در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چه ساعتی قیمت بیت کوین بیشترین نوسان را دارد؟

0 2,541

تحلیلگران داده شرکت لانگ هش، کشف کردند که بیشترین نوسانات عملکرد قیمت بیت کوین در بازه ساعت 12 نیمه شب الی 1 بامداد به وقت جهانی (ساعت 4.5 الی 5.5 صبح به وقت ایران)  است. آیا این موضوع می تواند فرصتی را برای معامله گران روزانه ارائه کند؟

آیا برگ برنده در دست سحرخیزان است؟

طبق گزارش منتشر شده اخیر لانگ هش، بیشترین نوسانات بیت کوین بین ساعت 12 نیمه شب الی 1 بامداد به وقت جهانی (ساعت 4.5 الی 5.5 صبح به وقت ایران) روی می دهند. داده های تحلیلی مورد استفاده برای این کار از تاریخ ششم جولای 2017 تا دوم جولای 2019 را شامل شده اند. این تیم بالاترین و پایین ترین قیمت های هر ساعت در هر روز را بررسی و سپس آنها را با 23 ساعت دیگر هر روز مقایسه کرد.

نتایج بررسی داده های دو سال گذشته نشان داد بیت کوین در ساعت 12 نیمه شب به وقت جهانی شاهد بیشترین نوسانات بوده است. به خصوص ساعت 1 بامداد به وقت جهانی بیت کوین دارای بیشترین تعداد افزایش ها و کاهش های روزانه نسبت به هر ساعت دیگری و در میان سایر روزها است. احتمالا دلیل نوسانات شدیدتر ساعت 1 بامداد به وقت جهانی، همزمانی آن با آغاز شب در آمریکای شمالی و شروع ساعات کاری آسیا است.

اگر بگوییم این زمانی است که معامله گران غربی و آسیایی هر دو به صورت فعال در حال معامله ارزهای رمزنگاری هستند، بیراهه نگفته ایم. معامله گران آسیا تازه از خواب بیدار می شوند و به اخبار رمزنگاری روز واکنش نشان می دهند، در حالی که معامله گران آمریکای شمالی هنوز تازه به کیبوردهای خود خیره شده اند و ناظر واکنش معامله گران آسیایی به عملکرد قیمت هستند.

نگه داشتن یا معامله کردن؟

این نمودار همچنین نشان می دهد که به طور معمول یک زمان “عالی” برای معامله بیت کوین در روز وجود ندارد و مجموعه داده های موجود در دو سال گذشته نشان می دهد در خریدهای بین ساعت 3 بامداد تا ساعت 12 ظهر به وقت جهانی، افراد بیشتر تمایل به خرید در قیمت پایین روزانه تا قیمت بالای آن بوده اند. طبق هشدار لانگ هش، این اختلافات اندک هستند و معامله گران از این اطلاعات در استراتژی معاملات روزانه خود استفاده نمی کنند.

در نهایت، زمان و عملکرد قیمت بیت کوین نشان میدهد، زمانی که برای سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال صرف شده بسیار سودمندتر از زمان صرف شده برای خرید در نوسان قیمت ها بوده است. مشاهده هر نمودار طولانی مدت این موضوع را تایید می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.