در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کلاهبرداران صدها بیت کوین را به صرافی ها منتقل کردند

1 799

طی دو روز گذشته احتمال وجود کلاهبرداری گسترده طرح پانزی چینی ها سرمایه گذاران را نگران کرده است. ترس سرمایه گذاران این است که با توجه به مقدار قابل توجه بیت کوین که آنها در کیف پول های خود نگه می دارند، ورود این ارزها به بازار می تواند به فشار نزولی اخیر کمک کند و سبب افت کل بازار رمزنگاری شود.

داده های جدید حاکی از آن است که بخش کوچکی از بیت کوین های کلاهبرداران به صرافی ها منتقل شده و می تواند نشانه ای از احتمال وجود فشار فروشی قریب الوقوع باشد.

کلاهبرداری پانزی: ترفند یا کلاهبرداری پانزی یک عملیات سرمایه‌گذاری کلاهبردارانه‌است که عایدی‌هایی را از همان پول سرمایه‌گذاری شده یا پولی که بوسیلهٔ سرمایه‌گذاران بعدی پرداخت شده‌است، به سرمایه‌گذاران خودش پرداخت می‌کند بجای اینکه عایدی را از هر سود واقعی حاصل شده توسط شخص یا سازمانی که عملیات را اجرا می‌کند، پرداخت نماید. ترفند پانزی معمولاً سرمایه‌گذاران جدید را با ارائه عایدی‌هایی که دیگر سرمایه‌گذاری‌ها نمی‌توانند تضمین کنند اغواء می‌کند. این عایدی‌ها سودهای به‌طور غیرعادی بالا در کوتاه مدت یا به‌طور غیرعادی ثابت و با دوام هستند. دائمی بودن عایدی‌هایی که یک ترفند پانزی تبلیغ و پرداخت می‌کند نیازمند یک جریان پول همیشه در حال افزایش از جانب سرمایه‌گذاران است تا سیستم را در حال کار نگه دارد.

طرح پانزی چینی ها قدرت دارندگان بیت کوین را بر بازار افزایش می دهد

هفته گذشته گفته های دِوُی وَن، یکی از مشارکت کنندگان در تاسیس شرکت PrimitiveCrypto، در مورد طرح پانزی چینی ها، سرمایه گذاران را اندکی به وحشت انداخت. بر اساس این افشاگری، تعدادی از کلاهبرداران دستگیر شده اند. در بین این افراد، کسانی هستند که در مجموع حدود 70 هزار بیت کوین و 800 هزار اتریوم در کیف پول های خود دارند.

نکته مهم این است که اعضای اصلی این کلاهبرداری توسط پلیس دستگیر و زندانی شده اند، اما ارزهایی که از سرمایه گذاران به سرقت رفته توسط نیروی پلیس برگشت داده نشده است.

مهمتر این که طبق گزارش اخیر بلومبرگ، تحقیقات توکن آنالیز نشان می دهد که ظاهرا هیچ یک از آدرس ها، متعلق به صرافی نیست. شخار، بنیانگذار توکن آنالیز به بلومبرگ گفت:

به نظر نمی رسد که هیچ یک از آدرس ها متعلق به صرافی باشد. ما این موضوع را مورد بررسی قرار دادیم تا ببینیم که آیا آنها صدها میلیون دلار موجودی خود را به صرافی ها منتقل می کنند.

آیا کلاهبرداران پانزی شروع به انتقال بیت کوین به صرافی ها کرده اند؟

علیرغم داده های بالا در مورد این که بیت کوین گروه پلاس توکن به هیچ وجه به صرافی ها منتقل نشده، دِوُی وَن در توئیتی در روز گذشته عنوان کرد که به نظر می رسد در حال حاضر 663 بیت کوین به کیف پول صرافی هیوبی  منتقل شده و 540 بیت کوین دیگر نیز به صرافی بیترکس انتقال یافته است.

اگر چه هنوز مشخص نیست که آیا این بیت کوین ها به زودی وارد بازار خواهد شد یا خیر، مطمئنا این خطر برای سرمایه گذاران  در آینده ای نزدیک وجود دارد که با ورود این بیت کوین ها به بازار فشار فروش بالایی را سبب شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. Pooya می گوید

    بهره مندی بازار ایران از این اهرم متوازن کننده و کارا 6،4 دهم درصد از کل ظرفیت پول دیجیتال میباشد. بجای اتر و بیت و ارزهاي دیجیتال خارجی ، بهم اعتماد و بازار ارزی دیجیتالی خود را تشکیل و اجازه داده تا ایرانی نیز از این حق برای تولید ثروت مشروع ، جذب سرمایه از سایر کشورها (بازگشت اعتبار به ریال ، اعتماد به بازار و اعتبار به پاس ایرانی در جهان! ) استفاده نماید. برای دولت همین بس که اولا دنبال سهم و باج و خراج زیاده (کمک پیش کش!)نه و میتواند نسبت به عملیات های امنیتی و استراتژیک خود با توجه به عدم امکان رد گیری کامل و اثبات یا کشف جنگ نرم از سوی هر قدرتی، حساب ویژه برای خود باز نماید.