در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

روند نزولی در بازارهای مالی پس از جلسه فدرال رزرو

0 967

پس از این که لائل برینارد، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا، گفت که بانک مرکزی این کشور احتمالا ترازنامه مالی خود را خیلی سریع کاهش خواهد داد، بیت کوین به سطح های پایین سقوط کرد.

برینارد در یک سخنرانی در جلسه بانک فدرال رزرو مینیاپولیس گفت:

کمیته بازار آزاد فدرال به سیاست پولی انقباضی هدفمند از طریق افزایش نرخ بهره و شروع کاهش ترازنامه بلافاصله پس از جلسه ماه مه ادامه خواهد داد.

قیمت بیت کوین پس از اظهارات برینارد 3 درصد کاهش یافت، اما در روز معاملاتی نیویورک تثبیت شد. رویکرد تهاجمی تر بانک مرکزی برای ادامه سیاست های پولی انقباضی بر بازارها مالی تاثیر زیادی گذاشت و بسیاری از سرمایه گذاران موقعیت های خود را در دارایی های پرریسک کاهش دادند. روند بازار سهام نزولی شد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری به بالاترین سطح خود از مه 2019 رسید. 

در بازار ارزهای رمزنگاری، قیمت دوج کوین پس از اعلام توییتر، مبنی بر پیوستن ایلان ماسک به جمع اعضای هیئت مدیره این رسانه اجتماعی، تا 17 درصد افزایش یافت. در همین حال، شیبا اینو در روز سه شنبه 4 درصد افزایش یافت، هر چند که در روز چهارشنبه روند نزولی داشت. ویوز نیز با 13 درصد کاهش بدترین عملکرد را داشت.

تعادل تقاضا برای موقعیت های لانگ و شورت

اختلاف در بازده ارزهای رمزنگاری در روز سه شنبه نوعی عدم اطمینان را در بین معامله گران نشان داد و این عدم اطمینان در بازار معاملات آتی بیت کوین مشهودتر بود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موقعیت های لانگ و شورت، مطلب زیر را مطالعه نمایید:
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

برای مثال، براساس داده های گردآوری شده توسط شرکت  Arcane Research، میانگین فاندینگ ریت بیت کوین (یا هزینه نگه داشتن موقعیت های لانگ در معاملات آتی فهرست شده در صرافی های بزرگ) برای صد و بیست و دومین روز متوالی در بایننس و بای بیت پایین تر از مثبت بود.

Arcane Research در گزارش روز سه شنبه خود گفت:

از زمانی که قیمت بیت کوین در هفته گذشته به بالای سطح 45000 دلار افزایش یافته، فاندینگ ریت در محدوده خنثی باقی مانده که نشان دهنده تعادل تقاضا برای موقعیت های لانگ و شورت است.

فدرال رزرو
فاندینگ ریت در برابر قیمت بیت کوین

در مورد اتریوم، FundStrat نوشت که فاندینگ ریت این ارز برای 10 روز متوالی مثبت بوده است. این نشان می دهد که معامله گران نسبت به اتریوم صعودی تر هستند تا بیت کوین و این اتفاق معمولا در طول یک بازار صعودی رخ می دهد.

علاوه بر این، داده های بلاک چین نشان می دهند که دارندگان کوتاه مدت بیت کوین از زمان رسیدن قیمت به پایین ترین سطح در 22 ژانویه، مشغول خرید و انباشت هستند. با این حال، میانگین حجم عرضه بیت کوین توسط آدرس های دارندگان بلند مدت (معروف به نهنگ ها) افزایش یافته است. شرکت گلس نود در یک پست وبلاگ نوشت که این گروه کیف پول کمترین خرید را در روند انباشت فعلی دارد.

نهنگ
عرضه توسط نهنگ ها
منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.