در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شبکه مونرو به روز رسانی شد

0 647

مونرو(XMR)، یک ارز رمزنگاری شناخته شده با حریم شخصی که در سال 2014 راه اندازی شد، اعلام کرد که با موفقیت ارتقاء پروتکل خود را در 9 مارس 2019 انجام داده است.

هارد فورکی با هدف بهبود ویژگی های کلیدی مونرو

مونرو تلاش می کند تا با تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و امنیت،  خود را از سایر ارزهای رمزنگاری متمایز کند. با هدف ارتقاء این ویژگی ها، تیم مونرو یک ارتقاء شبکه را به اتمام رساند. در این ارتقاء حدود یک میلیون نسخه به روز رسانی شد.

به طور خاص مونرو یک هاردفورک را در بلاک 1788000 و به منظور بهبود حریم خصوصی، امنیت و مقاومت به استخراج اسیک انجام داده است. مونرو چهار تغییر کلیدی در شبکه را در این به روز رسانی اعلام کرده است. مونرو این تغییرات را به صورت زیر تعریف کرده است:

  1. انجام برخی تغییرات در الگوریتم اندازه بلاک و به منظور اصلاح و تعمیر حمله بزرگ صورت گرفته است.
  2. سومین پیکربندی اثبات کار برای جلوگیری از استخراج اسیک و افزایش مقاومت به این نوع استخراج. بنابراین استخراج کنندگان مونرو باید دستگاه های استخراج خود، مانند نرم افزار استخراج را به روز کنند.
  3. یک شناسه پرداخت رمزنگاری اکنون به هر تراکنش برای بهبود همگن بودن تراکنش ها افزوده می شود.
  4. بخشی از تغییرات به منظور امنیت بیشتر صورت گرفته است. علاوه بر این، تغییرات اساسا شامل فرمت تراکنش ها شده و فرمت به v2 بروزرسانی شد.

پس از تکمیل هاردفورک، مونرو به کاربران خود اطلاع داد که برای 24 تا 48 ساعت بعد، باید انتظار آهسته تر شدن انجام بلاک ها را داشته باشند.

تمرکز مونرو بر حفظ حریم خصوصی کاربران

حفظ حریم خصوصی که در مونرو وجود دارد، برای کاربرانی که مایل به پرداخت به صورت ناشناس هستند، موردی ایده آل است. علاوه بر این مونرو ادعا می کند که تراکنش های آن قابل شناسایی نیست. طبق اعلام وبسایت مونرو:

آدرس های ارسال کننده و دریافت کننده و همچنین مقادیر انتقالات به طور پیش فرض به شکل مبهم نشان داده می شود. تراکنش ها در بلاک چین مونرو را نمی توان به یک کاربر خاص یا شخصی در دنیای واقعی ربط داد.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.