرکت استخراج بیت کوین کانادایی هیوت 8، در سال گذشته در ابتدا 50 میلیون دلار درآمد داشت، اما در نهایت در حدود 140 میلیون دلار خسارت دیده است. اندریو کیگول، مدیرعامل این شرکت خاطر نشان کرد که اگر قیمت بیت کوین همچنان افزایش یابد، سود افزایش خواهد یافت.

در ماه مارس، غول استخراج ارزهای رمزنگاری بیت مین اعلام کرد، برنامه ای برای راه اندازی 200000 دستگاه استخراج در چین برای استفاده از نیروی برق ارزان قیمت این کشور دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. tara می گوید

  باسلام
  خدمت جناب آقای کیمیایی
  میخواستم ازشما بابت زحماتی که برای این مطالب اموزنده وبه روزتون میکشیدکمال
  تشکرراداشته باشم،خیلی استفاده کردم
  سلامت وموفق باشین