در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ورود غول های نفتی به صنعت بلاک چین

0 765

شل و بریتیش پترولیوم در حال حاضر از پلتفرم مبادلاتی بلاک چین برای مبادلات نفت خام استفاده می کنند و معتقدند که این پلتفرم، ناکارآمدی سیستم تجارت و مبادلات را حل خواهد کرد.

وکت(Vakt) برترین طرح در بین چندین طرح آزمایشی در حال توسعه است. این پلتفرم توسط کنسرسیومی از شرکت های نفتی، معامله گران جهانی انرژی و بانک های سرمایه گذاری حمایت می شود. این اعضاء شامل شل(Shell)، مرکوریا انرژی گروپ(Mercuria Energy Group)، بریتیش پترولیوم(BP)، آی ان جی(ING)، ای بی ان(ABN Amro) و گانور گروپ(Gunvor Group) هستند.

در ابتدا وکت تنها در دسترس این اعضاء و شرکت ها بوده و محدود به قراردادهای درجه پنجم نفت خام دریای شمال است. این رتبه و درجه بندی بر اساس معیار نفت خام برنت برای قیمت جهانی نفت تنظیم شده است.

این پلتفرم در ژانویه سال آینده در دسترس سایرین نیز قرار خواهد گرفت. همچنین برای اوایل سال 2019 این پلتفرم شامل خطوط لوله نفت خام آمریکا و محصولات پالایشگاهی اروپا مانند بنزین نیز خواهد شد.

دلیل افزایش علاقه به استفاده از این پلتفرم این است که بلاک چین می تواند هزینه ها را کاهش دهد و حاشیه سود را با حذف واسطه ها افزایش دهد. این صنعت امیدوار است که از این طریق شفافیت و امنیت را افزایش دهد  و نیز ناکارآمدی در تجارت و مبادلات را حل و فصل کند.

وکت این کار را از طریق دیجیتالی کردن و متمرکز شدن قراردادهایی که قبلا هر بخش آن نیاز به کوهی از کاغذ داشت، انجام می دهد.

ارن زکی اوگلو از شرکت گانور گروپ گفت:

وکت یک بازوی لجستیکی است. یک معامله از طریق دفتر ثبت انجام می شود، و این کار توسط وکت صورت می گیرد. گام بعدی انجام امور مالی است.

امور مالی، شامل اعتبار نامه های دیجیتال، با یک اتصال به پلتفرم مالی ژنو، با نام کمگو(Komgo) ارائه خواهد شد. کمگو قبل از انتهای سال ایجاد می شود و طیف وسیعی از کالاها از روغن گرفته تا گندم را هدف قرار خواهد داد. اندرو اسمیت، مدیر امور تجاری شرکت شل، در مورد این پروژه می گوید:

همکاری ما با همتایان خود و برخی از شرکت های کلیدی این صنعت، بهترین راه برای ترکیب تجارب بازار و دستیابی به معیار لازم جهت راه اندازی یک پلتفرم معاملات دیجیتال است که این پلتفرم می تواند تمام عملیات تجاری را دگرگون کند.

این پروژه(کمگو) نخستین بار در ماه ژانویه ارائه شد. سپس این دو با یکدیگر ترکیب شده که حاصل آن وکت است.

البته در مقیاس کوچکتر، انگلیس از ماه آوریل سال جاری، انرژی خود را از طریق بلاک چین به فروش می رساند. خانه های آپارتمانی در منطقه ای از لندن از طریق پلتفرمی به نام “ورو” انرژی خورشیدی خود را می فروشند.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.