در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شکایت از انویدیا درپی ضررهای حاصل از استخراج ارزهای رمزنگاری

0 626

کمپانی اِنویدیا، تولید کننده ی واحدهای پردازش گرافیکی (GPU)، هنگامی که قیمت پایین ارزهای رمزنگاری منجر به کاهش تقاضای پردازنده های گرافیگی از طرف استخراج کنندگان شد و در پی ضررهای حاصل از استخراج ارزهای رمزنگاری ، با دادخواهی سنخی (class action lawsuit) مواجه شد. موسسه حقوقی شال اعلام کرد این دادخواست در تاریخ 24 دسامبر صادر شده است.

توضیح: دادخواهی سنخی (class action lawsuit) نوعی شکایت توسط گروهی از مردم است که به نمایندگی جامعه ی زیر ربط خود از یک تولید کننده، موسسه مالی و یا یک سازمان دولتی شکایت می کنند. این شکایت می تواند به دلیل فریب، وسوسه به خرید و یا گمراه کردن جامعه شاکی توسط آن واحد مورد نظر باشد.

این شکایت بیان می کند “این شرکت اعلامیه های دروغین و گمراه کننده ای را در بازار ارائه کرده است.” بدیهی است، طبق این اعلامیه، اِنویدیا از توانایی خود برای کنترل بازار رمزنگاری و ایجاد تغییرات سریع در کسب و کار خود از طریق فریب جلب مشتری کرده است.”  موسسه حقوقی شال بیان می کند که این تولید کننده پردازنده های گرافیکی، نیز اعلام کرد:

هرگونه کاهش در تقاضای پردازنده های گرافیکی استخراج کنندگان ارزهای رمزنگاری، به دلیل تقاضای بسیار زیاد این پردازنده ها از طرف بازارهای بازی (gaming) تاثیر منفی در کسب و کار این شرکت نخواهد داشت.

بعد از سقوط فعالیت استخراج ارزهای رمزنگاری، اِنویدیا بدترین مجری در بازار بورس S&P 500 بوده است. پس از فروش گسترده سهام خود، قیمت سهام این شرکت 54 درصد کاهش یافت.

در اواسط ماه نوامبر، یک تحلیل توسط ساسکوهانا، یک موسسه تجاری و فناوری جهانی مستقر در آمریکا، پی برد که استخراج اتریوم با استفاده از پردازنده های گرافیکی دیگر مقرون به صرفه نیست.

طبق تحلیل موسسه ساسکوهانا، در تاریخ یکم نوامبر سود ماهانه استخراج کنندگان اتریوم با استفاده از پردازنده های گرافیکی به صفر رسیده است. این سود در جولای 2017 حدود 150 دلار بوده است.

در اوایل این هفته، موسسه ژاپنی جی ام اُو اینترنت (GMO Internet) اعلام کرد که آنها بخش استخراج خود را رها خواهند کرد زیرا متحمل زیان های بسیاری در طول سال جاری شده اند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.