در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چراغ سبز OCC به بانک ها برای استفاده از ارزهای پایدار و شبکه آنها

0 1,347

سازمان نظارت بر ارز (OCC) در روز دوشنبه اعلام کرد که بانک های تحت نظارت فدرال می توانند از ارزهای پایدار برای انجام پرداخت ها و سایر فعالیت ها استفاده کنند.

نهاد تنظیم مقررات بانکی فدرال نامه تفسیری منتشر کرد و در آن به این موضوع پرداخت که آیا بانک ها و موسسه های مالی فدرال می توانند در شبکه های تایید نود مستقل (INVN) که با نام شبکه های بلاک چین معروف هستند، شرکت و از ارزهای پایدار برای پرداخت ها استفاده کنند یا نه. در این نامه آمده است که موسسات مالی می توانند در نقش نودها در یک بلاک چین مشارکت داشته باشند و پرداخت ها را ذخیره یا تایید کنند.

سازمان نظارت بر ارز در یک بیانیه مطبوعاتی هشدار داد که هر بانکی که در INVN شرکت می کند باید هنگام انجام این کار از خطرات عملیاتی، ریسک انطباق ( عدم رعایت قوانین مصوب) و کلاهبرداری آگاه باشد.

با این وجود OCC گفت که INVN ممکن است از مقاومت و پایداری بیشتری نسبت به سایر شبکه های پرداخت برخوردار باشد، چون تعداد زیادی از نودها باید تراکنش ها را تایید کنند و این به نوبه خود می تواند دستکاری ها را محدود کند.

کریستین اسمیت، مدیر اجرایی ” Blockchain Association” در توییتر گفت:

در این نامه آمده است که بلاک چین ها وضعیتی مشابه سایر شبکه های مالی جهانی مانند سوئیفت، سامانه ی اتاق پایاپای الکترونیک (ACH) و شبکه پرداخت الکترونیک فدرال رزرو (FedWire) دارند.

برایان بروکس، رئیس سازمان نظارت بر ارز، در بیانیه ای گفت در حالی که سایر کشورها سیستم های پرداخت فوری و بی وقفه را ساخته اند، ایالات متحده برای ایجاد چنین فناوری هایی به “بخش خصوصی” اعتماد کرده است و به نظر می رسد که استفاده از ارزهای رمزنگاری (به ویژه ارزهای پایدار) را به عنوان جایگزینی برای سیستم های پرداخت فعلی تایید خواهد کرد.

انتشار چند نامه دیگر در زمان ریاست بروکس

بروکس از زمان منصوب شدن به سمت ریاست این سازمان، نظارت بر انتشار دو نامه دیگر و برخی اقدامات همسو با ارزرمزنگاری را بر عهده داشته است. از جمله این اقدامات می توان به نامه ای به بانک های فدرال اشاره کرد که طبق آن این بانک ها می توانند به صادرکنندگان ارزهای پایدار و ذخیره آنها کمک کنند.

ماه گذشته بروکس حمایت خود را از نامه کارگروه رئیس جمهور در بازارهای مالی اعلام کرد. این نامه پیرامون چگونگی تنظیم قوانین برای ارزهای پایدار در ایالات متحده آمریکا بود.

دونالد ترامپ،رئیس جمهور آمریکا، دو بار بروکس را  برای خدمت در یک دوره کامل 5 ساله (بار دوم در اوایل هفته جاری) به ریاست این سازمان منصوب کرده است. با این حال مشخص نیست که آیا مجلس سنای آمریکا نشستی برای رای اعتماد به وی تعیین خواهد کرد یا خیر. البته، به نظر نمی رسد که این جلسه تا قبل از روی کار آمدن جو بایدن در تاریخ 20 ژانویه برگزار شود.

این نامه همزمان با پایان یافتن دوره اظهار نظر عمومی برای قانون پیشنهادی شبکه اجرای جرایم مالی (FinCEN) منتشر شد. این قانون جنجالی فقط یک دوره 15 روزه برای اظهار نظر عمومی داشت و گزارش شده که استیون منوچین، وزیر خزانه داری، هدایت آن را بر عهده داشته است.

اسمیت در یک تماس تلفنی به کوین دسک گفت:

نامه OCC در روز دوشنبه نشان می دهد که هیچ حمله گسترده ای به ارزهای رمزنگاری نشده است. افراد روشنفکری در دولت وجود دارند که فهمیده اند شبکه های ارز رمزنگاری، پایه و اساس سیستم های پرداخت آینده و سایر برنامه های خدمات مالی هستند. بنابراین ما از این نوع راهنمایی های تفسیری استقبال می کنیم.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.