در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

احتمال افزایش قیمت لایت کوین علیرغم فشار فروش و حمله داستینگ

0 692

گرایش اخیر بازار به سمت لایت کوین منفی بوده که علت آن را می توان به عملکرد ناخوشایند قیمت این ارز پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج و حمله داستینگ به آن نسبت داد. حمله داستینگ تقریبا 300000 آدرس لایت کوین را در بایننس هدف قرار داده است.

با وجود کاهش نگرش مثبت به سمت لایت کوین، تحلیلگران محتاطانه اعلام می کنند که لایت کوین ممکن است در حال نزدیک شدن به یک سطح حمایت قوی باشد که می تواند روند نزولی آن را تغییر دهد. ما حمایت روند لایت کوین را از این موضوع امروز شاهد بودیم.

کاهش 25 درصدی لایت کوین پس از نصف شدن پاداش استخراج

اکنون، در زمان نگارش مقاله، لایت کوین با قیمت حدود 78 دلار و افزایش 7 درصد نسبت به 24 ساعت گذشته در حال معامله است.

اوایل ماه آگوست، پس از رویداد نصف شدن پاداش استخراج که عمدتا یک کاتالیست برای افزایش قیمت دیده می شد، این ارز رمزنگاری حدود 25 درصد افت کرد. چنین واکنشی به رویداد نصف شدن پاداش استخراج که بسیاری از تحلیلگران ادعا کردند باعث افزایش قیمت لایت کوین می شود، بسیار نا امید کننده بود.

نکته مهم اینجاست که متاسفانه عملکرد ضعیف قیمت لایت کوین هنگامی از راه رسید که عدم اطمینان، بازارهای رمزنگاری را محاصره کرده بود. عملکرد اخیر قیمت این ارز به طور گسترده ای با بسیاری از آلت کوین های دیگر همگام بوده است.

دیروز لوما، یک تحلیلگر معروف توییتر در یک پست گفت، علیرغم نظرات ضد و نقیضی که در مورد لایت کوین وجود دارد بر این باور است این ارز در بالای یک سطح حمایت قوی قرار دارد و افزایش قیمت امروز می تواند این موضوع را تصدیق کند.

آیا حمله داستینگ در روند اخیر قیمت لایت کوین موثر بوده؟

اخیرا، کیف پول های لایت کوین در صرافی بایننس با یک حمله بزرگ داستینگ مواجه شدند. طی این حمله کلاهبرداران مقدار اندکی لایت کوین (که به عنوان “داست” شناخته می شود) را به صدها هزار آدرس کیف پول، با هدف بدست آوردن اطلاعات کاربران ارسال کردند.

سپس، کلاهبرداران از اطلاعات بدست آمده، داده های مربوط به کیف پول ها را برای اخاذی از  صاحبان آنها استفاده می کنند. این حمله زمانی موثر خواهد بود که پس از ارسال داست به کاربر، او از آدرس کیف پول خود انتقال انجام دهد.

حساب گِلَس نود در 15 آگوست 2019 در توییتر نوشت:

حمله اخیر داستینگ به لایت کوین در صرافی بایننس 294582 هزار آدرس را هدف قرار داد. ما نیز در آنالیزهای خود به یک حمله بزرگ دیگر در ماه آوریل پی بریدم.

اگر چه، این که آیا حمله داستینگ اخیر باعث فشار فروش در عملکرد قیمت لایت کوین شده، مشخص نیست. اما آن قطعا می تواند عاملی باشد که برخی از سرمایه گذاران لایت کوین وحشت کرده و گرایش منفی موجود در بازار رمزنگاری را بیشتر کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.