در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

پیشی گرفتن بازگشت سرمایه در بیت کوین نسبت به 5 بازار برتر سهام

0 401

به گفته جاستیناس بالتراسایتیس، بازگشت سرمایه (ROI) بیت کوین از سال 2015 تا سال 2020، باعث شده تا این دارایی دیجیتال از بیشتر بازارهای سنتی پیشی بگیرد.

بیت کوین از سال 2015 تا کنون تقریبا 3500 درصد بازگشت سرمایه داشته که این 70 برابر پنج شاخص برتر بازارهای سهام است. 

طبق مقاله منتشر شده در تاریخ 29 ژوئن در وب سایت سرمایه گذاران  Buy Shares، بازگشت سرمایه بیت کوین از تاریخ 26 ژوئن سال 2015 تا 26 ژوئن سال جاری 70 برابر شاخص 100 بورس اوراق بهادار فایننشیال تایمز، نزدَک، نیکی 225 ، S&P 500 و داو جونز بوده است.

در دوره مورد بررسی، بازگشت سرمایه بیت کوین به حدود 3456.98 درصد رسید، در حالی که قیمت بیت کوین در ماه ژوئن سال 2015 در سطح 257.06 دلار بود و در ژوئن امسال به سطح 9143.58 دلار افزایش یافت. از سوی دیگر، متوسط بازگشت سرمایه این پنج شاخص برتر بازار سهام 49.27 درصد بود.

بازگشت سرمایه یک دارایی، میزان بازگشت سرمایه را نسبت به قیمت اندازه گیری می کند و نسبت پول به دست آمده در سرمایه گذاری به مقدار سرمایه اولیه است.

بازگشت سرمایه بیت کوین
بازگشت سرمایه بیت کوین در مقایسه با 5 شاخص برتر بازار سهام

بازگشت سرمایه دارندگان بیت کوین از مقایسه قیمت در لحظه خرید ارز و قیمت فعلی آن بدست می آید. بازگشت سرمایه  برای آن دسته از دارندگانی که قبل از روند صعودی دسامبر سال 2017 بیت کوین خریده اند، بسیار بالا خواهد بود.

چرا بیت کوین سود می برد؟

از نظربالتراسایتیس، این اختلاف بازگشت سرمایه ممکن است به دلیل اصلاح مقررات مربوط به بیت کوین باشد که در سال 2015 با مخالفت های زیادی روبرو شدند. با این حال، همه گیری کروناویروس تا حدودی تاثیرگذار بوده است، چون پس از سقوط ناگهانی بازارهای سنتی، بیشتر افراد بیت کوین را یک ذخیره با ارزش می دانند. وی خاطر نشان کرد:

 بیت کوین در طول سال ها محبوبیت خود را افزایش داده و موقعیت بی نظیر این ارز رمزنگاری به بازگشت بالای سرمایه کمک کرده است. علی رغم این واقعیت همیشگی که سرمایه گذاری در بازار ارز رمزنگاری خطر جدی از دست دادن را به دنبال دارد، بازگشت سرمایه بیت کوین قابل توجه است. ارزهای رمزنگاری نسبتا نوسانات زیادی دارند. در نتیجه، سرمایه گذاران ممکن است بخش زیادی از سرمایه اصلی خود را از دست بدهند.

طبق گزارش ها، برخی از تحلیلگران گفته اند که هنوز همبستگی زیادی بین بیت کوین و بازارهای سنتی مانند S&P 500 وجود دارد. هرگونه سقوط در بازارهای سهام یا دارایی های سنتی می تواند منجر به نزولی شدن بازار ارزهای رمزنگاری ( مانند سقوط بازارها در ماه مارس سال جاری) شود. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.