در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

معامله گران در انتظار جهش قیمت بیت کوین

0 447

بیت کوین هفته جدید معاملاتی خود را در حالی شروع کرد که قیمت آن هنوز کمی بالاتر از سطح 9000 دلار است. در ساعت 04:30 امروز قیمت بیت کوین در معاملات نقدی صرافی هایی نظیر بیت استمپ در حدود سطح 9115 دلار بود. با وجود کاهش سریع قیمت به زیر سطح 9800 دلار در روز شنبه، قیمت این ارز در معاملات دو روز گذشته نه در بالای سطح 9200 دلار و نه در زیر سطح 9000 دلار بود.

اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار، روز معاملاتی خود را با کمتر از 1 درصد  افزایش شروع کرد و قیمت آن در ساعت 00:30 بامداد امروز در حدود سطح 226 دلار بود.

بیت کوین
معاملات بیت کوین در صرافی بیتمکس از 24 ژوئن تاکنون

استخراج کنندگان در حال انتقال تعداد زیادی بیت کوین هستند و ورودی های صرافی ها افزایش یافته اند، چون معاملات این ارز در سطح های پایین منطقه 9000 دلار انجام می شوند. میانگین متحرک 7 روزه نشان می دهد که انتقال بیت کوین به صرافی ها توسط استخراج کنندگان به بالاترین سطح خود رسیده است. به گفته برخی تحلیلگران، این می تواند یک سیگنال نزولی باشد.

ورودی بیت کوین صرافی ها
انتقال بیت کوین توسط استخراج کنندگان به صرافی ها

آستین استورمز، موسس شرکت BearBox، گفت:

با توجه به  تعداد بیت کوین هایی که استخراج کنندگان در حساب خود نگه می دارند، آنها نمی توانند انباشت کنندگان واقعی بیت کوین باشند. آنها بلافاصله ارزهای خود را به صورت نقدی می فروشند تا خطر را کاهش دهند یا عملیات استخراج خود را گسترش دهند. اما این استدلال که انتقال ارز توسط استخراج کنندگان یک سیگنال نزولی به حساب می آید، یک “دستاورد بزرگی” است.

معامله گران از منطقه 9100 تا 9400 دلار خسته شده اند و به دنبال هر دلیلی هستند تا به زودی از آن خارج شوند.

نوسانات بیت کوین در حال نزول هستند، زیرا معاملات این ارز در یک منطقه محدود همچنان ادامه دارند.  براساس داده های اسکیو(Skew)، نوسانات ضمنی اتریوم – بیت کوین در آخر هفته به پایین ترین سطح رسیده اند. شاخص Bitcoin Volatility Token که توسط صرافی اف تی ایکس (FTX) در اوایل سال جاری راه اندازی شده و نوسانات بازار را ردیابی می کند، نزدیک به 20 روز متوالی افت کرده است.

نوسانات ضمنی اتریوم - بیت کوین
نوسانات ضمنی اتریوم – بیت کوین

داریل لاو، تحلیلگر تحقیقات CoinGecko، گفت:

با توجه به رسیدن نوسانات به پایین ترین حد، از مشاهده یک حرکت بزرگ غافلگیر نخواهم شد.

وی خاطر نشان کرد که در کاهش کوتاه مدت قیمت به زیر سطح 9000 دلار در روز یک شنبه ، حجم خرید پایین بود. حجم معاملات ارز رمزنگاری و همبستگی مداوم با شاخص S&P 500 (که صبح دوشنبه به زیر 3000 شکست)، نشان دهنده ” حرکت نزولی” برای بیت کوین هستند.

در حالی که بازار سعی می کند تا یک جهت حرکت (صعودی یا نزولی) را برای خروج از این منطقه محدود انتخاب کند، برخی از معامله گران به طور فزاینده ای ناامید شده اند. مت فیک، رئیس بازارهای سرمایه در اوکی کوین (OKCoin)، گفت:

نوسانات قیمت در یک منطقه محدود می توانند برای معامله گران کوتاه مدت، به ویژه افرادی که در معاملات خود از اهرم برای کسب سود استفاده می کنند، ناامید کننده باشند.

طبق نمودارهای هفتگی اوکی کوین، بیت کوین در چند هفته گذشته نمودارهای خود را بین 9050 تا 9820 دلار بسته است. از نظر فیک، بازار در حال تست یا بحث این موضوع است که آیا در این شرایط اقتصاد کلان، بیت کوین می تواند راه خود را از بازار سهام جدا کند یا نه.

سایر بازارها

بر اساس داده های قیمتی شرکت مِساری، برخی از دارایی های مالی غیرمتمرکز جزء بزرگترین بازنده های روز دوشنبه بوده اند. قیمت کامپوند که در چند روز گذشته روند صعودی قابل توجهی داشت، 9.5 درصد کاهش یافت. ارزهای نکسو، بیسیک اتنشن توکن و ماتیک نتورک به ترتیب 3.7، 3.26 و 2.6 درصد کاهش قیمت داشتند. همه تغییرات قیمتی در ساعت 00:30 بامداد امروز رخ داده اند.

در بازار کالاها،  قیمت طلا در ساعت 00:30 امروز کمتر از 0.5 درصد کاهش یافت و این فلز گرانبها در حدود سطح 1771 دلار معامله شد. شاخص های اصلی بورس در معاملات روز دوشنبه عمدتا سبز بودند. شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز 1.5 درصد افزایش یافت. با وجود نگرانی های زیاد در مورد افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، شاخص S&P 500 در حدود 1.5 درصد رشد داشت. تنها شاخص نیکی 225 ژاپن با بیش از 1 درصد سقوط روز معاملاتی خود را به پایان رساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.