در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بازی برای کسب درآمد؛ لیستی از بهترین بازی های NFT

1 676

بازی های بلاک چینی یا رمزنگاری و تمام موارد اطراف این بازی ها جزو مفاهیم نسبتا جدید هستند. استفاده از فناوری ارزهای رمزنگاری، یعنی بلاک چین در بازی ها امری کم و بیش اجتناب ناپذیر بود و اکنون این دو با هم تلفیق شده اند و محبوبیت این نوع بازی ها به سرعت در حال افزایش است. شرکت های زیادی مشاق ساخت بازی های بلاک چینی هستند و مسلما در آینده هزاران پروژه بازی به سمت این فناوری خواهند آمد. NFT در گسترش این بازی های کمک زیادی کرده است.

بازی های بلاک چینی این پتانسیل را دارند که صنعت بازی را به سمت بهتر شدن تغییر دهند. بازیکنانی که برای چنین بازی هایی هزینه می کنند و پول خرج می کنند، می توانند از طریق این فناوری مالکیت اقلام درون بازی را داشته باشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد بازی های بلاک چینی می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:
بازی رمزنگاری یا بلاک چینی چیست و چگونه می توان از آن کسب درآمد کرد؟

چیزی که دسته بازی های با هدف کسب درآمد را جذاب می کند این واقعیت است که بازیکنان نه تنها می توانند دارایی درون بازی را کنترل کنند، بلکه می توانند خرید و فروش آنها را انجام دهند. به این ترتیب پلتفرم های GameFi این امکان را به کاربران می دهند تا پاداش ها که شامل NFTها و توکن ها می شوند را دریافت و معامله کنند.

بازی برای کسب درآمد(Play-to-Earn) چیست؟

بازی برای کسب درآمد به این مفهوم اشاره دارد که در آن یک پلتفرم به بازیکنان خود این امکان را می دهد تا هر شکلی از دارایی خود را که از طریق بازی کسب کرده اند بتوانند در دنیای واقعی بفروشند.

با قرار گرفتن بیشتر فناوری در اختیار عموم، مدل های تجاری بازی های ویدیویی به سطح کاملا جدیدی توسعه یافته اند. پیش از این بازی ها تنها در دستگاه های مخصوص بازی قابل اجرا بودند. با این حال اوضاع بسیار تغییر کرده زیرا انقلاب ایجاد شده در فناوری باعث شده تا امکان بازی با استفاده از تلفن های همراه، رایانه ها و کنسول های بازی مثل Xbox و PS5 فراهم شود.

اما در حال حاضر جهان شاهد ایجاد دسته جدیدی از بازی ها معروف به play2earn(بازی برای کسب درآمد) است، به ویژه در جهان بلاک چین. این عرصه به گیمرها فرصت می دهد تا با شرکت در بازی ها کسب درآمد کنند. ورود به بازیکنان بیشتر با مشارکت در اکوسیستم بازی و کسب درآمد به خاطر مشارکت، باعث ایجاد ارزش برای سایر گیمرها و توسعه دهندگان می شود. این دارایی ها ممکن است توکن یا سایر دارایی های موجود بر روی بلاک چین باشد. به این ترتیب مدل کسب درآمد از طریق بازی به خوبی با بازی های بلاک چینی جفت شده است.

یک مثال عالی از این دسته از بازی ها Axie Infinity است. در این بازی Axis حیواناتی هستند که بازیکنان آنها را خرید کرده و پرورش می دهند و برای کسب پاداش با هم رقابت می کنند. هر Axie در واقع یک ارز رمزنگاری غیرقابل تغییر(NFT) بوده و به این معنی است که یک مجموعه دیجیتالی منحصر به فرد است. 

بازی ها با هدف کسب درآمد، مانند Axie Infinity در حال حاضر به مردم سراسر دنیا به ویژه در کشورهایی که به دلیل بیماری کرونا آسیب زیادی دیده اند، کمک می کند تا از این طریق کسب درآمد داشته باشند. طبق برآوردها و آمارها مردم فیلیپین ماهانه 1500 تا 2000 دلار فقط با استفاده از بازی Axie Infinity درآمد دارند.

از جمله دیگر بازی های NFT می توان به Lost Relics، Splinterlands، CryptoBlades، DogemonGo و Sorare اشاره کرد. مبادلات NFT در سال 2021 از 2.5 میلیارد دلار فراتر رفته و این مقدار مسلما با افزایش بازی های NFT در بازار رشد بیشتری خواهد داشت. رونق NFT نسل جدیدی از کسب درآمد را در عرصه بلاک چین به وجود آورده است و ممکن است در کوتاه مدت از هر صنعت بزرگ دیگری پیشی بگیرد.
در زیر به لیستی از برترین بازی های بلاک چین که در دسته بازی ها با هدف کسب درآمد قرار می گیرند اشاره شده است.

Axie Infinity

Axie Infinity

هر کسی که وارد دنیای بازی های بلاک چینی با هدف کسب درآمد شده، حتما نام Axie Infinity را شنیده است. این بازی در حال حاضر جزو برترین دسته بازی ها برای کسب درآمد در فیلیپین است و در سطح جهانی طرفداران وفاداری پیدا کرده است. بازیکنان برای شروع بازی باید سه Axies(یا هیولا) بخرند. این بازی دارای دو حالت PvE(مبارزه با رایانه) و PvP(مبارزه با سایر گیمرها) است. حالت دوم پاداش بیشتری دارد. تمام درآمد بازی از جمله AXS و SLP قابل خرید، فروش و تبادل است.

CryptoBlades

CryptoBlades

بازی برای کسب درآمد در سبک بازی های نقش آفرینی((RPG) محبوبیت بیشتری دارند. CryptoBlades یک بازی جدید بلاک چینی است که به کاربران اجازه میدهد تا با شکست دشمنان، حمله به همراه دوستان و کسب سود، توکن SKILL دریافت کنند. بازیکنان همچنین می توانند شخصیت ها و سلاح هایی را برای شکست دشمنان در بازی یا فروش دارایی های درون بازی ایجاد کرده و آنها را بفروشند.

بازیکنان قبل از شروع بازی باید یک شخصیت را بخرند. بنابراین باید هزینه کمی را در قالب BNB برای شرکت در نبردها بپردازند. هزینه نبرد بلافاصله به شکل توکن SKILL به برندگان برگردانده می شود.

Plant vs Undead

Plant vs Undead

سبک بازی های دفاع از قلعه(Tower defens) از جمله بازی های استراتژیک است که با استقبال زیادی مواجه می شوند. Plant vs Undead قصد دارد تا این سبک از بازی ها را در مدل بازی های play2earn اجرا کند. از این بازی به ویژه در برزیل بسیار استقبال شده. بازیکنان می توانند بذرها را برای شروع بازی تهیه کنند و با پرداخت PVU آنها را بخرند. اما مسیر رایگان بازی نیز وجود دارد.

Farmers World

بازی های شبیه ساز کشاورزی طی سالیان طولانی کاملا رواج یافته است. Farmers World از دسته این بازی ها در سبک play2earn و بر بستر بلاک چین است. بازیکنان می توانند ابزارهای مختلفی را برای پرورش محصولات خود انتخاب کرده و آنها را برداشت کنند. علاوه بر این بازیکنان می توانند منتظر دوره برداشت کشاورزان دیگر باشند. بازیکنان قبل از انجام بازی نیاز به ابزار دارند که می توانند آنها را از طریق بازار FarmersWorld Collection خریداری کنند.

Forest Knight

Forest Knight

خیلی از افراد رویای تبدیل شدن به یک قهرمان و مبارزه با بدی ها را دارند. Forest Knight رویای تبدیل شدن به یک شوالیه و مبارزه با شرارت را برای کاربران خود به واقعیت تبدیل کرده است. هر قهرمان بازی دارای نقاط قوت و ضعف منحصر به فرد است.

این بازی در سال 2019 راه اندازی شد و تا به امروز چندین بار به روزرسانی و ارتقاء یافته است. بازیکنان پاداش خود را روزانه دریافت می کنند و در عین لذت بردن از بازی، NFT دریافت می کنند. برای خرید NFT بازی می توان از پلتفرم EnjinX استفاده کرد.

Killa Koliseum

NFT

Killa Koliseum از تاریخ 7 سپتامبر در حال توسعه است. این بازی محیط رقابتی را فراهم می کند که در آن استراتژی ها بسیار مهم هستند. بازیکنان می توانند در مسابقات برای کسب پاداش با یکدیگر مبارزه می کنند. بازیکنان می توانند اتریوم را به عنوان پاداش دریافت کنند. این درآمد از طریق فروش Killa حاصل می شود. بازیکنان همچنین می توانند هر ماه Killa های جدید را ایجاد کرده و آموزش دهند تا یک قهرمان بسازند.

Elementos

Elementos

Elementos جزو بازی های RPG در دنیای بازی های بلاک چین است. بازیکنان می توانند از حالت های PvE یا PvP برای کسب توکن و جمع آوری پاداش استفاده کنند. کاربران این بازی باید Crystal Egg بخرند. هر Crystal Egg اصطلاحا حاوی یک Mento است. تیم ارائه دهنده این بازی همچنین نسخه بتای بازی را شامل سیستم های PvE و PvP راه اندازی کرده اند.

جمع بندی

امروزه تنوع زیادی از بازی های بلاک چینی برای کسب درآمد وجود دارد. ژانرهای مختلف ارائه شده اند تا گیمرها بدانند فناوری بلاک چین قادر به انجام چه کارهایی است. علاوه بر این جنبه مالی بازی های ویدیویی با فناوری بلاک چین اکنون در دسترس قرار گرفته است. هنوز مشخص نیست که آیا بازی های play2earn می توانند جایگزین بازی های سنتی شوند و آنها را از دور خارج می کنند یا خیر. اما فرصت های جدید و زیادی برای گیمرها و توسعه دهندگان وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. abdollah می گوید

    کدوم بازی رایگانه
    کدوم باید ارزخرید
    چطور میشه بیشترتحقیق گرد